Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: maxel »

fotografiks pisze:
Krzysiek15255 pisze:Dobra Panie mów szybko czy kierunki świecą na pomarańcz :)
Pomarańcz... to tylko raz do roku... ;)

Olałem temat jakieś dwa lata temu chyba... i latam jak amerykan przykazał na czerwieni...

Minus taki - ze trzeba lampy zapasowe wozić w bagażniku w razie W ;)
Tak samo robię :mrgreen:
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: Krzysiek15255 »

Rataj pisze:wrzuć zielone żarówki led i będzie migało na pomarańczowo :)
Wystarczą mocne pomarańczowe ledy i pięknie na pomarańcz świecą :)
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: fotografiks »

Wszytko pięknie ładnie... ale tym samym tracimy kluczową górną lampę pozycyjną;P

Dlatego kiedyś wrzuciłem LEDy za odblask... zresztą nadal tam są i to daje rade, nawet przeglądy przechodziłem bez zająknięcia... chyba na 6 i 7 str. mojego wątku jest udokumentowana walka z tematem;) no ale... czegoś mi brakowało... i trochę to za nowoczesne...

Z samymi ledami jeszcze dochodzi problem z przerywaczem - trzeba zmienić na elektroniczny lub wprowadzić jakaś sporą "grzałkę" bo musi mieć ok 20W.

No i nie ma się co okłamywać co ori to ori... I jednak jeszcze bardziej przykuwa uwagę :D
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: Krzysiek15255 »

Za dwie żarówki dual led płaciłem 200zł +przerywacz i wysyłka to jakieś 250zł :D kierunki mam bardzo dobre pomarańczowe ale pozycji górnych trójkątów nie mam bo muszę znów dokupić regulatory Led :D ale chociaż nie czepiają się niebiescy :)
Awatar użytkownika
artiszeg
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2015 15:42
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3,0 v6
Lokalizacja: Tychy

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: artiszeg »

Krzysiek15255 pisze:Za dwie żarówki dual led płaciłem 200zł +przerywacz i wysyłka to jakieś 250zł :D kierunki mam bardzo dobre pomarańczowe ale pozycji górnych trójkątów nie mam bo muszę znów dokupić regulatory Led :D ale chociaż nie czepiają się niebiescy :)
250?! To ładnie po bandzie poszedłeś. Ja kupiłem chyba za 50 pln podwójne i o dziwo przerywacza nie musiałem miec. Trojkat swieci postój na czerwono a i migacz na pomarańczowo mam - jedyny minus to gdy mocno swieci słońce migacz jest słabiej widoczny ale przeglądy przechodzi bez zająknięcia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
J30A1 EDM -> USDM : http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2850" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: Krzysiek15255 »

Właśnie też bez przerywacza mi chodziły ale już kupiłem to założyłem. Barwa dolnego paska nie odbiega Ci od tego górnego ledowego postoju? U mnie kierunek bardzo wyraźny pomarańczowy ale za to postój w trójkącie za jasno świecil.
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: fotografiks »

Też kupiłem kiedyś taką jedna za 50 zł ... na teścik... postój czerwony, kierunek żółty...

Ale znowu wkurzało mnie trochę inne światło w stosunku do pozostałych lamp... i fakt jak ono się rozchodzi... bo jak było średnio ciemno to świeciła taka kulka tylko po środku klosza... wiec taka padaka, pomijając już to ze w słońcu nic nie widać.

Także w moim małym osobistym podsumowaniu wszelkich ruchów i myków, które wykonałem podsumowanie jest proste:

Nie ma to jak światło ze starej dobrej żarówy, światło się pięknie rozchodzi...
Mruga sobie z takim żarówkowym klimatem...

