Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

co to jest za czujnik ?

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: co to jest za czujnik ?

Post autor: matysziom »

TO W ZASADZIE wyszlo przypadkowo przy ogledzinach, byl poprostu za luzny
jedna czesc zostala w silniku druga moglem 3mac swobodnie w rece, wlozylem jedno w drugie z powrotem i tak zostawilem
bledu nie wywala dlatego sie zdziwilem
teraz hanka bedzie u mechanika na wiekszym serwisie to od razu posprawdza.
kylek
Posty: 131
Rejestracja: 02 paź 2010 11:29
Auto: CG4
silnik: 2.0

Re: co to jest za czujnik ?

Post autor: kylek »

Mój kolega miał spory problem z doborem czujnika spalania stukowego. Zamienniki mają zupełnie inna charakterystykę pracy i check wywalało cały czas.
Dlatego po dwóch próbach zdecydował się na oryginał z USA za coś koło 500PLN.
Wg mnie jak nie wywala check'a i masz sprawną zarówkę na desce to zostaw. Jak zacznie coś pokazywać to albo naprawa, albo używka albo nowy oryginał.
CiviT
Posty: 82
Rejestracja: 18 wrz 2014 19:53
Auto: Accord 99r
silnik: f23z5

Re: co to jest za czujnik ?

Post autor: CiviT »

w życiu bym nie dał 500zł za stukowego, w podobnej kasie można przejść na obd1 gdzie ten czujnik nie jest potrzebny
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: co to jest za czujnik ?

Post autor: MuzykGrzes »

To po co on jest jak jest nie potrzebny? OBD1 to stary system w porównaniu do ODB2 a/b czujnik to nie wynalazek rodem z szmelcwagena a cenny dodatek do ECU określający dokładnie moment w którym wyprzedzenie zapłonu jest za duże i spalanie stukowe może uszkodzić głowicę.
ps: Do P28/30 czy P72 można dołożyć taka płytkę do obsługi knock sensora,tylko za drogi to interes bo kosztuje na ebay około 150 $
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
CiviT
Posty: 82
Rejestracja: 18 wrz 2014 19:53
Auto: Accord 99r
silnik: f23z5

Re: co to jest za czujnik ?

Post autor: CiviT »

ile hond jeździ na obd1 i problemów ze stukaniem nie ma, jak sie modzi coś mocniejszego to też przechodzi się na obd1 i sie upala, więc nie ma co mówić że obd1 to jest złe.
jak się śmiga na gazie to praktycznie nieosiągalne jest stukanie, a na benie przy tym sprężaniu też ciężko, chyba że by się jakieś mega kijowe paliwo 95 trafiło w upały, przy upalaniu na strojeniu nic nie stukało tak samo na vmaxach, na turbie latałem na benie 95 i też tylko raz się zdarzyło stukanie po tankowaniu na stacji nestle, no ale boosta nie ma co porównywać, jak ktos woli kupić czujnik za 500 czemu nie, ja bym nie kupił bo można inaczej to obejść z korzyściami.
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: co to jest za czujnik ?

Post autor: KOko »

Nie wiem, nie znam się. U mnie już dość długo siedzi zwykły zamiennik za 50 zł i jest dobrze. Więc myślę, że to też może być kwestia tego, że są zamienniki i są zamienniki. Może się trafić i dobra sztuka. Ale każdy robi tak jak chce i jak mu wygodnie.
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: co to jest za czujnik ?

Post autor: matysziom »

Panowie czy ktos sie orientował czy ten czujnik podchodzi z F20B6 badz F20B5 ?
ja mam F20B7 i jeszcze nie wyciagalem nie sprawdzalem nr takiego czujnika
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: co to jest za czujnik ?

Post autor: MuzykGrzes »

Bloki B5/6/7 są takie same więc nie widzę sensu zakładać innego czujnika w zależności od zmian w osprzęcie.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
matysziom
Posty: 1156
Rejestracja: 15 sie 2011 21:32
Auto: Accord CG4
silnik: F20B7

Re: co to jest za czujnik ?

Post autor: matysziom »

No wlasnie nie wiedzialem czym sie za bardzo roznia te silniki poza tym ze w B6 jest inna buda a B7 w polifcie
Podziekował :)
ODPOWIEDZ