Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Wymiana rozrządu J30A1 - manual

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Pedro
Posty: 90
Rejestracja: 28 sie 2014 12:39
Auto: CG2
silnik: J30A1

Re: Wymiana rozrządu J30A1 - manual

Post autor: Pedro »

Odgrzewam kotleta :) ... czy ktoś z Was ma może wiedzę, czy napinacz hydrauliczny paska rozrządu powinien być w środku zalany olejem :?: Ze starego jak się wykręciło śrubę to wycieka olej, a nowy jest suchutki w środku ... i what now?
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: Wymiana rozrządu J30A1 - manual

Post autor: polaff »

W manualu jest napisane, by podczas wymiany rozrządu uważać by nie wuleciała nawet kropla oleju. Jeśli wyleci, to należy go dokładnie opróżnić z resztek starego oleju i zalać 6,5 ml oleju silnikowego.
Nowy pewnie jest zalany, tylko, że olej wylatuje podczas pracy napinacza więc pewnie jak odkręcasz śrubę - korek na ściśniętym z założonym zabezpieczeniem to nie widać oleju.
Awatar użytkownika
Pedro
Posty: 90
Rejestracja: 28 sie 2014 12:39
Auto: CG2
silnik: J30A1

Re: Wymiana rozrządu J30A1 - manual

Post autor: Pedro »

No właśnie rzecz w tym, że wygląda na to że w środku nie ma nic :cry: Napinacz jest Dormana, na dodatek do samej części nie dołączyli żadnej instrukcji że go trzeba zalać, stąd moja wątpliwość. Wiem, że sporo ludzi montowało Dormana może zwórcił ktoś uwagę czy jest zalany, czy trzeba to zrobić samemu.
Awatar użytkownika
Pedro
Posty: 90
Rejestracja: 28 sie 2014 12:39
Auto: CG2
silnik: J30A1

Re: Wymiana rozrządu J30A1 - manual

Post autor: Pedro »

polaff pisze:podczas wymiany rozrządu oczywiście daliśmy dupy z napinaczem hydraulicznym, ale poradziliśmy sobie z 6,5 ml oleju silnikowego :D
Muszę jeszcze za jakiś czas sprawdzić czy przypadkiem pasek nie "pływa" po kołach bo odnosiłem wrażenie, że lekko się przesuwał po szerokości koła. Miał ktoś taki przypadek? czym może być spowodowany?
Widze, że miałeś tą samą przypadłość, która mnie teraz wychodzi przy robieniu rozrządu - pasek z lewego kółka rozrządu delikatnie się zsuwa :? Czy udało Ci się opanować problem.


NIE PISZ POSTA POD POSTEM , UŻYWAJ EDYCJI !!
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: Wymiana rozrządu J30A1 - manual

Post autor: polaff »

Nie wiem. Wymieniłem rozrząd i już przejechałem ponad 6 tys km. Nie zaglądałem tam więc nie wiem co i jak. Puki co nic się nie dzieje. Nic nie szumi nic nie ociera.
szary8
Posty: 104
Rejestracja: 07 lis 2015 14:20
Auto: 2000
silnik: cg2

Re: Wymiana rozrządu J30A1 - manual

Post autor: szary8 »

Pedro, miałeś w końcu ten napinacz zalany olejem? Też kupiłem nowy, co prawda OEM, to na tej śrubce jest farbą maźnięty- taka jakby "plomba" fabryczna więc podejrzewam że tam nic nie trzeba odkręcać i dolewać.
Awatar użytkownika
Pedro
Posty: 90
Rejestracja: 28 sie 2014 12:39
Auto: CG2
silnik: J30A1

Re: Wymiana rozrządu J30A1 - manual

Post autor: Pedro »

Mechanik twierdzi, że był pusty, bo po odwróceniu nic nie wyciekało tak jak ze starego. Wlali zgodnie z manualem 6,5ml.
polaff
Posty: 198
Rejestracja: 03 maja 2016 21:03
Auto: VI
silnik: 3.0

Re: Wymiana rozrządu J30A1 - manual

Post autor: polaff »

może i nie wyciekało, z tym, że z moich obserwacji wynika, że do puki nie zaczniesz ruszać mechanizmem to nic nie leci nawet jak korek jest wykręcony...
Awatar użytkownika
Pedro
Posty: 90
Rejestracja: 28 sie 2014 12:39
Auto: CG2
silnik: J30A1

Re: Wymiana rozrządu J30A1 - manual

Post autor: Pedro »

I kolejny raz odgrzewam ... przy robocie rozrządu wyszły dwie dodatkowe rzeczy, które niestety nie są objęte manualem dla wymiany rozrządu.

Poszukuję momentu dokręcenia śruby koła wałka rozrządu, bo zaszła potrzeba jego demontażu ;) oraz jakim momentem skręcić śruby pokrywy zaworów.

Ma ktoś wiedzę w tym temacie :?: ... z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Wymiana rozrządu J30A1 - manual

Post autor: MuzykGrzes »

W Civicu śruba koła wałka rozrządu 40 Nm a pokrywę na 10 Nm tu powinno być podobnie.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
ODPOWIEDZ