Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord Coupe CG4

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Accord Coupe CG4

Post autor: Lebow »

Honda Accord

ROK:1999

MODEL:CG4

SILNIK:F20B5

MOC:ponoć 147 KM

KOLOR NADWOZIA: wrzosowy mglisty metalik Heather Mist Metallic (YR508M)

ŚRODEK: czarna skóra z bardzo drobnymi mankamentami

UKŁAD WYDECHOWY:wygląda na jeszcze fabryczny z tym że pokryty rudym nalotem

UKŁAD DOLOTOWY: w oryginale tylko filtr jest z jakiegoś włókna

UKŁAD HAMULCOWY: seryjny, z przodu wymienione tarcze na jakieś nołnejmy i niestety czuć to na kierownicy

ZAWIESZENIE: seryjne,dość sztywne i chyba nawet bez luzów

KOŁA: oryginalne alusy piętnastki...z tym że zmęczone życiem

BODY-KIT: eee...brak

CAR AUDIO: jakiś Pioneer i seryjne made in mexico głośniki, nawet grają albo mam krzywe ucho ;)

DODATKI: chwilowo jeszcze brak

PLANY:
-doprowadzić auto do zadowalającego mnie stanu ponieważ dość długo stało nie jeżdżone czyli
konserwacja, ogólny przegląd, uzupełnienie braków, rozrząd
-likwidacja bicia kierownicy przy hamowaniu- zrobione, przetoczony przód i nowe tarcze na tył firmy A.B.S
i w końcu hamowanie to przyjemność
-zregenerować alusy czyli malowanie proszkowe, chyba w srebro
-wymiana radia na 7 calową windę-zrobione zwykły chińczyk ale ma BT i GPS i mam go już ponad cztery lata i
działa wyśmienicie, a z ori głośnikami Hondy jest "lala"
-montaż sekwencji LPG-zrobione, Stag na barracudach, zbiornik w kole i... podłoga wyglada teraz mało estetycznie i trzeba coś bedzie z tym zrobić
-wstawienie z tyłu głośników Bose, leżą i czekają
-przeróbka tylnej blendy pod pseudo US czyli pozycyjne, stopy i przeciwmgielne w jednym,
oprawki już mam, sama blenda zostanie EU-zrobione
-jak sie ogarnę to wpadnie komputer pokładowy Telwis, marzy mi się wkomponować go gdzieś w zegary
-obwódki zegarów
-siłownik pod tylną klapę, zrobione
-bym zapomniał, moduł domykania szyb i szyberdachu tez jest w planie
To chyba tyle na razie.
Foty jeszcze przed kupnem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2016 10:08 przez Lebow, łącznie zmieniany 7 razy.
Cegua
Posty: 469
Rejestracja: 14 paź 2013 11:02
Auto: Accord Coupe 98-02
silnik: 2.0i

Re: Accord Coupe CG4

Post autor: Cegua »

Oooo, a jaki siłownik kupiłeś? Bo też nad tym myślę. Jaka długość i jaka siła? Bo mam rozumieć, że chodzi Ci o to, żeby po kliknięciu pilota cała klapa jechała do góry?:)

Fajna coupe, znów zaczynam żałować, ze nie mam czarnego wnętrza :P
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Accord Coupe CG4

Post autor: QuicksilveR »

Ładna seria.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Accord Coupe CG4

Post autor: Lebow »

Panowie poza serią zaczynam dopatrywać się w aucie coraz więcej minusów, piszę tak bo liczę na ostre słowa krytyki ;).
Minusy wynikają z nieudokumentowanej przeszłości, choć jak dla mnie przebieg wydaje się nawet realny-140000.
Nic niby nie dłubane i nie rozbierane poza sporym brakiem kołów pod zderzakiem, już kupione.

Widać auto służyło bezawaryjnie i śladów domorosłych mechaników nie widać, w kraju jest od 2009, jeden właściciel, kobieta, ale od końca
2012 auto stało.
Szkoda że autko nie było pieszczone, może mi się uda.
Kupione od pośrednika i braków było sporo, ale wszystko już uzupełniłem.
W weekendy próbuje poświęcać mu wolny czas a na grubsze modyfikacje wciąż brak siana.

Siłownik mam od mebli, na allegro jest tego sporo, siły nie zam bo nie ma na nim opisu, jak będzie za słaby to kupie mocniejszy.
Jeden powinien wystarczyć bo bez blendy klapa idzie w górę że mało jej z zawiasów nie wyrwie.
Coś takiego http://allegro.pl/podnosnik-silownik-sz ... 84118.html
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Accord Coupe CG4

Post autor: fotografiks »

Pojeździsz trochę to poznasz samochód...

