Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

przelotowy uklad wydechowy

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
fifi100
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2013 01:44
Auto: Accord coupe
silnik: 3.0 v6

przelotowy uklad wydechowy

Post autor: fifi100 »

Witam !

Jestem nowy na forum, mam na imię Filip, jestem posiadaczem Accorda coupe 99r 3.0v6.
Fotki auta będą jak poprawi się pogoda i będą warunki do ich zrobienia :)

Wiem, że pewnie dla większości z Was moje pytanie wyda się dziwne itp ale jeśli chodzi o układ wydechowy jestem totalnie zielony :oops:
Po zakupie auta najwazniejsza byla dla mnie strona techniczna - zostały więc wymienione klocki, tarcze na nowe, rozrząd, olej, filtry, pasek alternatora itp

Jednakże pare dni temu pojawił się problem... z tego co ja wywnioskowałem posypał się katalizator

Mam do Was pytanie - co polecacie zrobic ? Wiadomo ze nowego kata nie chce montowac, tylko wyciąć zepsutego. Chciałbym uzyskać w miarę fajny, bassowy dźwięk, ale niezbyt głośny.
Myślę, że w związku z tym musze wymienic oba końcowe tłumiki/puszki na przelotowe po wycięciu kata. Na jakie, jakie polecacie ?

Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś przybliży mi temat układu wydechowego :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: przelotowy uklad wydechowy

Post autor: Prywo »

fifi100 pisze:Witam !

Jestem nowy na forum, mam na imię Filip, jestem posiadaczem Accorda coupe 99r 3.0v6.
Fotki auta będą jak poprawi się pogoda i będą warunki do ich zrobienia :)

Wiem, że pewnie dla większości z Was moje pytanie wyda się dziwne itp ale jeśli chodzi o układ wydechowy jestem totalnie zielony :oops:
Po zakupie auta najwazniejsza byla dla mnie strona techniczna - zostały więc wymienione klocki, tarcze na nowe, rozrząd, olej, filtry, pasek alternatora itp

Jednakże pare dni temu pojawił się problem... z tego co ja wywnioskowałem posypał się katalizator

Mam do Was pytanie - co polecacie zrobic ? Wiadomo ze nowego kata nie chce montowac, tylko wyciąć zepsutego. Chciałbym uzyskać w miarę fajny, bassowy dźwięk, ale niezbyt głośny.
Myślę, że w związku z tym musze wymienic oba końcowe tłumiki/puszki na przelotowe po wycięciu kata. Na jakie, jakie polecacie ?

Będę bardzo wdzięczny jeśli ktoś przybliży mi temat układu wydechowego :)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Witaj,
po pierwsze przywitalnia jest w innym dziale.

ja osobiście średnio widzę całkowite odprężanie silnika 3.0 będzie głośno i to nawet bardzo, samoróbki raczej nie wchodzą w rachubę, jak coś to musi być zrobione z głową
Musisz pamiętać że wycinając kata narażasz na uszkodzenie i błędne wskazania drugą sondę lambda, a w związku z tym na sporo większe spalanie.
Tylne tłumiki można śmiało zamówić w firmie Proex i zrobią na zamówienie głośność jaka będzie tobie pasowała nawet na podstawie filmiku z YT.
Całkowite odprężenie układu wydechowego nie zawsze idzie w parze z lepszymi osiągami, a bardzo często jest przeciwnie, spada moc i moment obrotowy, więc musisz uważać no chyba że dla Ciebie są ważne efekty dźwiękowe to polecam dobry dolot CAI ze stożkiem i gwarantuję tobie że zrobi większy show niż jakieś tłumiki, wtedy V6 naprawdę pięknie gra :D
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
ODPOWIEDZ