Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

REX J30A1

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
artiszeg
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2015 15:42
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 3,0 v6
Lokalizacja: Tychy

Re: REX J30A1

Post autor: artiszeg »

Seryjnie dzwięk jest mega ucywilizowany i v6 ciężko na brzmienie poznać, choć już samo wymontowanie rezonatora daje fajne efekty :)

Rex, w piątek koło 17 będę prawdopodobnie na lotnisku KTW, będziesz swoją ślicznotką?
J30A1 EDM -> USDM : http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2850" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: REX J30A1

Post autor: rexio »

13.10.2015 - owiewki :)

Niby pierdola a cieszy. Sorry za jakosc zdjec - ciemno w garazu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 780
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: REX J30A1

Post autor: wysio »

Daj znać, czy Ci nie hałasują przy większych prędkościach. Też bym założył, ale boję się niepożądanego "świszczenia" ;)
Wystarczy, że tłumiki mnie już czasem wk...

Wysłano poprzez Tapatalk
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: REX J30A1

Post autor: farmi »

Mam w civicu owiewki heko już ponad 3 lata. Odradzam. Są plusy i są minusy. Do accorda nigdy bym nie założył.
Plusy:
-Można mieć cały ok odsunięte szyby 1-2 cm. Nawet na noc. Nie widać.
-Podczas deszczu mamy przyjemną wentylację - nic nie chlapie
-znaczna redukcja hałasu do 100-110 km/h względem uchylonej szyby bez owiewki. (u nas chyba niepotrzebne - szyberdach spełnia tą role i nie hałasuje ani nie wieje z tyłu - struga powietrza ląduje za dachem)

minusy:
-znaczne zwiększenie hałasu przy prędkościach powyżej powiedzmy 130 km/h
-i najgorsze. owiewki wpychają się między szybę a uszczelkę. Rozpychają ją. Inaczej pracuje/dociska podnośnik szyby. Na pewno wpływa to na jego żywotność. Mi padł lewy. Nie wiem czy od tego. Rozklekotał się - wymieniłem.
-myślę, że jak wyciągnę owiewkę po tylu latach, uszczelka będzie odkształcona - inna. Nie wyjmuję , bo to civic ;)
-klej montażowy "fabryczny" (elementy taśmy dwustronnej) nie bardzo trzymają po jakims czasie. Nie wiem jak w accordzie.

Ja tych metalowych zacisków nie wpychałem. NIe mieściły się - rozpychały. Nie wkładaj ich ,bo uszkodzą Ci wszystko. Owiewki lepiej zamontować dając wiecej taśmy dwustronnej, lub lepiej na jakims kleju , który nie uszkodzi gum. Ja dałem coś jakby butapren i dobrze trzyma.

Daj znać reksio czy potwierdzasz moje obserwacje. Wyjeździłem z nimi minimum 50 tys km. Na autostradzie tragedia. Do 90 km/h bajka. (nie szumi prawie nic)
Awatar użytkownika
loot
Posty: 707
Rejestracja: 05 kwie 2012 12:28
Auto: CG2
silnik: 3.0 V6

Re: REX J30A1

Post autor: loot »

Uuu stary, ale zarabisty Accord! :)
Accord Coupe CG2 3.0 V6
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: REX J30A1

Post autor: rexio »

farmi ma duzo racji jesli chodzi o negatywne skutki ich zalozenia. Najgorsze sa te blaszki. Podczas zamykania szyby slychac ze hacza i nic z tym sie nie zrobi. Dodatkowo jak szyba jest domykana do konca slychac ze wciskana jest juz na maxa.

Zdjalem, nie polecam. Mam folie na szybach i znajac moje szczescie z czasem by sie cos zahaczylo, oderwalo... Nie warto.

Chyba ze oem. Niby byly hondowskie. Ktos mial stycznosc?
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: REX J30A1

Post autor: farmi »

Widziałem też owiewki montowane od zewnątrz, tzn nie wpychane między uszczelke a szybę. Na pewno to lepsze dla układu szyba-uszczelka-podnosnik, ale wg mnie wyglądały gorzej. Heko fajnie wyglądają, tylko rodzą wiele problemów, o których powyżej.
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: REX J30A1

Post autor: rexio »

Ogladalem na ebay te naklejane od zewnatrz. No wlasnie takie se... Nic, czekam i szukam oem, a noz sie trafia.
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: REX J30A1

Post autor: krisss111 »

a ja właśnie takie mam... naklejane na zewnątrz 8-)
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
Chmura
Posty: 194
Rejestracja: 17 lis 2013 19:37
Auto: CG1
silnik: J30A1
Lokalizacja: Myszków

Re: REX J30A1

Post autor: Chmura »

Też mam naklejane i sobie chwalę. A OEM nie trafisz bo nic takiego nie było
on board->> ED4/D16Z6 ED3/D15B2mpfi CG1/J30A1 CM8/J30A4
Zablokowany