Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Wymiana chlodnicy wody

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Wymiana chlodnicy wody

Post autor: Szaaryy »

Dziś odebrałem nową chłodnicę i przymierzam się powoli do wymiany. Mam tylko 2 zagwozdki, mianowicie ile płynu wchodzi w f20b5? A druga jest taka, że w nowej chlodnicy u dołu mam 2 zaslepione rurki, wyprowadzenie do czegoś. W OEM ich nie ma.

Pytanie do was. Do czego to jest i czy moge zamontować ją z takimi zaslepkami?

Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2017 12:47 przez Szaaryy, łącznie zmieniany 1 raz.
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Wymiana chlodnicy wody

Post autor: Krzysiek15255 »

Być może jest to dodatkowy kanał chłodzący np. wykorzystany jako chłodniczka oleju.
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Wymiana chlodnicy wody

Post autor: Szaaryy »

Myslisz ze trzeba bedzie to jakoś porządnie zaslepic czy zostawić jak jest?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
Rataj
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2017 22:22
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana chlodnicy wody

Post autor: Rataj »

Ja bym to jakoś zaślepił bo te plastikowe nakładki są chyba tylko żeby brud sie nie dostał podczas pakowania, transportu itp.

Swoją drogą skoro kupiłeś chłodnice doedykowaną do modelu auta to dziwne że są takie "cycki"...
ANGIELSKO-POLSKIE TŁUMACZENIE SŁOWA "ACCORD"
accord {rzecz.} - porozumienie, zgoda, uzgodnienie
to accord {czas.} - pozwalać, być w zgodzie
HCS1817
Posty: 132
Rejestracja: 12 paź 2015 10:30
Auto: Accord cg2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana chlodnicy wody

Post autor: HCS1817 »

Chłodnica do auta z automatyczną skrzynią biegów, w dolnej części krótce pod węże, którymi płynie olej ze skrzyni biegów i powraca do niej.
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wymiana chlodnicy wody

Post autor: addamah »

Jak bym kupował chłodnicę to wolałbym taką http://allegro.pl/chlodnica-wody-do-hon ... 98705.html" onclick="window.open(this.href);return false;

A ten obieg do chłodnicy skrzyni AT można wykorzystać do chłodzenia wspomagania(likwidując smieszną rurkę ,która udaje taką chłodniczkę)
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Wymiana chlodnicy wody

Post autor: Szaaryy »

No to mnie ładnie panowie w sklepie załatwili. Zbyt dużego wyboru nie miałem, dowiedziałem się tylko, że mają chłodnicę Nissens dedykowaną więc kazałem zamówić. W katalogu wszystko sie zgadzało. Jedyna różnica to to, że jest przeznaczona do F20B6, ja mam B5 jednak to praktycznie jedno i to samo. Niestety na temat skrzyni żadndgo info nie było.

Skoro jednak takie wyprowadzenia są to faktycznie można by je wykorzystać, problem w tym, że nie mam zbytnio czasu na takie zabawy. W przyszlym tygodniu robie trasę Irlandia - Polska i na ten czas muszę to czymś zaślepić, tylko jak to najlepiej zrobić? Czy może połączyć jedno z drugim na drogę a na miejscu pomyśleć nad wykorzystaniem?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: Wymiana chlodnicy wody

Post autor: addamah »

Szaaryy pisze:No to mnie ładnie panowie w sklepie załatwili. Zbyt dużego wyboru nie miałem, dowiedziałem się tylko, że mają chłodnicę Nissens dedykowaną więc kazałem zamówić. W katalogu wszystko sie zgadzało. Jedyna różnica to to, że jest przeznaczona do F20B6, ja mam B5 jednak to praktycznie jedno i to samo. Niestety na temat skrzyni żadndgo info nie było.

Skoro jednak takie wyprowadzenia są to faktycznie można by je wykorzystać, problem w tym, że nie mam zbytnio czasu na takie zabawy. W przyszlym tygodniu robie trasę Irlandia - Polska i na ten czas muszę to czymś zaślepić, tylko jak to najlepiej zrobić? Czy może połączyć jedno z drugim na drogę a na miejscu pomyśleć nad wykorzystaniem?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Nie wiem co tam za gwint ale dopasować dwie śrubki ,nawinąć na nie teflon i śmigaj nawet do BAHRAJNU
ale logicznie rozumując to nie trzeba tego zaślepiać skoro to oddzielny obieg ,przecież płyn chlodniczy nie mógłby sie mieszać z olejem ze skrzyni
Ja rozumuje że to jak gdyby 2-chłodnice w 1, rozdzielone od siebie ,prawie jak wymiennik ciepła
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Wymiana chlodnicy wody

Post autor: Szaaryy »

No właśnie też się teraz zacząłem zastanawiać nad tym. Gwintu tam nie ma. Zakładam, że nakłada się tam wąż z obejmą i tyle. Ciśnienia w tym układzie nie ma bo skąd? W takim razie zostawie oryginalne zaślepki bo trzymają się dość dobrze. Bez kombinerek ani rusz hehe

Dzięki panowie. A wie ktoś ile płynu wchodzi w cały obieg? Znalazłem info nt. V6, tam jest to ok. 2 galonow (7,5l). A w 2.0?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2104
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Wymiana chlodnicy wody

Post autor: QuicksilveR »

Zwykła wymiana 5,5 l.
Przy remoncie silnika 7 l.

Dane dla 2.3 US, ale będą chyba zbliżone.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
ODPOWIEDZ