Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Radio

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Radio

Post autor: audiotone »

no tak właśnie myślałem bo ja też będę chciał by zostały oryginalne maskownice bo nie cieszyłbym się jakby ktoś wybił mi szybę z powodu dobrych głośników....
dziś wzmacniacz poszedł mi z przed nosa na e-bayu... :(



dodano 10.07.2011
dziś znów przerąbałem kolejną aukcję ze wzmakiem..... :evil: a najlepsze że gość mnie wydy.......ał na kolejnej aukcji z dobrym radyjkiem.... :cry:
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Radio

Post autor: audiotone »

Wklejam dla tych których interesuje "dobre" Audio w aucie większość przedstawionych modeli oczywiście nie czyta żadnych MP3 i temu podobnych , w grę wchodzi tylko CD-AUDIO czasem nawet w HDCD, prawie wszystkie modele z listy to są tylko jednostki sterujące bez wzmacniaczy.
Może to kogoś zainteresuje kolejność nie jest wyznacznikiem jakości...



Modele godne polecenia ................................................... ceny z dnia 15 lipiec 2011 podane ceny w funtach Brytyjskich (pandy) z E-BAY/USA /UK/JAPAN/China


Model ............................................................................. CENA+wysyłka/waluta/kraj pochodzenia

1) Alpine 7909 Anniversary ............................... ……………………………
2) Alpine CDA-7990 status F1 ............................ 791+43 pandy Japan
3) Mc Intosh Mx-406 ...................... 683+35pandy USA
4) Clarion (addzest )Hx-d2 ......................... 617+35 pandy China
5) Clarion (addzest )Hx-d1 ......................... 217+52 pandy Japan
6) Clarion (addzest) drx-9255 ........................ 170+44 pandy JAPAN
7) Sony CDX-C90 ....................... ………………………….
8) Pioneer Dex-p99RS ........................ 619+33 pandy China
9) Pioneer Deh-p945 R ...................... …………………………
10) Nakamichi cd700mkII ........................ ………………………..
11) Denon DCT-z1 ..................... 295+35 pandy Japan
12) DENON DCT-1000 ...................... ………………………….
13) DENON DCT-R1 .................. ………………………….
14) DENON DCT-A100 ................... …………………………..




…………………………………………………………………………………………..

Inne modele popularne do przyjęcia i nie tylko

ALPINE 7909J ..................... 411+35 pandy China
ALPINE cda-9853r......................... 150+13 pandy UK (ostatnio na ebay UK za 120 pandów 28.12.2011)
ALPINE CDA-9813.......................... 100+12 pandy uk
ALPINE CDA-9815............................ 125+10 pandy uk
ALPINE CDA-9855r.............................. ...........................
ALPINE CDA-9887r............................ .........................
Pioneer deh-p77mp ....................... 70+15 pandy UK
Pioneer deh-p80MP .................... 266+40 pandy Portugal (było ostatnio na ebay UK za 95 pandów 21.07.2011 )
Pioneer deh-p90DAB......................... .........................


Jeśli nie ma ceny to znaczy że na chwilę obecna nie ma na serwisach aukcyjnych .
Ceny i lista będzie na bieżąco modyfikowana by można było mieć jakieś rozeznanie.
W razie jakiś zmian proszę o wiadomość na PW.
Ostatnia modyfikacja 28.12.2011.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2011 01:23 przez audiotone, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Radio

Post autor: stars »

Ambitnie pochodzisz do tematu, szacun! MP3 niestety czasem zło konieczne, mam taki przerób, że wydał bym majątek na płyty. Ale czekam jak zrealizujesz projekt w całości i pochwalisz się nam tutaj.
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Radio

Post autor: audiotone »