Ładnie się prezentuje:)


Przy samochodach z tym wiekiem jak się to mówi zawsze przebieg i cena są do negocjacji wiec tym się nie ma co sugerować i martwić... i skąd to wiesz że auto stało?:)
Sam nie jeździłeś to nie wiesz i nie ma się co złudnie okłamywać... ja mam już ponad 320 000 i jakoś źle się z tym nie czuje, a fura godnie nakręca kolejne kilometry;)

Te teksty, że kobieta jeździła to podobnie jak z tymi niemcami co płakali przy sprzedaży... lub trzymali w garażu pod kocem:D wiec nie komentuje;)

A korki być może wystrzeliły przy jakimś dzwonie...;) joke oczywiście...
Jedź do lakiernika wstaw auto pod lampy i niech Ci gosteczek sprawdzi co było malowane:) dobra lampa, dobre oko lakiernika i nic nie umknie :)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
przemek
Posty: 625
Rejestracja: 19 paź 2013 23:30
Auto: Accord 99 CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: kuyavian-pomeranian/NL

Re: Accord Coupe CG4

Post autor: przemek »

ładna seria ;) tutaj linki odnośnie siłowników :D

" onclick="window.open(this.href);return false;

http://usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=1364&start=60" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Accord Coupe CG4

Post autor: Trojan »

ładnie na fotach wygląda :)
Spinek brakowało pod zderzakiem bo był malowany ,ta kratka w nim jest w kolorze a w oryginale jest czarna i pewnie lakiernik je pogubił :D
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Accord Coupe CG4

Post autor: Lebow »

Miło widzieć konstruktywne komentarze, oby tylko żona nie wpadła na ten wątek ;).
Co do zderzaka to faktycznie był malowany ale wg moich obserwacji to nie cały (a szkoda) a co do spinek to ewidentnie jakiś fachura je pogubił, przynajmniej mi było łatwiej dobrać sie do zderzaka.
Wracając do kratki to powinna jakaś być czy nie bo to co jest w zderzaku na dole ciężko nazwać kratką, dziury że pies z budą by wleciał.
Zastanawiają mnie otwory pod wkręty, czyli coś jak by powinno być...trzeba będzie pomyśleć i jakimś siatexie aby te otwory zniwelować.
Jak się dobrze przyjrzycie to prawy błotnik odbiega troszkę od lini i jest na nim trochę szpachlu....zajrzałem juz chyba we wszystkie mozliwe miejsca aby oblukac auto dokładnie.
fotografiks pisze:... i skąd to wiesz że auto stało?:)
Sam nie jeździłeś to nie wiesz i nie ma się co złudnie okłamywać... ja mam już ponad 320 000 i jakoś źle się z tym nie czuje, a fura godnie nakręca kolejne kilometry;)

Te teksty, że kobieta jeździła to podobnie jak z tymi niemcami co płakali przy sprzedaży... lub trzymali w garażu pod kocem:D wiec nie komentuje;)
Pisząc że jeżdziła kobieta bo była jedyną właścicielką w kraju nie uważam za plus a wręcz przeciwnie..też tego nie skomentuję ;)
A na to że auto stało to mam zbyt wiele dowodów....szkoda tylko że pod chmurką.
Przebieg jeśli był zmieniany to już w drodze z Belgi do kraju.
Wiem tylko ze w 2004 auto miało około 70 tys. a jak dotarło do kraju czyli po kolejnych 5 latach to 109 albo 113 tys.

---------------
używaj edycji postów ;)
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: Accord Coupe CG4

Post autor: Trojan »

Może źle się wyraziłem pisząc kratka :roll: generalnie wszytko co jest w ten wnęce/dziurze w zderzaku powinno być czarne,na pierwszy rzut oka wydaje mi się ,że nic u Ciebie nie brakuje.
http://obrazki.elektroda.pl/5186787500_1387033819.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
audiotone
Posty: 1076
Rejestracja: 20 paź 2010 10:40
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Perth Scotland

Re: Accord Coupe CG4

Post autor: audiotone »

superowe sreberko i w manualu :D
fakt Troj ma rację to powinno być czarne ( ta kratka ;) ) tylny zderzak widzę że chyba ma wszystkie spinki albo nie był jeszcze ściągany bo leży równo i niema dziwnych szczelin ;)
ogólnie gratuluje pięknej furki 8-)
ODPOWIEDZ