Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Zabudowa głośników w półce

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Zabudowa głośników w półce

Post autor: Szaaryy »

U mnie z przodu sa Hertz, nie wiem jakie dokładnie, podlaczone pod radio Kenwood KMM-361SD i mysle ze po wygłuszeniu drzwi oraz podłączeniu pod wzmacniacz bedzie dobry efekt. Z tyłu pod radiem dołożone syki z bodajże BMW a w półce jaja JVC CS-V6937 60w rms, raczej z tej dolnej półki. Do tej pory miałem je podłączone pod radio + subwoofer. Na chwile obecną zrezygnowałem z suba i podłączyłem je pod wzmacniacz JL Audio e1200. Grają o niebo lepiej, dźwięk jest dużo czystszy i szczerze nie spodziewałem sie, że można z nich aż tyle wyciągnąć. Jeśli natomiast chodzi o jakość dźwięku to już niestety inna bajka. Sam bass jest dość pusty, czasem mam wrażenie że dudnią a nie grają.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Zabudowa głośników w półce

Post autor: rexio »

farmi pisze: Naprawde to bose da się wyciągnąć mocno w góre dobrym radiem :)
x2

Swego czasu jak zalozylem nowe radio to nie sadzilem ze roznica bedzie az tak duza. Wraz ze zmiana radia chcialem tez grzebac przy glosnikach ale czasu nie mialem az tyle na ta zabawe a po ustawieniu radia serio nic mi nie brakuje. Wiadomo, ze to nie jest szpica audiofilska ale dla mnie sa te glosniki w zupelnosci wystarczajace.
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Zabudowa głośników w półce

Post autor: regret »

Stockowy głośnik elipsa + radio z korekcja delikatnie podkoloryzuje brzmienie , ale nie ma co liczyć na cuda. Niestety prawda jest taka ,ze najpierw należy wymienić głośniki na okrągłe , być uzbrojonym w radio z EQ , a na koniec wzmacniacz - oczywiście jeśli lubicie sobie mocniej posłuchać. W sytuacji: stockowa elipsa + moc wychodząca z radia kończy się przesterowaniami, a ostatecznie zerwaniem papierowego resoru naszych elips.
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
mati1411
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2017 13:37
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: WLKP

Re: Zabudowa głośników w półce

Post autor: mati1411 »

A możecie w takim razie polecić coś w okolicach 300-400zł właśnie żeby podmienić te stocowe elipsy? Na razie pod samo radio ale możliwe że też podłącze je później pod wzmacniacz. Zależy mi na jak najlepszym basie jaki można osiągnąć na takich głośnikach.
Tak jak pisałem kiedyś miałem JBL ale to było 10 lat temu więc sporo się pewnie zmieniło ;-)
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Zabudowa głośników w półce

Post autor: regret »

Ja na tył wybrałem HERTZ ECX 690 z racji tego , że są najbardziej "plastyczne" i ogarniają w większości gatunkach muzycznych , ale podkreślam - te głośniki są do budowania sceny ,a nie do tworzenia "basu" . Skutecznie pasmo będą także obcinać zwrotki, więc tu nie ma co liczyć na jakieś zejście . Niestety jeśli chcemy poczuć lekkie mrowienie i jakiekolwiek zejście to powinniśmy uzbroić się w głośnik basowy -nawet niewielki typu 10" .
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Zabudowa głośników w półce

Post autor: Szaaryy »

A uważasz, że warto bawić się w płaskie subwoofery np. pod siedzenie? Czy to raczej nie zastąpi suba z prawdziwego zdarzenia? Nie mam tu na myśli zestawu typu byle głośniej, tylko czegoś co by ładnie uzupełniło niskie tony.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Zabudowa głośników w półce

Post autor: regret »

Szaaryy pisze:A uważasz, że warto bawić się w płaskie subwoofery np. pod siedzenie? Czy to raczej nie zastąpi suba z prawdziwego zdarzenia? Nie mam tu na myśli zestawu typu byle głośniej, tylko czegoś co by ładnie uzupełniło niskie tony.
Taka skrzynka pod siedzenie to namiastka basu, więc z braku laku ... Żeby uzyskać bas to niestety tak jak napisałeś jest potrzebny sub. Pojemność + wymiar głośnika. Do tego bas jest odseparowany w bagażniku.
NPK Team
De opresso liber
ODPOWIEDZ