Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord 2.0 Niunia :)

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Szaaryy »

Ponieważ zima wygrała i skutecznie wypędziła mnie do domu prace przy aucie sobie odpuszczam do momentu gdy chociaż termometry będą wskazywać plus.

Nie znaczy to jednak, że nic się nie dzieje :D

Po pierwsze auto w końcu stoi na Polskich blachach, i tu nie obyło się bez walki i potu ale finalnie się udało. Co ciekawe, w piątek był pierwszy raz kiedy po prawie 2 latach jechałem tym samochodem w pełni legalnie (tak wiem, jest się czym chwalić :D)
Blenda wróciła do łask, folia ściągnięta z lamp. W zamian za to kierunki pomalowane na czerwono motipem.
dupcia.jpg

Oprócz tego przyszła do mnie długo wyczekiwana paczka, mianowicie:
- Nowy olej Motul 5w40
- Końcówki drążków FEBI
- Gumy stabilizatorów przód SWAG
- Gumy stabilizatorów tył MOOG
- Filtr oleju KNECHT
paczka.jpg
Także jak widać robię podejście do przejścia na pełny syntetyk. Zobaczymy co z tego będzie.

Dobrałem lakier bazowy, mam kilka elementów do pomalowania ale więcej powiem na wiosnę bo wcześniej i tak tego nie zrobię ;)
szprej.jpg
Poza tym szykując się na sezon nabyłem nowe felgi, jakieś niemieckie 17" 7,5j. Nie do końca takich szukałem jednak zobaczyłem w nich potencjał. W planach ściągnięcie starej farby, polerka i malowanie. Prawdopodobnie biały, żeby powiększyć je nieco wizualnie. Być może biel połączona z czernią albo złoto. Wyjdzie w praniu.
felgi.jpg
felga.jpg
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: krisss111 »

Wzór może spoko, ale za małe jak dla mnie do tej budy..... za małą średnica no wąskie troszkę.
A jakie mają ET ?
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
Szaaryy
Posty: 256
Rejestracja: 17 kwie 2016 22:11
Auto: CG4 1999
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wieruszów

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Szaaryy »

Budżet na auto muszę mocno ograniczyć w związku z innymi wydatkami a żeby nie zostać na kolejny sezon z oem 15" wziąłem te. Na przyszły sezon pomyśli się nad czymś większym a na te założe wtedy zimówki :)

ET 42, są mniej więcej na równo z nadkolem. W razie potrzeby dam dystans 0.5cm i powinno wystarczyć. Opona myślę że 215/45 lub 215/50 będzie ok, myślałem nad 225 ale chyba będzie nieco balonowata a chciałbym żeby była na równi z rantem lub miala delikatny naciąg.

No i zostaje kwestia "dekli". Mam mały problem ze znalezieniem odpowiednich dekielkow, czy tam osłony piasty. Tu są nakręcane. Co prawda mogę dobrać jakieś zwykłe na "wcisk", ale gwint zostanie na wierzchu a tego bym nie chciał. Jakieś pomysły co z tym fantem zrobić?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Honda Accord CG4 '99 Anglik -> Honda Accord CG4 '99
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: Krzysiek15255 »

Wzór świetny jak dla mnie. Troche taki efekt concave. Szkoda, że nie 18x8 przynajmniej. Wiadomo wszystko zależy od budżetu. Zostawiłbym je w ciemnym kolorze. Ewentualnie jakiś jasny szary, żeby trochę się powiększyły optycznie.

Dekielki dotoczyć takie, żeby wkręciły się na gwint lub zrobić na wcisk. Zawsze to lepsze niż z widoczną nakrętką piasty.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Accord 2.0 Niunia :)

Post autor: krisss111 »

Szaaryy pisze:Budżet na auto muszę mocno ograniczyć w związku z innymi wydatkami a żeby nie zostać na kolejny sezon z oem 15" wziąłem te. Na przyszły sezon pomyśli się nad czymś większym a na te założe wtedy zimówki :)
No i to rozumiem ;-)
Szaaryy pisze:Opona myślę że 215/45 lub 215/50 będzie ok, myślałem nad 225 ale chyba będzie nieco balonowata a chciałbym żeby była na równi z rantem lub miala delikatny naciąg.
Przy 7,5 cala szerokości ... naciąg? To musisz zejść poniżej 205 .... ale w sumie 215x45 mogą być spoko jak na normalną jazdę.
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
ODPOWIEDZ