Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2095
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: QuicksilveR »

Piękna robota!
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

dzięki QuicksilveR :)

Zapomniałem jeszcze o jednym. Ostatnio auto pojechało do regionalnego speca od Hond... Wojtka z Marek ;) Wojtek wymienił wszystkie cztery sworznie z przodu, poduszki i łączniki przedniego stabilizatora i wymienił urwaną szpilkę w przedniej piaście (uwaga!), bez wymiany łożyska :) ten to jest magik :D . Teraz jest zupełnie inna jazda, nic nie stuka, nic nie puka, nic nie trzeszczy, jest sztywniutko :)
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: Krzysiek15255 »

To auto na zlot przygotowuje się powoli widzę :D
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

Dawno nic nie pisałem więc pora na mały update :)
Od ostatniego posta trochę się działo, zacznijmy od tego, że zaczął mi uciekać płyn ze wspomagania, winna okazała się chłodnica, która uległa biodegradacji
Obrazek

Na szczęście kolega z forum poratował mnie szybko taka w dobrym stanie ;) (skubana jak nowa, nie wiem skąd on to wziął :D)
Obrazek

Przy okazji wymieniłem tez pompę, która ciekła i cały płyn we wspomaganiu, w końcu kierownica zaczęła dobrze pracować.

Potem miałem usterkę, która na chwilę wyeliminowała mi auto z ruchu. Zaczął mi przeciekać wąż od nagrzewnicy (ten który idzie od głowicy). Skubany zakręcony jak świński ogon, w oryginale "na już" ponad 200zł, chyba, że z Japnonii od Hapartsów za mniej niz 100zł, ale czas oczekiwania za długi. Finalnie wymieniony na używkę w dobrym stanie.

Auto na lato dostało letnie alusy, od razu lepiej sie prezentuje :)

No i gdy już w końcu uporałem się ze wszystkimi rzeczami, które trzeba zrobić przyszedł w końcu czas na "przyjemności". W końcu wziąłem się za czyszczenie auta, które było masakrycznie zapuszczone gdy je kupiłem. Kolejne dwa zdjęcia obrazują w jakim stanie było całe wnętrze i w jakim jest teraz.
Obrazek
Obrazek
(spokojnie, pasy też będą uprane ;) )

Dziś z pomocą mojego brata zabraliśmy się za "pranie wnętrza"
Obrazek
Obrazek

Wszytko jeszcze sobie właśnie schnie, auto składamy jutro, a przy okazji położę kable do car audio, które tez na dniach powinno już być gotowe.
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: Guras »

Gr8 job :!:
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: Krzysiek15255 »

Te mocowania pasów lubią się brudzić. Rzadko kto to czyści przy normalnym użytkowaniu.
Awatar użytkownika
b0Ls
Posty: 322
Rejestracja: 10 sty 2018 23:40
Auto: Accord 99
silnik: F20B5

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: b0Ls »

Świetna robota! Też czekam na chemię w tym tygodniu i biorę się za ogarnięcie swojej małej.
lawina
Posty: 97
Rejestracja: 29 kwie 2016 15:17
Auto: Accord Coupe CG3
silnik: 2.3

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: lawina »

Audio już zrobione chociaż będzie jeszcze trochę zmian. Prace do tej pory...

wyciałem sobie z MDFu dystanse (pod glośniki 13cm które dosałem od brata :) ):
Obrazek
Obrazek

następnie wygłuszyłem drzwi, oj tu było sporo pracy, samo przygotowanie drzwi to kupa czasu. Zamki i mechanizmy szyby trzeba było dokładnie wyczyścić i nasmarować żeby nikt przez dłuższy czas nie musiał tam zaglądać :) Samo wyklejanie po raz pierwszy w życiu tez najprostsze nie było, ale o ile z pierwszymi drzwiami szło niełatwo, o tyle drugie już poszły sprawnie. Swoją drogą, sporo grzebałem w życiu przy swoich autach, ale jeszcze nigdy sobie tak łap nie pokaleczyłem jak przy tym wygłuszaniu :) Za dużo tam ukrytych ostrych krawędzi ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

tweetery poszły w seryjne miejsce:
Obrazek

Następnie zająłem się boczkiem, i tutaj przy okazji postanowiłem rozwiązać problem, który myślę, pojawia się w wielu CG, czyli popękany podłokietnik. Najpierw został sklejony epoksydem w równą całość
Obrazek

potem wyciąłem szablon "wzmocnienia" z papieru
Obrazek

i przeniosłem to na kawałek maty do wygłuszania i podkleiłem nią podłokietnik:
Obrazek

efekt jest rewelacyjny, podłokietnik jest sztywny i masywny i czuć, że raczej już nie puści :)

na koniec boczek podkleiłem pianką (na tyle na ile mi jej wystarczyło ;)
Obrazek

Wszystko gra i buczy, ale jednak to nie koniec. Założenie było takie, żeby wykorzystać darmowe głośniki od brata i zachować seryjny wygląd (tweetery w miejscu fabrycznym), jednak długo taki stan nie trwał :D Tweetery w trójkątach przy lusterkach jednak robią zdecydowanie lepszą scenę więc będę tam je przemieszczał... a do tego jednak trafił mi się całkiem fajny zestaw odseparowany w bardzo dobrych pieniądzach, więc te 13cm od brata do niego wrócą, będę musiał powiększyć otwór w dystansach i wpadną 16cm :)
Honda Accord CG3 2.3 VTEC USDM
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Honda Accord Coupe 2.3 CG3 USDM by lawina

Post autor: Krzysiek15255 »

Gotowe dystanse zaimpregnowane nie są drogie. Odnośnie tweeterów to sam to zauważyłem, że trochę giną pod szybą. Midbassy w drzwiach są dość nisko i daleko i właśnie tweetery w trojkąty też będę przenosił.
ODPOWIEDZ