Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe 2.0 Edi

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Danieljs
Posty: 54
Rejestracja: 24 wrz 2013 14:29
Auto: CD7
silnik: F22B5
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Danieljs »

Nie może tylko się skuś ;) W sierpniu minęły dwa lata odkąd używam jednego kompletu i nie widzę większej różnicy w działaniu dzień po kupnie a 2.5 roku po kupnie. Co prawda zdarza się im zachrobotać, ale to przez moje skąpstwo-pierwsze objawy zaczęły się praktycznie od razu po użyciu najtańszego płynu zimowego do spryskiwaczy. Jedyny minus to zima, gdzie często przymarza wycieraczka wewnątrz i nie zbiera dokładnie, a ręczne rozruszanie szkieletu nie jest możliwe bo jest schowany pod plastikiem.
Pozdrawiam,
Danieljs/Ogarzysta
Awatar użytkownika
Camel
Posty: 277
Rejestracja: 26 cze 2013 21:18
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Wrocław

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Camel »

Edi co do pompy wspomagania pewnie masz łożysko do wymiany i uszczelniacz w tylnej części
w ASO zapłaciłem za to kilka złociszy, zbieram tylko chęci do wymiany :lol:
wracając do wycieraczek co roku na wiosnę poleruję lekko szybę popularnym Cifem tylko bez mikrogranulek daje to dłuższe życie piór wycieraczek...
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Edi »

Camel pisze:wracając do wycieraczek co roku na wiosnę poleruję lekko szybę popularnym Cifem tylko bez mikrogranulek daje to dłuższe życie piór wycieraczek...
Rozważałam właśnie taki zabieg, tylko niestety na rozważaniu się skończyło :lol:.
Do wiosny się zmobilizuję ;).
Na razie szyba pasażera odmawia współpracy - podnosi się powoli i jakby z lekkim oporem, więc to zajmuje moje myśli. Pewnie to grzebanie w drzwiach jej nie posłużyło. Sprawdzałam przy odbiorze samochodu z ASO czy działa i wydawało się być o.k. Najwyraźniej jedno podniesienie i opuszczenie szyby to za mało.
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2104
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: QuicksilveR »

Edi pisze:Na razie szyba pasażera odmawia współpracy - podnosi się powoli i jakby z lekkim oporem, więc to zajmuje moje myśli. Pewnie to grzebanie w drzwiach jej nie posłużyło. Sprawdzałam przy odbiorze samochodu z ASO czy działa i wydawało się być o.k. Najwyraźniej jedno podniesienie i opuszczenie szyby to za mało.
Mam to samo, ale raczej do wiosny się tym nie zajmę.
Tak sobie pomyślałem, że jeśli było coś grzebane przy zamku i wyjmowana była prowadnica, to może jest źle przykręcona i dlatego szyba się zacina.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: farmi »

Prowadnica. Pewno guma się ześlizgnęła i blokuje. Mogłą się zużyć. trzeba naprawić i przesmarować.
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: KOko »

Edi Edi :) powiedz mi, co Ty łącznie wymieniałaś w układzie klimatyzacji? Czy tylko osuszacz i zawór rozprężny, czy coś jeszcze? I czy to zrobi każdy mechanik czy trzeba do Panów od klimy zajeżdżać?
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Edi »

KOko pisze:Edi Edi :) powiedz mi
Już Ci mówię :).......

Wymieniałam tylko osuszacz klimatyzacji i zawór.
Osuszacz dwa razy : prawie zaraz po zakupie hani i teraz niedawno po regeneracji sprężarki.
Ale osuszacz był wymieniany w ramach normalnej obsługi samochodu, natomiast zawór dlatego, że się łobuz popsuł.
KOko pisze: I czy to zrobi każdy mechanik czy trzeba do Panów od klimy zajeżdżać?
No i tu Ci na na 100% nie odpowiem, bo moi mechanicy obsługują również klimatyzację, więc nie miałam takiego dylematu, bo od razu uzupełniali czynnik i robili obsługę. Do osuszacza dostęp jest banalnie prosty, gorzej z zaworem. Nie wiem jakich masz mechaników .... .
Ale zastanawiam się czy przy tych manewrach nie ucieknie trochę czynnika - szczególnie przy wymianie zaworu, co i tak będzie powodowało konieczność wizyty u panów od klimy. Ale reasumując powinni sobie poradzić spokojnie z wymianą i jednego i drugiego ;)
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: KOko »

Muchos Gracias :*
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: Edi »

Dzisiaj mijają 4 lata z hanią ........ .
Cóż mogę powiedzieć ? Zleciały bardzo szybko. Ciągle mam wrażenie, że tak niedawno ją kupiłam.
Podsumowując : jest nam ze sobą dobrze :D .
Ja dbam o nią, a ......... ona chyba o mnie też ;) .
Załączniki
4 lata z hanią.png
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2104
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Accord Coupe 2.0 Edi

Post autor: QuicksilveR »

Gratulacje! Oby tak jak najdłużej.

wysłane z klapka za pomocą Tapka
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
ODPOWIEDZ