Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

sam nie wiem skąd cierpliwość :D raczej lubię szybkie tematy :) Dzięki, najważniejsze, że blenda przeszła próbę deszczu i śniegu i jest suchutko :)
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: Edi »

lawina pisze: Dzięki, najważniejsze, że blenda przeszła próbę deszczu i śniegu i jest suchutko :)
No i fajnie :).
Jak mi się będzie nudziło ;) to też wezmę się za tą moją (wymienioną - porzuconą) jeszcze raz, co sobie teraz leżakuje w garażu :geek: .
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

Już jakiś czas temu próbowałem zmienić żarówkę w podświetleniu tablicy rejestracyjnej, jednak nie mogłem odkręcić dwóch śrubek mocujących. Ostatnio zalałem je WD-40 i w końcu się ruszyły... jednak nie same. Okazało się, że blaszka, w którą są wkręcone i która trzyma obudowę żarówki uległa biodegradacji :D
Obrazek
Pomyślałem, że ją wymienię na nową (nr czesci 34106-SP0-A01), ale jednak >50zł za kawałek blaszki, której i tak nie widać to wydatek bez sensu, w końcu nie odnawiam tu jakiegoś klasyka ;) blaszke więc dorobiłem sam w 2 minuty.
Obrazek

Gdy już światełko miałem do czego zamocować, pojawił się inny problem, po wymianie żarówki dalej nie działało. Pomacałem więc kabelki i okazało się, że jeden jest luźno, wymacałem kostkę zamocowaną na spinke do budy i ją wypiąłem, przy okazji odpadł z niej kolejny kabelek
Obrazek

Okazało się, że kable przy kostce też uległy biodegradacji ;) Kostka zatem została usunięta, kable polutowane na stałe, wszytko ładnie zmontowane i już pięknie świeci :)
Obrazek
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2097
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: QuicksilveR »

Brawo Ty! Super się ogląda takie odbudowy :)
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
jacobsen
Posty: 663
Rejestracja: 02 maja 2013 18:29
Auto: Accord Coupe V6
silnik: J30A1
Lokalizacja: Elbląg

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: jacobsen »

Takie profi blaszki robi(ł) Lebow i rozsyłał ludziom za pare groszy. Mam jeszcze jedną bo w USDM zderzaku jest jedna lampka a zamówiłem dwie. :)
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

w takim razie widzę, że nie tylko ja miałem z nią problem :D Moja aluminiowa to nie przerdzewieje przynajmniej ;)
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

Przyszła pora na to, żeby w końcu zacząć coś widzieć jeżdżąc tym autem po zmroku. Reflektory były już bardzo zapuszczone, pożółkłe i można powiedzieć, że bardziej emitowały światło niż świeciły ;) Jeżdżąc w nocy złapałem się kilka razy na tym, że myślałem, że zapomniałem je włączyć :)
Obrazek

albo ktoś już je polerował, albo Depo nie lakieruje lamp, bo po kilku ruchach papierem 1200 już pozbyliśmy się pożółknięć, potem papierek 2000 i lampy były gotowe do następnego kroku
Obrazek

udało mi się w końcu namówić do pomocy mojego nadwornego ditejlera ;)
Obrazek

no i lampa odzyskała przejrzystość (obie lampy są od środka w rogach jakoś dziwnie przydymione, z tym nic nie zrobię).
Obrazek

dzięki temu, że nie było na lampie lakieru to cała operacja od początku do końca trwała może z 10-15 minut. Nie wyszło to super perfect, jest bardzo delikatnie mlecznie, ale to była szybka akcja, na wiosnę jak spędzę nad każdą z lamp z godzinę to pewnie będzie jeszcze lepiej.

