Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Jaki olej wlać jeśli nie wiem jaki jest obecnie?

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
krzysieeq
Posty: 116
Rejestracja: 20 sty 2017 04:40
Auto: Accord CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki olej wlać jeśli nie wiem jaki jest obecnie?

Post autor: krzysieeq »

jak miałeś 10w40 i chcesz zalać 5w40, to dam ci jedną radę. Nie chodź po mechanikach i nie słuchaj ich teorii, że to Ci rozszczelni silnik, tylko wlewaj i sie ciesz :) Ja to zrobiłem juz na kilku autach i nigdy zadnych skutków ubocznych nie było, ba - w poprzedniej hondzie po zmianie na 5w40 pobór oleju spadł z 2,5L na 1L /10tkm :) Ja lałem shella helix ultra. Niby to nie pełny syntetyk tylko hydrokrak ale ma dobre właściwości czyszczące i chyba rozruszał zastałe pierścionki olejowe temu pobór spadł - nie wiem w każdym razie byłem zadowolony:)
Awatar użytkownika
Adamusss667
Posty: 14
Rejestracja: 16 kwie 2014 22:23
Auto: CG4
silnik: F20B7

Re: Jaki olej wlać jeśli nie wiem jaki jest obecnie?

Post autor: Adamusss667 »

Witam.

W moim przypadku dobrze sprawdził się Specol Gold 5w40, inne oleje jak Mobil 10w40 czy Valvoline 10w60 zaobserwowałem że miały tendencje do znikania podczas jazdy na wyższych obrotach, Specola nie ubywało także polecam.
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Jaki olej wlać jeśli nie wiem jaki jest obecnie?

Post autor: MuzykGrzes »

Ja miałem jakieś 10W i znikało do 2 litry od wymiany do wymiany ,teraz na Motul 5W30 nic nie ubywa prócz wycieków.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Jaki olej wlać jeśli nie wiem jaki jest obecnie?

Post autor: figo »

Adamusss667 pisze:Witam.

W moim przypadku dobrze sprawdził się Specol Gold 5w40, inne oleje jak Mobil 10w40 czy Valvoline 10w60 zaobserwowałem że miały tendencje do znikania podczas jazdy na wyższych obrotach, Specola nie ubywało także polecam.
Też zalałem ten olej po rekomendacji zmienolej.pl (ze względu na niskie przebiegi ok 2 tyś rocznie) wcześniej był millers i fuchs 5w50. Specol polecam.
HR
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Jaki olej wlać jeśli nie wiem jaki jest obecnie?

Post autor: escone »

Jeżeli ktoś jest zwolennikiem 10W40 i to poleca to moge jutro w pracy porobić zdjęcia co to robi w silniku :) Właśnie takiego delikwenta po 80 000km na 10W40 remontuje. Tam zapchane szlamem jest wszystko...a olej był wymieniany co 10tkm
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: Jaki olej wlać jeśli nie wiem jaki jest obecnie?

Post autor: b0Ls »

Możesz dać będzie przestroga dla innych. Ja też się kiedyś przejechałem na półsyntetyku.
Awatar użytkownika
Danieljs
Posty: 54
Rejestracja: 24 wrz 2013 14:29
Auto: CD7
silnik: F22B5
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Jaki olej wlać jeśli nie wiem jaki jest obecnie?

Post autor: Danieljs »

escone pisze:Jeżeli ktoś jest zwolennikiem 10W40 i to poleca to moge jutro w pracy porobić zdjęcia co to robi w silniku :) Właśnie takiego delikwenta po 80 000km na 10W40 remontuje. Tam zapchane szlamem jest wszystko...a olej był wymieniany co 10tkm
Ani nie jestem zwolennikiem, ani nie polecam ale leję Amsoil 10w40 amo full synt. F22b5 spala mi poniżej 1l/12000km, przy spokojnym interwale pewnie by się bez dolewki obyło gdybym przy wymianie zalał na max.
Poprzedni właściciel lał castrola 10w40 pół synt. i taki był uśmiechnięty :)
Pozdrawiam,
Danieljs/Ogarzysta
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Jaki olej wlać jeśli nie wiem jaki jest obecnie?

Post autor: slepak »

Pko leasing w Toyocie do C-HR leje 10w40 do silnika 1.2 115 koni na przeglądach w celu "cięcia" kosztów... żeby zalali 5w30 potrzebne było 10 telefonów.... Ręce opadają.... potem ktoś kupi takie auto z przebiegiem 100 tyś i będzie jeden wielki płacz...
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Jaki olej wlać jeśli nie wiem jaki jest obecnie?

Post autor: escone »

Przykładowe zdjęcie z wspomnianego silnika. Jutro zrobię więcej bo czasu nie było dzisiaj. Fotka przedstawia sitko "smoka" pompy oleju
Obrazek
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Jaki olej wlać jeśli nie wiem jaki jest obecnie?

Post autor: Bartoch »

A jaki konkretnie olej był lany?
ODPOWIEDZ