Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

srebro z Pomorza

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

Wyprawa w Karkonosze.
Załączniki
IMAG0637.jpg
IMAG0637.jpg (92.5 KiB) Przejrzano 3866 razy
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: srebro z Pomorza

Post autor: MuzykGrzes »

Karkonosze to szerokie pojęcie a dokładniej? Jelenia Góra ,Karpacz ? A za to że jesteś 70 km od Wałbrzycha i nie wpadłeś na odwiedziny to już w ogóle..... :(
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

MuzykGrzes pisze:Karkonosze to szerokie pojęcie a dokładniej? Jelenia Góra ,Karpacz ? A za to że jesteś 70 km od Wałbrzycha i nie wpadłeś na odwiedziny to już w ogóle..... :(
Parking przy drodze na Kamieńczyk. Jakoś tak czasu nie było za dużo.
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

Ostatecznie kontrolka abs zgasła po wymianie pompy hamulcowej. Wpadł też czujnik cofania (jakiś chińczyk za 50zł. z taśmą elektromagnetyczną - wart jest swojej ceny i ani złotówki więcej). Zależało mi jednak na tym, gdyż codziennie miałem obawy, że wyrżnę we własną furtkę. Z powodu uporczywych stuków wymienione dolne sworznie na 555. Poprzenie ruville wytrzymały ok. 1,5 roku. Niestety stuki ustały tylko w części, pozostaje więc już tylko chyba przekładnia kierownicza. Mechanik stwierdził, że kolumny macphersona są nieruchome i nie ma w nich łożysk (?). W najbliższej przyszłości usunięcie wycia - opony (całoroczne) lub łożyska no i rozrząd. Poniżej zakupione części; czekam jeszcze na napinacz, uszczelniacze wałków i uszczelki pokryw zaworów.
Załączniki
graty.jpg
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: srebro z Pomorza

Post autor: Krzysiek15255 »

A górne w jakim stanie?

Amor wchodzi w widełki i jest nieruchomy. Nie ma tam żadnego łożyska.
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

Krzysiek15255 pisze:A górne w jakim stanie?

Amor wchodzi w widełki i jest nieruchomy. Nie ma tam żadnego łożyska.
Nie ma luzów u góry, tam poszły 555 razem z tymi ruvillami.
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2097
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: srebro z Pomorza

Post autor: QuicksilveR »

W górnym mocowaniu amortyzatora masz poduszkę. Może tam się coś poluzowało? Albo sprężyna strzela?

:lol: :lol: "Bomba de agua"... dobre :lol: :lol: :lol: Miejmy nadzieję, że nie będzie to bomba i nie rozleci się ;)
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
escone
Posty: 304
Rejestracja: 19 cze 2016 22:46
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Pomorskie

Re: srebro z Pomorza

Post autor: escone »

W CG nie ma mcphersonów bo tu koło skręca na 2 sworzniach (górny i dolny). Przekładnia Ci stuka, stały temat, z prawej strony tulejka listwy. Mam to samo u mnie i druga przekładnia czeka od roku na montaż....czasu brak
http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=3464" onclick="window.open(this.href);return false;
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: srebro z Pomorza

Post autor: mieglo »

escone pisze:W CG nie ma mcphersonów bo tu koło skręca na 2 sworzniach (górny i dolny). Przekładnia Ci stuka, stały temat, z prawej strony tulejka listwy. Mam to samo u mnie i druga przekładnia czeka od roku na montaż....czasu brak
Pewnie tak. Nawet mi o tym mówiłeś :D .


QuicksilveR pisze:W górnym mocowaniu amortyzatora masz poduszkę. Może tam się coś poluzowało? Albo sprężyna strzela?

:lol: :lol: "Bomba de agua"... dobre :lol: :lol: :lol: Miejmy nadzieję, że nie będzie to bomba i nie rozleci się ;)
Pompę GMB polecał sprzedawca z Japanmoto, polecał mechanik - mówił, że montują je do japończyków i nic się nie dzieje, więc się zdecydowałem. W rolce prowadzącej bodaj - czerwony kartonik herth-buss - siedzi rolka ntn, więc firmy której rolki idą na pierwszy montaż. Czekam na oryginalny napinacz, ale szczerze mówiąc sądzę, że ten napinacz herth-buss, proponowany przez aso, a który ogladałem w sklepie (nie miał oznaczeń jakichkolwiek), śmiało można było brać.
Dziś hanka pokazała rogi - wróciłem z zakupów, patrzę a tu spod hanki cieknie i to nie klima - zagotował się płyn chłodzący. Najpierw myślałem, że chłodnica, potem, że padła pompa wody, może czujnik wiatraka. Pomógł telefon do zaprzyjaźnionego fachmana, w trakcie rozmowy z nim zauważyłem rozłączoną wtyczkę od wiatraka chłodnicy. Tylko jakim cudem się rozłączyła, nie wiem. Rozłączyłem rozmowę, połączyłem wtyczkę, uzupełniłem płyn, przejechałem się - wszystko ok.
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: srebro z Pomorza

Post autor: Krzysiek15255 »

Escone Przemkowi chodzi zapewne o te gumy w górnym mocowaniu.
Zablokowany