Pasuje do całości jak bezszwowa bielizna do leginsów 8-)
A po zmroku robi mi się gorąco jak nawet tylko kątem oka zerknę, na tę, oświetloną, dupencję... nielegalną :D
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: maxel »

Kurde, idealny opis, lepiej bym tego nie mógł ująć :twisted:
Awatar użytkownika
artiszeg
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2015 15:42
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3,0 v6
Lokalizacja: Tychy

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: artiszeg »

maxel pisze:Kurde, idealny opis, lepiej bym tego nie mógł ująć :twisted:
X2 :))


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
J30A1 EDM -> USDM : http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2850" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM

Post autor: fotografiks »

Troche czasu minęło... w miedzy czasie kilka elementów wpadło na testy i na wyposażenie ;)

Zaczeło się ponad miesiac temu ...

Odkopując garaż... znalazłem zeszłoroczny zacny produkt K2 ...

Obrazek

To efekt po zastosowaniu K2 Ultra Wax i polerki czajnis power w dniu 9.05.2017...

Jakieś dwa lub trzy dni po woskowaniu - spadł pierwszy letni deszcz:

Obrazek

Po tygodniu poprawione jeszcze jednym glancowaniem z uzyciem produktu... który od ciepła w garazu skisł i zaszedł grzybem... ale... ale... był :D

Generalnie efekt po... urywa jaja w stosunku do nieużywania niczego... kolor bajera, głebia git, kurz pył do około 2 tyg schodzi sam.

Akurat w pracy staje na parkingu wysypanym jakims gó**em czy tam gryzem...w każdym razie też na g....
Kurz jak na drodze dojazdowej na wichure... wiec dziennie kaszana... zreszta dlatego zacząłem kombinować z woskiem ... bo bez byla tragedia... auto matowe nawet po myciu...

Przy okazji obsrane przez ptaka - trzy razy padło na dach - po wyschnięciu schodzi bez sladu i odpada samo...
Przez ten czas zrobione jakieś 1000 km do tego kilkanaśce razy myte wodą ... ale dzisiaj (minął ponad miesiąc) paczam i efekt zubożał...
Po myciu szamponem i później sama już tak dobrze nie "kropelkowała"... wiec można powiedzieć szału już ni ma...

Wiec K2 tanie dobre, ale trza jechać po blasze co dwa tygodnie...wtedy mozna powiedziec ze efekt spoko i robi robote.
Wosk tani i gó**iany, ale jednak to "twardki" wosk wiec lepszy niż np mleczko Turtle z PTFE - w zeszlym roku to testowalem fajny efekt, ale krótko terminowy... tydzień max dwa przyłladnej pogodzie i po ptokach ... natomiast idealne w aplikacji i glancowaniu - jak to mleczko...


Następnie przy całej tej masturbancji detajlingowej ... wpadł w końcu equaliser...:D
I antena do tunera TV taka niby aktywna... ale czy to lepsze niz ten "bacik" który był w komplecie...hmmm ... a każdym razie pies trącał TV oraz cały ten abonament...

Gablota ma już 18 lat wiec pomiędzy radio a dopałe trafiło DS18...
DaS model : KEQ7

Czyli chińska nuta dostała głębie, pewnie także z chinskiego lub tajwańskiego zaopatrzenia... wiadomo jak to jest ;)

W każdym razie miodnie :D

Obrazek

Fajna opcja -> mamy możliwosc momentalnej reakcji na sytuacje czyli ... jak beat za mały to krecimy se basikiem w góre... jak głosniki srajo... to skrecamy w dół ;)
Podobnie reszta pasm... jest dobrze Dat Sałnd zostaje ...

Obrazek



Ogólnie wkur : -) iony cała kurzową sytuacją na parkingu w pracy...
Tu przepraszam moderacje, ale codzienna warstwa kurzu wymaga takiego komentarza...
Ok wracając do tematu ta właśnie sytuacja zmusiła mnie do kombinacji... jak se bryczke na prędce umyć...

Mam garaż bez wody bieżacej... wiec...

Najpierw... padło na opryskiwacz - taki z castoramy 5L za 29 zł ;) do oprysków...
Opcja spoko... ale dużo dymania żeby to pompować cały czas...

Wiec po zakupie i jednym myciu...

Przyszedł czas pierwszy inwent... Podłączenie kompresora pod ten baniak...

