Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord 2.0 Niunia :)

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: MuzykGrzes »

Myślisz że ci co wstawili szybę teraz się poczują do kosztów wymiany wygłuszenia?
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Szaaryy »

To nie jest moja wina, że nie potrafią wykonać swojej pracy prawidłowo. Gdyby nie to, nie musiałbym rozbebeszać całego samochodu, wymieniać wygłuszeń, czyścić i zabezpieczać wszystkich elementów przed rdzą bo miałem wilgoć w samochodzie z ich winy. W Polsce nawet nie próbowałbym się ubiegać o coś takiego, tu w Irlandii jest jednak trochę inna mentalność i mam nadzieję, że się poczują do odpowiedzialności.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: farmi »

No to walcz o swoje, ale czemu nie posłuchałes mnie z pouliretanową masa uszczelniającą? Plastelina nic nie da. W poprzednim civicu miałem identyczny problem w identycznym miejscu, po byle jakim wklejeniu szyby. woda leciała ale od góry. Napchałem silikonu ale nic nie dał. Jak wyrwałem ile się dało , wyczyściłem i napchałem właśnie tej masy. Ona utwardza się przy wilgoci i jest rozprężna. problem znikł. Ogólnie szyba pewno jest dobrze wklejona ale żałowali kleju, więc każ im zdzierać uszczelkę i porządnie zaklajstrowac klejem do szyb : )
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Szaaryy »

Nie chcę tego ruszać dopóki nie dostanę odpowiedzi od nich i nie będę wiedział na czym stoję. Na pewno będą chcieli obejrzeć, pomyśleć więc niech zostanie tak jak to zamontowali, żeby potem nie wymyślali. Pewnie gdyby to nie stworzyło takiego spustoszenia zrobiłbym tak jak mówisz, poliuretan i po sprawie jednak w tym przypadku chcę najpierw dowiedzieć się jak oni się do tego ustosunkują. Jedyny + to przynajmniej tyle, że podłoga jest cała bo o to się w sumie najbardziej martwiłem. Przy okazji, jak ściągnąć progi? Wyczytalem, że trzeba odkręcić wkręty od dołu i przesunąć próg do przodu jednak on ani drgnie. Walilem nawet gumowym młotkiem i nic :?:

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: rexio »

Odkreciles sruby trzymajace nadkole / chlapacz?

Szyba moze byc dobrze wklejona a problemem moze byc rozszczelnienie laczenia slupka z dachem. Mialem tak w poprzednim civic. Na moje oko to na 100% to. Wyciecie szyby kompletnie nic nie da.
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: MuzykGrzes »

To zmienia postać rzeczy w PL toczył byś batalie w sądach a i tak zwrócili by koszty wymiany szyby jedynie.
Trzymam kciuki za powodzenie operacji odzyskiwania kosztów.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Krzysiek15255 »

rexio pisze:...rozszczelnienie laczenia slupka z dachem :D
Przez to samo przechodziłem :D Po prostu stara masa pod listwami popękała i zalatywało. To samo z bagażnikiem miałem.
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: rexio »

Dokladnie!! Nie wycinaj szyby, nic nie da. Najlepiej wyjac listwe dachowa, oczyscic i czyms sensownym zapierniczyc te laczenia blach.

Na tyle mialem to samo na laczeniu blotnika z pasem tylnym, gdzies pod lampa. Woda sie lala do bagaznika. Wogole te civici 6 z anglii to byl niedoroba straszna :lol:
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Szaaryy »

Wczoraj przyjechał gość z nową szybą. Sprawdził i wykluczył wszystkie inne miejsca, w których mogłoby się lać do środka. Narobił zdjęć i powiedział, że wymieni całą szybę na nową. Potwierdził, że to z ich winy woda dostawała się do środka. Kiedy zapytałem o zwrot kosztów wygłuszeń i prania dywanów oraz pokazałem mu filmy i zdjęcia powiedział, że nie powinno być żadnego problemu bo są dużą firmą oraz że zgłosi to jak tylko wróci. W ciągu kilku dni mają się do mnie odezwać. Na pytanie czy chcę złożyć skargę odpowiedzialem że nie, nie chcę robić nikomu problemów tylko otrzymać rekompensatę za zniszczenia. Dziś sprawdziłem i jak na razie jest sucho. Teraz tylko czekam na odzew z ich strony


EDIT:

Niunia została dokładnie nawoskowana, aż nie mogłem przepuścić takiej okazji i zrobiłem małą sesje :)
Cytując moją dziewczynę "No, teraz to przynajmniej widać, że to śliwka"

BTW, moze mi ktoś powiedzieć jak zmniejszyć zdjęcia zeby nie traciły tak bardzo na jakości bez uzywania laptopa?

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Krzysiek15255 »

Ładnie się mieni ta śliwka 8-)
ODPOWIEDZ