Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Purple Accord CG2 / c0x`

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Purple Accord CG2 / c0x`

Post autor: Szaaryy »

A ja uważam, że jeśli taka folia daje fajny efekt wizualny to czemu nie? Tu nie chodzi o imitacje czegoś czym dany element nie jest tylko o efekt czysto wizualny (no chyba że ktos faktycznie liczy na to, że inni uwierzą w "prawdziwość" takiego carbonu to inna sprawa). Nasze OEM drewno również jest imitacją więc sądzę, że niedługo zniknie z twojego wnętrza :) idąc dalej tym tokiem rozumowania wszelkiego rodzaju stylizacje auta na "szybsze" niż jest dodając np. Grille type-r style itp. w rzeczywistości nie mają sensu bo sprawiają, że samochód imituje coś czym nie jest.

Ale oczywiście każdy ma swój gust i dzieki Bogu bo inaczej każda fura wyglądałaby tak samo :)

Nie zmienia to faktu że jestem niezmiernie ciekaw co zrobisz z qpeta

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1043
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Purple Accord CG2 / c0x`

Post autor: regret »

Szaaryy pisze:A ja uważam, że jeśli taka folia daje fajny efekt wizualny to czemu nie? Tu nie chodzi o imitacje czegoś czym dany element nie jest tylko o efekt czysto wizualny (no chyba że ktos faktycznie liczy na to, że inni uwierzą w "prawdziwość" takiego carbonu to inna sprawa). Nasze OEM drewno również jest imitacją więc sądzę, że niedługo zniknie z twojego wnętrza :) idąc dalej tym tokiem rozumowania wszelkiego rodzaju stylizacje auta na "szybsze" niż jest dodając np. Grille type-r style itp. w rzeczywistości nie mają sensu bo sprawiają, że samochód imituje coś czym nie jest.

Ale oczywiście każdy ma swój gust i dzieki Bogu bo inaczej każda fura wyglądałaby tak samo :)
+1
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
c0x
Posty: 68
Rejestracja: 16 gru 2017 15:09
Auto: Bedzie
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Purple Accord CG2 / c0x`

Post autor: c0x »

Szaaryy pisze:A ja uważam, że jeśli taka folia daje fajny efekt wizualny to czemu nie? Tu nie chodzi o imitacje czegoś czym dany element nie jest tylko o efekt czysto wizualny (no chyba że ktos faktycznie liczy na to, że inni uwierzą w "prawdziwość" takiego carbonu to inna sprawa). Nasze OEM drewno również jest imitacją więc sądzę, że niedługo zniknie z twojego wnętrza :) idąc dalej tym tokiem rozumowania wszelkiego rodzaju stylizacje auta na "szybsze" niż jest dodając np. Grille type-r style itp. w rzeczywistości nie mają sensu bo sprawiają, że samochód imituje coś czym nie jest.

Ale oczywiście każdy ma swój gust i dzieki Bogu bo inaczej każda fura wyglądałaby tak samo :)

Nie zmienia to faktu że jestem niezmiernie ciekaw co zrobisz z qpeta

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Z tym drewnem trafiłeś w 10 ;) w planach jest polakierowanie tych plastików na czarny błysk, tzw piano black. Zobaczymy jak to będzie wyglądać.

Jeśli chodzi o efekt wizualny, to akurat seryjne drewno w Hondzie jest ładne a folia ala carbonowa nie jest :roll:
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Purple Accord CG2 / c0x`

Post autor: Krzysiek15255 »

Sam mam folię i w lato trzeba to wywalić :D

Piano black będzie w sam raz. 8-)
Awatar użytkownika
mati1411
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2017 13:37
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: WLKP

Re: Purple Accord CG2 / c0x`

Post autor: mati1411 »

Piano black super tylko że przez pierwsze 5 min. cholerstwo się tak rysuje że praktycznie każdy sprzęt jaki mam w tym wykończony jest "patrz nie tykaj"
Dla mnie tylko jeśli uda się to tak zrobić żeby nie było widać rys po byle przejechaniu ścierką. Ja mam to takie ori szare/alumniowe wykończenie i tego nie tykam :-) drewna też bym nie przeżył.
Awatar użytkownika
jacobsen
Posty: 661
Rejestracja: 02 maja 2013 18:29
Auto: Accord Coupe V6
silnik: J30A1
Lokalizacja: Elbląg

Re: Purple Accord CG2 / c0x`

Post autor: jacobsen »

Krzysiek15255 pisze:Sam mam folię i w lato trzeba to wywalić :D

Piano black będzie w sam raz. 8-)
Tylko zanim zaczniesz malować zmatuj do zera całe to pseudo-drewno, to też przerabiałem. ;)
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: Purple Accord CG2 / c0x`

Post autor: Guras »

Jaka będzie różnica pomiędzy pomalowaniem na piano black a oklejanie folią piano black?
Lubię ori elementy ale faktycznie to pseudo drewno większości się nie podoba, w tym mnie.
I tak jak pare postów wyżej napisane piano black strasznie szybko się rysuje
Ale każdy robi dla siebie ;)
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Purple Accord CG2 / c0x`

Post autor: Krzysiek15255 »

Trwalsze będzie pewnie oklejenie niż malowanie jakimś sprayem piano black.
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Purple Accord CG2 / c0x`

Post autor: fotografiks »

Jak lakierować to zgodnie ze sztuka, a nie prysnąć bele czym po przejechanym papierem ściernym plastiku...

Tworzywa sztuczne są mega trudne w ogarnięciu bez odpowiednich podkładów ani rusz. Następnie kolejne kroki - wtedy lakier siedzi jak zły.

W skrócie i prostymi słowami tutaj można czytnąć o temacie.
Jak miałem okres doktoryzacji z bycia Januszem Lakiernictwa to namiętnie zaczytywałem i to źródło.

https://jaktozrobilemwgarazu.pl/lakiero ... stikowych/" onclick="window.open(this.href);return false;
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
c0x
Posty: 68
Rejestracja: 16 gru 2017 15:09
Auto: Bedzie
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Purple Accord CG2 / c0x`

Post autor: c0x »

Dokładnie, trzeba to zrobić dobrze a nie sprejem w garażu. Wtedy nie będzie problemów z rysowaniem.

Czarna folia błyszcząca jest bardziej akceptowalna niż ten śmieszny ala carbon.
ODPOWIEDZ