Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

problem z odpaleniem

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
KONRAD
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2015 10:34
Auto: Accord cg2
silnik: f20
Lokalizacja: SLĄSK

problem z odpaleniem

Post autor: KONRAD »

Witam problem się pojawił po przekładać silnika mianowicie auto odpalilo za pierwszym razem po 2tygodniach jazdy zaczęło samo gasnac i spowrotem po sekundzie wracalo do normy stacyjka wymieniona pompa i przekaźnik sprawne dzisiaj już się pogorszylo auto ciężko pali strzela w dolot na wysokich obotach skacze wskazowka od szybkosciomierza aparat zapłonowy wymieniony dodam że nie wywala błędów i kontrolki nie świecą tylko się lekko tlą
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z odpaleniem

Post autor: KOko »

Hmm, aparat wymieniłeś całościowo czy tylko poszczególne elementy typu świece, kable? Może warto zrobić reset kompa poprzez odpięcie klem, tak jak opisywał Grzesiu. Jak u mnie szarpało i skakały obroty to oprócz aparatu zapłonowego winne jeszcze okazały się: czujnik spalania i sonda lambda.
KONRAD
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2015 10:34
Auto: Accord cg2
silnik: f20
Lokalizacja: SLĄSK

Re: problem z odpaleniem

Post autor: KONRAD »

Nowy aparat który chodził do końca sonda Nowa czujnik chyba niema nic wspólnego bo auto odpala po dłuższym kreceniu ale przy wysokich obrotach zaczynają szaleć kontrolki i skacze prentkosciomerz
KONRAD
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2015 10:34
Auto: Accord cg2
silnik: f20
Lokalizacja: SLĄSK

Re: problem z odpaleniem

Post autor: KONRAD »

Jedna awaria zlokalizowana lejący wtrysk tylko czemu nadal się dusi na wysokich obrotach i dźwiga się wskazowka predkosiomierza czy możliwe jest ze gdzieś robi się zwara nie mogę dojść ładu
Awatar użytkownika
Zaybatsu
Posty: 115
Rejestracja: 30 lis 2015 17:13
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Szczecin\Kwidzyn

Re: problem z odpaleniem

Post autor: Zaybatsu »

Głupie pytanie ale podstawowe. Sprawdzałeś jakie masz ładowanie alternatora w całym zakresie? Miałem podobne objawy w Preludzie. Po regeneracji alternatora problem znikł. Nawet ecu głupiało i wyskakiwał mi błąd czujnika położenia wałka rozrządu, który był tak naprawdę sprawny.
KONRAD
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2015 10:34
Auto: Accord cg2
silnik: f20
Lokalizacja: SLĄSK

Re: problem z odpaleniem

Post autor: KONRAD »

Sprawdziłem ładowanie i jest ok nadal auto gaśnie po wkreceniu na 4tys i już niechce odpalic
Awatar użytkownika
macioo
Posty: 140
Rejestracja: 01 kwie 2015 13:41
Auto: CG4
silnik: 2.2 DOHC VTEC
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: problem z odpaleniem

Post autor: macioo »

Skoro kontrolki szaleją i wskazówki latają to może być słaba masa. Sprawdziłeś masę od silnika do karoserii?
KONRAD
Posty: 29
Rejestracja: 05 lip 2015 10:34
Auto: Accord cg2
silnik: f20
Lokalizacja: SLĄSK

Re: problem z odpaleniem

Post autor: KONRAD »

tak jest zrobiona z kabla spawalniczego auto jak postoi dzien odpala ale po wkreceniu na obroty zaczyna trzepac silnikiem i gasnie macie namiar na jakiegos magika bo ja juz mam dosyc
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: problem z odpaleniem

Post autor: MuzykGrzes »

Klemy masz czyste? Dokręcone? Jest jakiś błąd?
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: problem z odpaleniem

Post autor: rexio »

Moze to slaby trop ale mialem cuda z kontrolkami, brakiem swiatel w firmowym hyundaiu. Winna byla skrzynka bezpiecznikow pod maska.
ODPOWIEDZ