Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Wymiana sprzęgła CG4. (Sprzęgło spiekowe)

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Allbundye
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2016 01:06
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Rzeszów

Wymiana sprzęgła CG4. (Sprzęgło spiekowe)

Post autor: Allbundye »

Witajcie. Posiadam Accorda 2.0 z 99r. który zapadł na dość poważne problemy związane z uszkodzonym sprzęgłem. Mam pewną zagwozdkę mianowicie ostatnio troszkę poczytałem oraz zostałem naprowadzony przez znajomych na coś takiego jak "SPRZĘGŁO SPIEKOWE"... Ale nigdzie nie mogę znaleźć takowego sprzęgła dedykowanego dokładnie do tego modelu, gdyż ciężko jest ogólnie cokolwiek znaleźć na internecie. Jedyne co znalazłem to firma "sasch" i wyłącznie do modelu 2.2 156kw.

I teraz pytanie do was, czy jest sens w ogóle zakładać takie sprzęgło i gdzie go szukać czy lepiej założyć zwykle ??
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Wymiana sprzęgła CG4. (Sprzęgło spiekowe)

Post autor: lawina »

spiek do auta na co dzień? zapomnij, niewygodne i w korkach bardzo szybko zabijesz takie sprzęgło.
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Wymiana sprzęgła CG4. (Sprzęgło spiekowe)

Post autor: Bartoch »

Do seryjnego 2.0 spiek? Raczej słaby pomysł. Kup Exedy od accorda V gen i będziesz zadowolony, ewentualnie Valeo. Tylko dobieraj do V generacji, a nie do VI. W V było większe sprzęgło, ale pasuje Plug&Play.
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Wymiana sprzęgła CG4. (Sprzęgło spiekowe)

Post autor: regret »

no spiek fajny do jakiegos turbo na 1/4 mili :) Na codzien to ci noga odpadnie . Spiek dziala 0-1kowo .
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
Allbundye
Posty: 5
Rejestracja: 28 gru 2016 01:06
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wymiana sprzęgła CG4. (Sprzęgło spiekowe)

Post autor: Allbundye »

Okej dzięki Panowie na pewno się do tego odniose, te od Exedy dość dobrze wyglądają i pewnie przy nich zostanę.
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Wymiana sprzęgła CG4. (Sprzęgło spiekowe)

Post autor: Krzysiek15255 »

A jakie masz problemy ze sprzęgłem?

Sprzęgło spiekowe do auta codziennego to udręka :D Przy normalnym w korkach można się wkurzyć. Przy spieku zapewne można szybciej osiwieć. :D

Spiek stosuje się właściwie w jakichś uturbionych mocnych autach z dużymi momentami obrotowymi. Z tego co się kiedyś orientowałem, to te z większą ilością łopatek działają troszkę lżej.
ODPOWIEDZ