W miejsce zaworu bezpieczeństwa - którym jest jest tak na dobra sprawę badziewna sprezynka jak z długopisu i oring :D zastosowałem coś innego.
Podpiąłem tam szybkozłączkę i zapodałem początkowo 1 bar... nastepnie 2 bary i i na 2,5 poprzestałem bo nigdzie na zbiorniku nie było cisnienia maksymalnego ... lecz na innych w Castoramie znalazłem, że mają MAX 3bary... stąd nie chciałem ryzykować wiecej jak 2,5-3 bary, żeby nie szukać częsci z baniaka po okolicy;)

Sprzet ogólnie ział dobrze... i beż dymania tą smiszną pompką... :D komforcik i radość na twarzy:D

Lecz strumień wody był zbyt mały, aby "spłukiwać" piane itp...

Mycie tj spłukiwanie jest dłuuuugotrwałe... czyli nudne i męczące... Rąbnąłem blisko dwa browary podczas spłukiwania...
Plus taki, że bardzo oszczędne to w zużyciu wody :D ale browar za to leje sie jak zły :D

Patent spoko - zostaje do mycia rowera :D Niskie ciśnienie i oszczędność w ilości zużytej wodzie ;)


A to już dziś :) 9.06.2017

Na test poszła myjka z LIDLA, która przelezała ze dwa lata... każdy gadał, że taki wynalazek to nie ssie... coś tam pie***lił, że nie zadziała... że potrzebuje wody z kranu i ciśnienia zadanego na wejściu... wiadomo :D -> ale przecież można to zasymulować....

Tutaj z pomocą przyszła grawitacja... :D

Widok zasobnika zalanego wodą z szamponem... ;)

Obrazek

I zadziałało ... zapewne nie ma nominalnych parametrów... lecz bangla jak zła...
Szerszy strumień idealnie spłukuje, a wąska nitka fele i rowki dobrze wymywa... wiadomo tym się nie myje i nie odłupuje komarów, lecz spłukuje i o to wlasnie chodzi - zostaje w garazu :D

Obrazek
(tutaj w tle widzimy opryskiwacz z castoramy) :D

Mycie wstepne plus przetarcie... plus mycie i spłukiwanie ... poszły dwa turbo zbiorniki wiec jakies 17-20 litrów litrów...

Kolejny ruch szmateks chłonący wode... W sumie git malina... w to też warto sie zapoatrzeć.

Obrazek

I na sam koniec coś niektórzy już widzieli ;) Coś co zbliża... takie troche ero... takie trochę mrrrr :D

Przyczynił się to tego prezent urodzinowy... w postacji zacnego produktu...
Nie dość, że Meguiar's, to jeszcze seria Ultimate <3

Poczytałem troche forów detailingowych zboczeńców i o to postanowiłem sprobować czegoś nowego ...

I ten... no... to tak ah ah ... oh oh ... Alikacja wosku dłonią...
Zapach ... no poprostu bajerka...

Obrazek

Nie sądziłem, że można opendzlować całe auto taka ilościa wosku, że z opakowania prawie nic nie znikneło...
Wyczytałem, że warstwa musi być minimalna... a hardkory zużywaja tylko 3-6 g na całe auto... nie wiem ile zużyłem, ale i tak przy takim trybie wosk bede mial na min 4 lata :D

Test się rozpoczał... zobaczymy ... porównanie będę miałe takie troche dziwne...
bo przesiadka z K2 na Meguiar`sa, to chyba jak przesiadka z Tata Nano do Passata w TDI :D
Zoabaczymy :D


Na koniec... look pod maske...

Obrazek

Po zmiane motoru tak coś smutno i szaro nad tą kalwiaturą...bez frankensztajna... coś by tu zmalował... :D


Koniec elaboratu...

Jak Ktoś to strawił... to na zlocie zrobie kartkówke z tego posta... piątkowicze dostaną kielicha :D
Ostatnio zmieniony 08 lis 2019 10:05 przez fotografiks, łącznie zmieniany 1 raz.
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
ODPOWIEDZ