Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

sonda lambda 3.0 - jaka ?

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
kylek
Posty: 131
Rejestracja: 02 paź 2010 11:29
Auto: CG4
silnik: 2.0

Re: sonda lambda 3.0 - jaka ?

Post autor: kylek »

dolaczam sie do zapytania o sonde w f20b5, bo mi chyba padla. Sa jakies metody oprocz komputerowych do sprawdzania sondy?Co jeszcze moze byc nie halo, podczas podpinania do kompa gazowego sonda milczy.Jest mozliwosc, ze jest nieszczelnosc w wydechu i komp wyrzucil blad sondy i juz jej nie odpala dopoki nie bedzie resetu?

powinno wyrzucic blad check'a przy padnietej sondzie? Jest to f20b5 z 98-99 (czyli z jedna sonda).
Awatar użytkownika
accord115
Posty: 156
Rejestracja: 08 cze 2010 21:49
Auto: Lexus IS200
silnik: 1G-FE
Lokalizacja: Wieluń

Re: sonda lambda 3.0 - jaka ?

Post autor: accord115 »

A sonda jest podpięta do gazu?
Zazwyczaj gazownicy jej nie podpinają, i dlatego brak odczytów na kompie lpg.
Jak sonda jest uwalona to chek się zapala.
Sondę można sprawdzić miernikiem, napięcie powinno być od 0,1 do 1 Volta na pracującym silniku.
kylek
Posty: 131
Rejestracja: 02 paź 2010 11:29
Auto: CG4
silnik: 2.0

Re: sonda lambda 3.0 - jaka ?

Post autor: kylek »

podpieta to jest na bank, dzieki za info jezeli chodzi o jej test :) dziwne, bo na kompie pokazuje, zero ruchu na lambdzie a komputer samochodu nie wywala bledu? Czy ktos moze mi jeszcze potwierdzic czy taki numer seryjny 36531PADG01 to odpowiednik sondy, ktora siedzi w acco f20b5?Przypominam, ze jest to jedna sonda - przed katem ! dzieki
Awatar użytkownika
adamus
Posty: 101
Rejestracja: 11 maja 2010 23:29
Auto: 98-02
silnik: CG4

Re: sonda lambda 3.0 - jaka ?

Post autor: adamus »

mi do mojej F20b5 dobrali w sklepie z częsciam po numerze VIN,sonda DENSO z czteroma przewodami.Koszt po rabatach 283 zł.
kylek
Posty: 131
Rejestracja: 02 paź 2010 11:29
Auto: CG4
silnik: 2.0

Re: sonda lambda 3.0 - jaka ?

Post autor: kylek »

jakby ktos kiedys potrzebowal to oryginal sondy przynajmniej u mnie w f20b5 to denso NS6. W niektorych modelach np sedan 2.0 z anglii jest taka sama sonda rozniaca sie jedynie wtyczka (u nas jest meska a tam zenska).
ODPOWIEDZ