Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Silknik z S2000

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Silknik z S2000

Post autor: slepak »

Nie no.... już nie przesadzajmy s2000 słabego silnika nie ma :mrgreen: F20C lub F22C to już coś:)
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
SzwedziuZGR
Posty: 414
Rejestracja: 21 mar 2014 12:48
Auto: IS300 SC
silnik: 3.0R6 2JZ GE
Lokalizacja: Zgierz

Re: Silknik z S2000

Post autor: SzwedziuZGR »

ale 200 kucy mi mało tym bardziej że to silnik z prelki. Ja jestem po felernej ale 190 konnej alfie 1.9 JTD 460 nm :D więc wszystko co bez turbiny to mi trochę wolne a jak zakujesz F20B5 to spokojnie turbo wytrzyma :D nie chce go robić na drag tylko dla siebie żebym mógł rower wyprzedzić :D


Może bym pomyślał ale gdzie ja teraz sprzedam swoja hondę :D
Awatar użytkownika
TheRealCzarls
Posty: 120
Rejestracja: 22 mar 2013 17:38
Auto: cg4
silnik: 2.0
Lokalizacja: wwa

Re: Silknik z S2000

Post autor: TheRealCzarls »

SzwedziuZGR pisze:ale 200 kucy mi mało tym bardziej że to silnik z prelki. Ja jestem po felernej ale 190 konnej alfie 1.9 JTD 460 nm :D więc wszystko co bez turbiny to mi trochę wolne a jak zakujesz F20B5 to spokojnie turbo wytrzyma :D nie chce go robić na drag tylko dla siebie żebym mógł rower wyprzedzić :D

hehe to działaj :) zbieraj graty i pakuje turbawke :)
Awatar użytkownika
cisek33
Posty: 366
Rejestracja: 21 mar 2014 17:30
Auto: Accord Coupe
silnik: J30A1
Lokalizacja: Rawicz/Góra

Re: Silknik z S2000

Post autor: cisek33 »

jacobsen pisze:Obstawiałbym więcej jak 5k. ;) Pamiętam jak przymierzałem się do swapa w preludzie 3rd i koszty wychodziły nieco ponad 10k.
W tej cenie z tego co pamiętam był silnik, przerobienie wiązki oraz dorobienie łap pod silnik. W temacie swapa więcej pewnie ma do powiedzenia cisek33, bo sam go przeprowadził na prelce. :)
ja zmieniałem tylko silnik na taki z większą pojemnością jednocześnie nigdy nie montowany fabrycznie w danej budzie (H22A w preli 3 gen). Rzeźbienia troszkę było ,ale szlak już był przetarty przez kilka osób w PL więc można było porady zasięgnąć :mrgreen: a tutaj to trzeba pół auta przerobić :lol: najłatwiej chyba byłoby wyciąć całe podwozie i wspawać nadwozie jakie by się chciało :roll: jak dla mnie za dużo różnic jest napęd w jednym FWD w drugim RWD ,silnik w jednym poprzecznie w drugim wzdłużnie, koszty robocizny będą większe niż wartość accorda przed swapem ;) a efekt zbyt marny w stosunku do poniesionych kosztów ,ale to tylko moje zdanie ;)
Ciche auta zabijają dzieci
Obrazek
olej bierze?A co ma kurna dawać? :P
Awatar użytkownika
SzwedziuZGR
Posty: 414
Rejestracja: 21 mar 2014 12:48
Auto: IS300 SC
silnik: 3.0R6 2JZ GE
Lokalizacja: Zgierz

Re: Silknik z S2000

Post autor: SzwedziuZGR »

dobrze wiedzieć :D dzięki za info :D


Jak sprzedam swoja acc za 15k to biorę od KBL :D
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Silknik z S2000

Post autor: krisss111 »

Trojan pisze:
krisss111 pisze:mi cały czas taki swap chodzi po głowie, ale razem z całym napędem..... RHD :twisted:
chyba RWD no chyba ,że chcesz sobie anglika z fury zrobić :D

no tak, się mi litery popier.....y :-D piątka za spostrzegawczość
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Silknik z S2000

Post autor: Piter »

jacobsen pisze:Obstawiałbym więcej jak 5k. ;) Pamiętam jak przymierzałem się do swapa w preludzie 3rd i koszty wychodziły nieco ponad 10k.
ale jakiego swapa? Przecież nie przymierzałeś się do motoru z napędem od S2000 do 3gena.... tylko zwykłej H-serii gdzie szlaki są przetarte, a i tak jest drogo - choć wiadomo przynajmniej jak to zrobić :) A tu roboty znacznie więcej.. zresztą co? Będzie ktoś przerabiał Acco na RWD? Powodzenia. Czy może będzie silnik z S2000 pasował z jakąś skrzynią na FWD? Koszta wielkie, a opłacalność?. To już znacznie bardziej sensowne i wykonalne jest wsadzenie silnika z Acury... które zresztą ostatnio przewinęło mi się w autach na sprzedaż... Albo K-seria. Tylko, że "K" to jest już droga zabawa, tak w zakupie jak i w modach.
Awatar użytkownika
jacobsen
Posty: 663
Rejestracja: 02 maja 2013 18:29
Auto: Accord Coupe V6
silnik: J30A1
Lokalizacja: Elbląg

Re: Silknik z S2000

Post autor: jacobsen »

Piter pisze:
jacobsen pisze:Obstawiałbym więcej jak 5k. ;) Pamiętam jak przymierzałem się do swapa w preludzie 3rd i koszty wychodziły nieco ponad 10k.
ale jakiego swapa? Przecież nie przymierzałeś się do motoru z napędem od S2000 do 3gena.... tylko zwykłej H-serii gdzie szlaki są przetarte, a i tak jest drogo - choć wiadomo przynajmniej jak to zrobić :) A tu roboty znacznie więcej.. zresztą co? Będzie ktoś przerabiał Acco na RWD? Powodzenia. Czy może będzie silnik z S2000 pasował z jakąś skrzynią na FWD? Koszta wielkie, a opłacalność?. To już znacznie bardziej sensowne i wykonalne jest wsadzenie silnika z Acury... które zresztą ostatnio przewinęło mi się w autach na sprzedaż... Albo K-seria. Tylko, że "K" to jest już droga zabawa, tak w zakupie jak i w modach.
Wszystko się zgadza, Piter. ;)
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Silknik z S2000

Post autor: krisss111 »

a propo, motoru z acury i manuala, to wojtekS coś skrobał, ze będzie swoje srebro gonił, więc Panowie, kupować :-D
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 398
Rejestracja: 10 wrz 2014 12:49
Auto: CG4 i BA2
silnik: F20B7, B20A1
Lokalizacja: Warszawa

Re: Silknik z S2000

Post autor: Piter »

krisss111 pisze:a propo, motoru z acury i manuala, to wojtekS coś skrobał, ze będzie swoje srebro gonił, więc Panowie, kupować :-D
No to ja chyba właśnie o tym aucie mówię. Było ogłoszenie na HAKP, ale już zniknęło. Czy to oznacza, że sprzedane? Nie wiem...
ODPOWIEDZ