Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

cykanie przy delikatnym naciskaniu gazu i puszczaniu...

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
Boogie
Posty: 37
Rejestracja: 08 kwie 2013 13:42
Auto: 2001 [VI gen coupe]
silnik: 3.0i

cykanie przy delikatnym naciskaniu gazu i puszczaniu...

Post autor: Boogie »

heja wszystkim, mam taki problem, ze jak jade na D4 najwolniej jak sie da i delikatnie naciskam gaz i go puszczam tak zeby jechac +1 km/h szybciej to cyka mi cos (zarowno w momencie wciskania gazu jak i puszczania go), nie wiem czy to nie jakies zwarcie czy co... Moze ktos to rozumie? Moze skrzynia albo jakies elektrozawory, albo lozyska przegubu moze... Juz wariuje z tym samochodem... Pomocy!!
Dzięx
Awatar użytkownika
Danieljs
Posty: 54
Rejestracja: 24 wrz 2013 14:29
Auto: CD7
silnik: F22B5
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: cykanie przy delikatnym naciskaniu gazu i puszczaniu...

Post autor: Danieljs »

Mam podobnie w V AT, może w nieco innych okolicznościach. Jest to mega ciche, nawet jak jadę sam i wszystko jest powyłączane to muszę się wsłuchiwać żeby to wyłapać. Na przestrzeni 35k km dźwięk nie uległ zmianie i się nim nie przejmuję. Założyłem, że ten typ tak ma.
Pozdrawiam,
Danieljs/Ogarzysta
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2003
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: cykanie przy delikatnym naciskaniu gazu i puszczaniu...

Post autor: MuzykGrzes »

W MT też tak jest z tego co pamiętam to Mateusz (Fotografiks) ma tak w swoim 2,3 a i z tego co wiem z różnych przypadków niczemu to nie szkodzi i można z tym dożywotnio jeździć.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Boogie
Posty: 37
Rejestracja: 08 kwie 2013 13:42
Auto: 2001 [VI gen coupe]
silnik: 3.0i

Re: cykanie przy delikatnym naciskaniu gazu i puszczaniu...

Post autor: Boogie »

dzięki!:) może jednak ktoś znajdzie się co wie co to dokładnie jest ale póki co to nie będę się martwił. A inna rzecz: czy gdy zmieniam biegi z R na D4, P albo N to normalne, że mi skrzynia stęka? Albo np po regeneracji mam tak, że gdy wrzucam R to szarpie skrzynia, i mówią że tym się nie przejmować... Ale Gdy robie to w takiej kolejności: D4 ---> N ---> R to wtedy idzie miękko! Trochę zaplacilem za ta regeneracje (2 lata temu)..:/
ODPOWIEDZ