Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: regret »

polaff pisze:[quote="jacobsen"
rexio pisze:Wlac dobra oliwe i nie robic z qp gokarda. Tyle. A teraz czekam na gromy.

Zgodzę się z jednym: dobry olej.
Ale o chu... chodzi tym porównaniem "nie robić z qp gokarda"?
Sam planuje dołożyć lepszą chłodnicę plus jakiś wskaźnik temperatury, czyli co? robię z acc karton prelude?
chodzi o styl jazdy a nie dołożenie chłodnicy:)[/quote]

no tak wlasnie :) ale chyb a kazdy z nas lubi przycisnac od czasu d oczasu ,a tu nasz forumowy kolega ciagle usiluje z qoupety zrobic jedynego sluszno-prawilenego kapcia do wyjezdzania na niedzielne happyendy do Śremia.
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: rexio »

Oj czesto deptam i ja. Po wymianie wydechu nawet pokulalem sie na autostrade sprawdzic Vmax. Czesto trojka jest zapinana na koncu dwojki. I jezdze i skrzynia smiga. Wy uwazacie ze te V6 i 200 kucy to jest jakis pogrom? Uwazacie ze ten samochod zostal tworzony z mysla o palowaniu? To zweryfikujcie troche myslenie.

Dosc duzym problemem w tych autach jest to ze nie wiadomo co ktos robil przed nami, kupi sie woz nie wiadomo skad, po czasie skrzynia zaczyna chodzic jak traktor i zaczyna sie wymyslanie.

A teraz czekam na dalsze gromy :)
Awatar użytkownika
cisek33
Posty: 366
Rejestracja: 21 mar 2014 17:30
Auto: Accord Coupe
silnik: J30A1
Lokalizacja: Rawicz/Góra

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: cisek33 »

Dorzucę i ja swoje dwa grosze :mrgreen:
otóż uważam ,że mając 200KM można sobie pozapie...ć co też często gęsto robię bo lubię bo mogę bo mam czym bo mnie stać (lpg po 1,47zł :lol: ) co z tego ,że automat i do tego awaryjny? (podobno bo tak ludzie mówią, piszą itd itp tylko ile osób ma to auto od nowości i zna całą przeszłość to jak było eksploatowane i czy wszystkie wymiany były robione na bieżąco?) mieliśmy niedawno dobry przykład zabicia skrzyni w aucie o małym przebiegu sprowadzonego przez forumowicza (mowa o sedanie V6) przez drobnostkę :cry: ja swoją skrzynię też wymieniłem bo poprzedni właściciel doprowadził do zapchania chłodnicy cieczy chłodzącej co doprowadzało do zwiększania jej temperatury co z kolei skutkowało wzrostem temperatury oleju skrzyni :evil: skrzynię wymieniłem ,założyłem małą chłodnice oleju ASB z całkowitym ominięciem tej oryginalnej znajdującej się w chłodnicy wody i uważam to za dobre rozwiązanie :mrgreen: brakuje jeszcze wskaźnika temp oleju skrzyni i byłby komplet :D
prawda jest taka ,że najczęściej jak już zaczynają się problemy ze skrzynią to większość chce się pozbyć takiego auta żeby nie pchać się w duże koszta naprawy oczywiście przy sprzedaży nie informuje się kupującego o danym fakcie :evil: i nie mam tu na myśli tylko naszego modelu
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek
olej bierze?A co ma kurna dawać? :P
Awatar użytkownika
Mucha
Posty: 70
Rejestracja: 07 mar 2016 00:59
Auto: CG2 2000r
silnik: 3.0
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: Mucha »

rexio napisał(a):
Wlac dobra oliwe i nie robic z qp gokarda. Tyle. A teraz czekam na gromy.


pierwszy ode mnie : nie rob z tego samochodu taczkowozu do jezdzenia 30km/h , gosc ma v6 i 200 kucy i chce go przydeptac...co sie dziwc :)

No właśnie , na razie jeżdżę spokojnie , ale jak już się gdzieś dalej bujnę autostradą to chętnie bym depnął 180-200 przez dłuższy okres - i tu podobno problem :(. Jak wracałem z Niemiec to oczywiście pociągnąłem do 200 ale 10 min jazdy i już mi się przypomniały rady kolegów z forum hehe , no i człowiek się ciągnął tak max do 150 :(
Honda Accord Coupe VI CG2 2000r.,Honda Civic V 1.3 1994
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: regret »

reksio nie popadajmy w abstrakcje prosze cie ...oczywiscie nei jest to demon predkosci ,ale jak kupisz sobie gtra 550km to po roku tez powiesz ,ze vto nie demon predkosci bo jest bugatti veyron ? wez ty sie zastanow do konca co ty piszesz, bo zdaje mi ,ze odlatujesz gdzies gleboko w chmury. Ten samochod nie jest mulem ...
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: rexio »

Jezdziles czyms innym, mocniejszym, stworzonym do zapierdalania? Czys stanal na aucie 1,5 tony, 200 hp + 4 biegowy at robiony dla hamburgerow?