Różnica po polerce była kolosalna, ale to nie koniec. Lampy dostały zestaw nowych żarówek :) Poczytałem różne testy i postanowiłem przetestować samemu jakiś dziwny wynalazek, wyglądający niczym jakiś chiński pseudo zenon rodem z półki tuning z Tesco. Opakowanie jednak może mylić, bo okazuje się, że ten wynalazek marki "Ring" plasuje się w czołówkach testów żarówek.
Obrazek

Po polerce w końcu zacząłem widzieć linie odcięcia światła zamiast jednej wielkiej plamy i okazało się, że reflektory były źle wyregulowane, jeden świecił bardzo nisko, a drugi tylko trochę, ale też go trzeba było podciągnąć. Po tych wszystkich zabiegach jest mega dobrze, lampy świecą mocnym białym światłem (nie tak białym, jak Philips BlueVison, ale nie zółtym ;) ). Z efektu jestem BARDZO zadowolony, może nie jest to retrofit na bixenonie, ale różnica przed/po jest kolosalna, a i tak teraz accord świeci lepiej niż niejedno auto na ulicy ;) Lampy zrobione i teraz w końcu muszę zrobić przerwę w zajmowaniu się takimi pierdołami i wziąć się za poważne tematy, czeka już koszyk z zakupami z Haparts ;)
Obrazek
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: slepak »

Hehe. Chyba wiem jaki test żarówek czytałeś:) "Ring" firma to nic innego jak General Electric:
Obrazek

Sam używam w drogowych takich i świeca bardzo dobrze. Będziesz zadowolony.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

Te Megalighty Ultra 120 (jeszcze jako Tunsgram) miałem w służbowym aucie i byłem bardzo zadowolony, akurat trafiły się na Orlenie, więc Flota zasponsorowała. Szkoda, że nie wiedziałem, że to to samo, taniej by wyszło ;)
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

Zimowa pogoda skutecznie zniechęca do jakichkolwiek ruchów przy aucie, więc ostatnio prace troche zwoniły tempo, dawno nic nie wrzucałem, a jednak trochę się działo.

Zacznijmy od tego, że zrobiłem porządek z podświetleniem zegarów, przepalone żarówki i żarówki o złej mocy skutecznie sprawiały, że zegary wyglądały bardzo słabo. Trzeba było zgłębić temat. Okazało się, że Honda używa we wszystkich podświetleniach żarówek 14V zamiast 12V. Powód? Większa żywotność... ale na pewno nie portfela. Jedna żaróweczka w ASO potrafi kosztować kilkadziesiąt złotych. Trzeba było więc znaleźć rozwiązanie alternatywne na 12V w ludzkich cenach, ale o podobnych mocach.

W zegarach znajdują się 3 typy żarówek:
- T10 14V 3,4W - główne podświetlenie (zastąpiłem 12V 3W)
- T5 14V 1,4W - małe żarówki głownie od kontrolek - czarna obudowa (zastąpiłem 12V 1,2W)
- T5 14V 3W - mała żarówka, jedna od podświetlenia deski przy wskaźniku temperatury, druga od kontrolki rezerwy - niebieska obudowa (zastąpiłem 12V 2W)
Przy takim zastąpieniu na 12V daje to wszystko ładne równomierne podświetlenie.
Obrazek
Obrazek

Skoro licznik był już w domu, to od razu został wyczyszczony w środku i wypolerowany :)
Obrazek
Obrazek

Poprawiłem też podświetlenie w panelu klimy. Już raz go zabrałem do domu, wtedy go dokładnie wyczyściłem, ale efekt po czyszczeniu był słaby, więc i tu wpadła polerka ;)
Obrazek
Obrazek

Przyszły też spinki tyłu fotela i tylnej rejestracji.
Obrazek
Fotel już nie straszy drutami i rejestracja przykręcona na śruby M6 ;)

Ostatnio zaczęło coś szurać w prawym tylnym kole, okazało się, że klocki się kończą, a właściwie to klocek, ten od strony tłoczka, bo zacisk stanął na prowadnicach. Trafiły się okazyjnie klocki OEM, a do tego wpadły tarcze TRW. Do tego przy okazji postanowiłem zmienić żółty kanarkowy kolor zacisków na coś co lepiej będzie komponować się z kolorami auta.
Obrazek

Prowadnica poddała się dopiero po podgrzaniu palnikiem :twisted:
Obrazek

Dobrze wyczyszczona piasta to podstawa niebijących tarcz ;)
Obrazek

i finito :)
Obrazek

Kiedy farba na zaciskach schła, wymianiał się końcowy tłumik :)
Obrazek
Obrazek

Jak widać stary miał już kilka dziur, "nowy" choć nie nowy to jeszcze trochę pożyje, a ja przynajmniej mam w końcu ciszę w aucie :D Ta końcówka nie do końca mi pasuje, ale nie ma co wybrzydzać za 50zł ;)
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
ODPOWIEDZ