Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe VIg _ stuki w silniku

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Accord Coupe VIg _ stuki w silniku

Post autor: kbl100 »

Ja tak miałem jak raz zatankowałem pb95 :) nazywa się to spalanie stukowe. Silniki jdm-owe słabo sobie radzą z tak niskimi oktanami.
Awatar użytkownika
soul
Posty: 52
Rejestracja: 28 kwie 2011 18:06
Auto: Coupe 99
silnik: F20B5

Re: Accord Coupe VIg _ stuki w silniku

Post autor: soul »

to nie to, u mnie podobny efekt wystepuje tylko w mniejszym stopniu, i na 95 i na 98 i na lpg to samo, pojawia sie po dobrze rozgrzanym motorze
zajac84
Posty: 22
Rejestracja: 10 mar 2011 22:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2,0 F20B5
Lokalizacja: Białystok

Re: Accord Coupe VIg _ stuki w silniku

Post autor: zajac84 »

u mnie poleciały uszczelniacze i zawory do regulacji
przestało mi grać przy przyspieszaniu

co do tego dziwnego grania w pewnym przedziale obr ja to też mam, co to jest nie wiem
i nie chce wiedzieć, bo coraz więcej pierdół się pojawia w moim Japońcu

temat falowania obr:(
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Accord Coupe VIg _ stuki w silniku

Post autor: Lebow »

Też zaobserwowałem ten dziwny dźwięk,raczej bulgot niż klekot,, słyszalny na kolektorze wydechowym i na ostatnim cylindrze.
Nie jest on ciągły ani nie ma na niego wpływu temp. silnika, najbardziej objawia sie przy lekkim dodaniu gazu, tak na 1200-1500, przy gwałtownym dodaniu gazu nic nie słychać, na jałowym biegu dźwięk ten milknie lub jest lekko wyczuwalny.
Posądzam sworzeń tłokowy (zbadam odłączając świece) i detonacyjne spalanie ale....
...naczytałem się, naoglądałem filmów i dokopałem się też do stwierdzenia że ten dźwięk to jednak może być przypadłość vteca na jednym wałku, a ponoć chodzi o "panewkę" wałka przy czwartym cylindrze i to ona wydaje ten dźwięk lub najbardziej ją słychać (czy nie czasem gdzieś tam jest zawór vteca?)
Przebadam jeszcze silnik garażowym stetoskopem.

Co o tym sądzicie?

Zawory mam wyregulowane, olej 5W30.
Chętnie bym zbadał sondę ale na razie nie wiem jeszcze jak.
jary88
Posty: 79
Rejestracja: 09 wrz 2013 07:40
Auto: VI 1998
silnik: 2,3

Re: Accord Coupe VIg _ stuki w silniku

Post autor: jary88 »

U mnie to samo było potem przez pewny okres nic nie było słychac i wkoncu padła panewka. Miałem takie same objawy jak ty w pierwsztym poście
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Accord Coupe VIg _ stuki w silniku

Post autor: Lebow »

jary88 pisze:Miałem takie same objawy jak ty w pierwsztym poście
Czyli jakie?
Klekot narastał wraz z obrotami, lub inaczej był bardziej słyszalny przy wciskaniu gazu?

Widzę ze tylko mój F20B6 generuje dziwne odgłosy.
Troszkę bardziej się wsłuchałem w bulgot i niestety słychać na dole.
Co ciekawe jak testowałem "wysoki bieg- mała prędkość" to jakoś nic nie klekocze...poddaję się zwalam miskę.
To ze wydech muszę zluzować to już wiem ale czy miska ma jakąś uszczelkę bo na jej temat róże zdania słyszałem?

Jeszcze zaciekawił mnie przypadek przestawionego rozrządu...co Wy na to panowie.
ODPOWIEDZ