Ja nie mam zamiaru jakoś szaleć znajdę jakieś dobre radyjko (z listy powyżej... ) do tego jakieś dwa wzmacniacze dwukanałowe( osobno na tył i osobno na przód) i jakieś dobrze dobrane głośniki w nasze drzwi nisko-średnio tonowy, na podszybie wysoko-tonowy, a na tył ciężko jest dobrac coś dobrego odpowiedniego do danego modelu raja i wzmacniacza... pozostają tylko FOCAL-e , MB Qart , i może jeszcze parę...
Oczywiście żadna tuba raczej nie będzie brana pod uwagę....(zresztą mamy duże pudło rezonansowe za siedzeniami ) ;)
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Radio

Post autor: audiotone »

Po zasięgnięciu języka głębiej :? w firmach zajmujących się poważnym audio w autkach (tylko stereo )wybito mi z głowy montaż jajek z tyłu bo :? ...:
.............................................................................................
opinia nie moja i proszę nie brać jej poważnie ;)
NIE MONTUJEMY GŁOŚNIKÓW Z TYŁU PONIEWAŻ:
- Montowane w półce *** się bardzo słabą odpowiedzią impulsową (grają niedokładnie i bez dynamiki)
- Psują scenę dźwiękową (jak idziesz na koncert to stoisz twarzą do sceny a nie tyłem)
- Grają w sufit albo do ucha pasażera nadwerężając jego słuch (szkodzą)
- Elipsy nie potrafią odtwarzać dźwięku poprawnie (kształt membrany jest nieodpowiedni)
- Luźna uwag- to dresiarskie metody nagłaśniać auto od tyłu.
- niepotrzebnie wydaje się na nie pieniądze które można by dodać do sumy na system przedni i kupić przód wyższej jakości.
- W połączeniu z subwooferem powodują piekielny bałagan w dźwięku
- psują dźwięk i kłócą się z subwooferem.



Popróbuje z różnymi rozwiązaniami sam u siebie jak będę miał wszystko na miejscu :)
Ostatnio zmieniony 27 lip 2011 11:59 przez audiotone, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stars
Administrator
Posty: 365
Rejestracja: 10 kwie 2009 09:02
Auto: Accord 98-02
silnik: J30A1
Lokalizacja: 3miasto

Re: Radio

Post autor: stars »

O ludzie, część z tych opinii jest powtarzana jak mantra, ktoś gdzieś napisał i każdy powiela:
Montowane w półce *** się bardzo słabą odpowiedzią impulsową (grają niedokładnie i bez dynamiki)
półka u nas jest w pełni metalowa - jest elementem konstrukcyjnym, a nie dyktą nad bagażnikiem
Psują scenę dźwiękową (jak idziesz na koncert to stoisz twarzą do sceny a nie tyłem)
tekst o koncercie mnie bawi zawsze najbardziej - uszy masz na czole? A poważna sala koncertowa nie ma takiej akustyki, że rozprasza dźwięki na pełnej przestrzeni? A po co nam systemy 5.1, 7.1 itp?
Grają w sufit albo do ucha pasażera nadwerężając jego słuch (szkodzą)
W sufit mogą lecieć najwyższe tony, reszta rozchodzi się lepiej. Co do głośności dla pasażerów - od tego jest opcja fader w radiu, jak ktoś siedzi z tyłu to przesuwamy go bardziej na front.
Elipsy nie potrafią odtwarzać dźwięku poprawnie (kształt membrany jest nieodpowiedni)
to już osobiste odczucia, są fani, są przeciwnicy, jajka dobrych firm z wyższych półek mają zwykle bardzo dobre opinie, jajka powinne uzupełniać zestaw głośnikowy, a nie być jego główną częścią
Luźna uwag- to dresiarskie metody nagłaśniać auto od tyłu
jakiś dresiarz-projektant hodny wypuścił accorda z fabrycznymi jajkami w tylniej półce :shock:
niepotrzebnie wydaje się na nie pieniądze które można by dodać do sumy na system przedni i kupić przód wyższej jakości
jak się ma ograniczony budżet to wszędzie można szukać oszczędności w kablach, jakości i ilości głośników - to argument czysto ekonomiczny
W połączeniu z subwooferem powodują piekielny bałagan w dźwięku psują dźwięk i kłócą się z subwooferem.
parametry sprzętu, właściwości auta, zestrojenie - niektórzy tego nie

