Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Elektryka - Accord coupe 2.0

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
kbl100
Posty: 981
Rejestracja: 14 lis 2011 22:33
Auto: Accord cg4
silnik: h22a
Lokalizacja: Bielefeld

Re: Elektryka - Accord coupe 2.0

Post autor: kbl100 »

Jak na moje oko cewka ma przebicie albo moduł się kończy bądź zakończył swój żywot :)
feliks89
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2014 16:50
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0

Re: Elektryka - Accord coupe 2.0

Post autor: feliks89 »

Czołem.
Status jest taki, że mój acc stał u jednego mechanika, który stwierdził, że jest coś związane z fabrycznym imobilizerem. Po czym dwóch lokalnych elektryków nie potrafiło go odpalić, ani nawet zdiagnozować co jest nie tak.
W związku z czym czy posiadacie jakiegoś elektryka na terenie Warszawy, który naprawde zna się na tych samochodach i mógłby wiedzieć co się dzieje?
Z góry dzięki za pomoc.
jary88
Posty: 79
Rejestracja: 09 wrz 2013 07:40
Auto: VI 1998
silnik: 2,3

Re: Elektryka - Accord coupe 2.0

Post autor: jary88 »

Przyprowadz do Suwałk :)próbowałes po odłaczeniu aku i ponownym podłączeniu ??
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Elektryka - Accord coupe 2.0

Post autor: fotografiks »

"Samo gaśnięcie" podczas jazdy (pisałeś o tym w pierwszym poście) i brak dobrej komunikacji z immo to może być kwestia kostki stacyjki.

Przelutuj - trochę dłubania + lutownica. Jak nic nie pogubisz i złożysz dobrze to będzie dobrze:)
Jeśli nie masz zdolności manualnych to kup nową.

Próbowałeś odpalać z pompą na krótko?

EDIT:
Dopisz jeszcze co sprawdzili i co robili Ci "elektrycy"... Gmerali coś kompem z immo? Może któryś z magików wymazał Ci kluczyki z immo.
Problem może być po stronie elektryki w "srodku" - kostka - modul - immo - pompa lub "pod maska" ;) aparat zapłonowy, cewka lub inne.... To powinni łatwo stwierdzić.

Upalone ECU to najgorsza opcja -lecz też niestety możliwa;P
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
feliks89
Posty: 5
Rejestracja: 05 lut 2014 16:50
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0

Re: Elektryka - Accord coupe 2.0

Post autor: feliks89 »

Samochód odpalił. Okazało się, że po pierwszej próbie diagnozy mechanik spalił bezpiecznik, którego potem juz nie sprawdził.
Zauważyłem że samochód zaczyna gasnąć gdy jest wilgotno. Mój znajomy miał taki sam problem kiedyś z Saabem, że zaczęło się od bezpiecznika a potem gdy było wilgoć się dostawała to gasnął mu podczas jazdy.
Miał ktoś z Was w soim accu podobny problem?
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Elektryka - Accord coupe 2.0

Post autor: slepak »

jak na moje połączenie wilgoci i problemów z silnikiem to układ zapłonowy.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Re: Elektryka - Accord coupe 2.0

Post autor: Cegua »

jak na moje mechanik - elektryk, który pali bezpiecznik i nie wie ocb to jakaś porażka... ;) A na serio to ewidentnie tak jak slepak pisze wilgoć + problemy = przebicie gdzieś w układzie zapłonowym
ganjabart86
Posty: 48
Rejestracja: 12 sie 2013 19:58
Auto: Accord 98-02
silnik: F20B7
Lokalizacja: Chorzów

Re: Elektryka - Accord coupe 2.0

Post autor: ganjabart86 »

ja miałem dokładnie to samo... jak silnik się zagrzał a w powietrzu była spora wilgoć to gasła... i to różnie, raz przejechałem 100km, a raz po 5 metrach gasła :) więc tak, zacząłem od przelutowania przekaźnika pompy paliwa co nic nie dało... będzie na zaś ;) potem wymieniłem moduł na nowy z OYODO i przez 1,5 miesiąca było ok, ale nie było zbyt wilgotno, w końcu wymieniłem cewkę zapłonową, wrzuciłem z NGK i śmiga do dzisiaj bez problemu i trzyma obroty i nie drga jak to miało miejsce wcześniej :) mam nadzieję, że choć troszkę pomocne to będzie :)
CC7 & CG4

"Hondy szybko nie jeżdżą, one nisko latają" ;)

bart... pozdrawiam wszystkich :)
ODPOWIEDZ