Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: rexio »

Chlope, mega robota! Znajac moja cierpliwosc na starcie juz bym cos zlamal.
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

Dzęki :) , to było na prawdę dużo roboty. Teraz tylko czekam na jakiś deszcz i mam nadzieję, że jest szczelnie, bo jeśli zobaczę znowu wodę wypływającą z gniazd żarówek to się mocno zdenerwuje :D
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2097
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: QuicksilveR »

lawina pisze:Dzęki :) , to było na prawdę dużo roboty. Teraz tylko czekam na jakiś deszcz i mam nadzieję, że jest szczelnie, bo jeśli zobaczę znowu wodę wypływającą z gniazd żarówek to się mocno zdenerwuje :D
Super robota! Ale po co czekać na deszcz. Jedziesz na myjkę ciśnieniową i test gotowy... ;)
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

No powiem Wam, że za dnia nie wygląda to zbyt dobrze, ale już nie mam siły, żeby to znowu rozklejać i poprawiać :evil: Wcześniej były czarne "zacieki", teraz są białe. Może kiedyś jak będzie mi się nudziło i najdzie mnie na masochizm to to rozkleję i poprawie, ale póki co niech tak zostanie. W nocy wygląda dobrze ;)
Obrazek
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: Krzysiek15255 »

Powiem tak. Masz bardzo tolerancyjną mamę lub żonę, że Ci pozwala moczyć kawał auta z glonami w wannie. Ja takie rzeczy robię po kryjomu.

Odnośnie ciągnięcia się i mazania kleju wiem co mówisz. Walczyłem z tym jak przednie lampy robiłem jak mi się odbłyśnik pobrudził. Trzeba użyć czegoś co rozpuści klej, a nie pobrudzi albo rozpuści plastiku blendy.

Jak tak popatrzyłem co wyczyniasz z blendą to chyba sam będę musiał się zabrać za to po zimie. A jakbyś użył przezroczystego silikonu?

Swoją drogą na zlocie w Zdworzu prawie każdy miał te białe ślady na klejeniu blendy także w fabryce chyba też łatwo nie mieli dopasować ilość kleju odpowiednio.
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

No właśnie przed rozklejeniem też miałem takie zacieki z kleju, i było to dla mnie dziwne, bo z jednej strony myślałem, że ktoś już po prostu musiał ją rozklejać i dał za dużo kleju, ale z drugiej strony nie widziałem żadnych śladów na plastikach od podważania w celu rozpołowienia. Czyli jednak z fabryki też wychodziły takie nieperfekcyjne... od razu mi lepiej ;)

Co do wanny... akurat mieszkam sam, więc nie ma problemu. A jakby jakaś baba się mnie czepiała, że części od auta ogarniam w domu to bym ja pogonił ;)

A jeśli chodzi o użycie silikonu to odpada, czytałem sporo i po czasie silikon często traci szczelność i lampy parują ludziom. Masa butylowa to jest to samo na co lampy są składane fabrycznie, dlatego właśnie ją wybrałem.
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: Krzysiek15255 »

Może równiej byłoby gdybyś nałożył wałek butylowy zamiast masy z tuby, która niestety ręcznie naciskana robi różne ilości masy. Ja kupowałem do lamp te wałki, ale niestety jedna była później nieszczelna i musiałem lekko rozkleić i podsmarować silikonem.
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

ten walek to moze byc ciekawy pomysl, nastepnym razem przetestuje ;)
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: KOko »

Ja mimo wszystko i tak podziwiam, mega robota :)
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: Szaaryy »

Skąd ty bierzesz cierpliwość do tego? Ja bym tym rzucił po 20 minutach skrobania, a gdzie tyle godzin :D no ale nie ma co, tak jak koledzy wyżej - mega robota

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
ODPOWIEDZ