Oczywiście uważam, że przednie głośniki to podstawa, tylne nie są elementem niezbędnym, jeżdżę teraz autem gdzie mogę jednym kliknięciem włączyć lub wyłączyć tył, lecz bez tyłu jest płasko - nikt mi nie wmówi, że głośniki z tyłu są zbędne.
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Radio

Post autor: audiotone »

w odpowiedzi na Twoja wypowiedz chciałbym powiedzieć ze te wpisy są powielone z znanego forum audio i faktycznie mnie rozbawiły.... :) wkleiłem je tylko dla przestrogi żeby nie koniecznie słuchać domorosłych fanatyków modernizowania sprzętów audio w autkach ;)
Fakt powinienem napisać żeby nie traktować tego zbyt poważnie....
Znane są zresztą bardzo dobre kolumny głośnikowe KEF z Elipsami i są bardzo cenione za dźwięk :)
wiec ze elipsa gra źle to czysta bzdura :)
postaram się edytować ten poprzedni post by było ok :)
kiler7
Posty: 43
Rejestracja: 25 cze 2011 22:08
Auto: Accord 98-02
silnik: F23A1
Lokalizacja: kielce

Re: Radio

Post autor: kiler7 »

Witam!
Śledzę ten temat od dłuższego czasu bo mam dylemat czy wymieniać radio czy reaktywować oryginalne, bo w oryginalnym cd mi nie działa i nie wiem dlaczego być może laser jest zakurzony ale tego nie wiem bo żeby sprawdzić trzeba wymontować a jak wymontuje to może bym zmienił na inne, ale nie mam zaślepki.Lepszym może rozwiązaniem byłoby zamontowanie transmitera?
P.S.może miał ktoś problem z laserem?
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Radio

Post autor: audiotone »

fakt to może być laser tylko przykurzony może delikatne czyszczenie by mu pomogło wacikiem suchym bez żadnych dodatków typu perfumy lub zabrudzony alkohol , chyba że posiadasz czysty spirytus to może od biedy być , dlatego musi być czysty bo alkohole wysoko procentowe szybko parują i pozostawiają po wyschnięciu osad, który czasem przeszkadza laserowi przy skupianiu wiązki na soczewce.
Jeśli to nie pomoże może być już do wyrzucenia koszty zakupu nowego lasera czasem przekraczają wartość nowego radia.
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Radio

Post autor: kbl100 »

ooo ;)
Wywalcie te głośniki z tyłu jeżeli myślicie poważnie o car audio. Najważniejszy jest przód, który tworzy scene. Dobre głośniki na przód + wytłumienie i naprawde nie trzeba żadnych tylnich głośników oraz suba. Dla wymagających można dołożyć małą skrzyneczke do bagażnika, która podkreśli niskie tony. Polecam zestaw hertz hsk 165. Przed założeniem i wytłumieniem u siebie drzwi myślałem, że w naszych accordach jest naprawde wysokiej klasy nagłośnienie (porównując do civica itp) w chwili obecnej jak wsiadam do coupe kolegi co ma wszystko seryjne to mam wrażenie jakbym słuchał telewizora wyprodukowanego 20 lat temu. Nie jestem audiofilem ale efekt, który uzyskałem w swoim autku naprawde zadziwia mimo tego, że wszystko jest pochowane w seryjnych miejscach.

Kolega audiotone wypisał kilka modeli radii które, są naprawde z wyższej półki ale co mi z tego radia skoro nie jestem w stanie zainwestować tyle kasy w głośniki, wzmacniacze i wytłumienie samochodu. Efekt bedzie taki jak na zwykłym radiu mp3.

Dla przeciętnej osoby wyłumienie dzwi + zestaw odseparowany np. hertz esk 165 podłączony pod samo radio z średniej półki naprawde wystarczy. Za czasów kiedy miałem civica posiadałem taki zestaw i też byłem zadowolony. Samochód miałem kompletnie wytłumiony zwykłymi matami app
ODPOWIEDZ