U mnie jest taki "problem" ze mam czym jezdzic na co dzien, do wyboru do koloru. Widze jakie ma to auto ograniczenia i po co bylo wyprodukowane. Ono nie jest na nurburgring robione.
Awatar użytkownika
Mucha
Posty: 70
Rejestracja: 07 mar 2016 00:59
Auto: CG2 2000r
silnik: 3.0
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: Mucha »

Czyli rozumiem Panowie że jeśli mam wymieniany olej zgodnie z zaleceniami i sprawną skrzynię to spokojnie mogę sobie jechać autostradą np. nad morze 350 km z prędkością 180-200 przez całą drogę ?( oczywiście jeśli panowie władza się nie kręcą ) Sorry za takie pytania ale jestem świeżym posiadaczem qp i nie chciałbym zarżnąć skrzyni póki mam ją dobrą.
Nie mam zamiaru dawać w palnik po mieście ale na takich traskach to co innego .
Honda Accord Coupe VI CG2 2000r.,Honda Civic V 1.3 1994
Awatar użytkownika
Krawik
Posty: 83
Rejestracja: 24 lis 2015 21:23
Auto: CG2
silnik: V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: Krawik »

zakładaj chłodnice dodatkową, z pominięciem seryjnej, czujnik temp i się dowiesz :)

Jak temp bedzie podchodziła pod 90 to zbastujesz z predkoscią na jakiś czas i tyle.

Mysle ze trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Dochodzą jeszcze czynniki takie jak warunki atmosferyczne, jakość oleju w skrzyni, i sama jej kondycja (oraz podzespołów), załadowanie samochodu, opony itd.

Z wypowiedzi jednego z kolegów powyzej wnioskuje ze temp 80 stopni powinno być zdrowym maxem dla oleju.


zaryzykuje stwierdzenie, że załozenie tej chłodnicy powinno byc obowiązkową czynnoscią po zakupie cg2.


rexio zgodze się z Tobą w 100%. Autem da się pojechać szybsiej, nawet całkiem niedługo trzeba czekac na osiągniecie tej predkosci. Ale masa auta, układ kierowniczy, hamulce, i przede wszystkim AT udowadniają ze auto sportowym nie jest i nie bedzie.

Poprzednio jezdzilem CRXem ed9 , ktorego tez bym sportowym nie nazwał, jednakze roznica w prowadzeniu wlasnie pod katem "upalania" jest bardzo duza z przewagą rexa.
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: regret »

rexio pisze:Jezdziles czyms innym, mocniejszym, stworzonym do zapierdalania? Czys stanal na aucie 1,5 tony, 200 hp + 4 biegowy at robiony dla hamburgerow?

U mnie jest taki "problem" ze mam czym jezdzic na co dzien, do wyboru do koloru. Widze jakie ma to auto ograniczenia i po co bylo wyprodukowane. Ono nie jest na nurburgring robione.
tak jezdizlem GTRem :) i on wazy tez cos okolo 1,5 tony ... po za tym kazde auto ma ograniczenia.Uwazam , ze kazdy kto jest fanem czegos i ma zajawke - ma misje ,zeby cos usprawnic i zmodowac t oto zrobi . Mowisz , ze acco nie jest do zapie*nia... powiedz to hamburgerowi ktory do v6 zalozyl twin turbo i naped na 4 lapska :)
moim zdaniem masz totalnie dziwne podejscie do tego auta i to zdanie powinieneis sobie wsadzic w kieszen :)

reszte Panow uczestniczacych w tenacie przepraszam za offtop ,ale jak czytam takie berednie to sie czuje zobowiazany zareagowac ...

p.s. daj chlopakom cieszyc sie ty mco maja , a ty szalej sowimi brykami bez wad z potezna moca :) - my mamy swoj swiat
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Chłodnica oleju skrzyni biegów do cg2

Post autor: KOko »

Widać, że Rexio teraz zastępuje Ślepaka w gaszeniu innych :D I zgodzę się z nim w jednym: to nie F1, ani taczka Prelude (ale to jest tylko OPINIA, a nie FAKT).
Ale wg mnie jak przypałujesz Acco V6 to i tak potrafi wywołać uśmiech na twarzy :) I co z tego, że nie śmigałem wcześniej F1 i nie wiem jak to jest rozwinąć 300km/h zanim ktokolwiek normalny wypowie słowo "nurburgring". Ważne, że sprawia mi to frajdę.
To tak samo jak by mówić Syfikarzom lub Golfiarzom, że takie autka to nie są wygodne tapczany, bo nie siedzieli w Rolls-Royce'sie. A niejeden zapalony tuner mimo wszystko właduje tam kanapę tak wygodną, że śmiało może nawiązywać do wygody Rollsa.
Tak samo jak Civit grzebie się w swoim 2.3 tak samo niech gość tutaj robi co chce :) nie ma co hejtować go za to, że ma takie chęci. Śmiało wypowiadajcie swoje porady i OPINIE, ale nie róbcie z tego jedynej i słusznej prawdy (bo jedynie i najsłuszniej i najlepiej to robi przecież Mieszko - jerek to potwierdzi ;) )
ODPOWIEDZ