Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Honda Accord VI CG4 by żuraw

Pokaż nam swojego USDM Accorda 6gen!
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Honda Accord VI CG4 by żuraw

Post autor: Lebow »

Niestety te "gwarancje" mają za zadanie zachęcać do kupna.
Ja wierzę w jedną maksymę "widziały gały co brały".
Stosuję ją względem siebie.
Ostatnio jak auto sprzedałem to przez dwa tygodnie miałem dylemat czy gość auta nie będzie chciał oddać.
Na umowie cena jaką zainkasowałem, a chyba wszystkie wady auta wymieniłem co niezniechęciło klienta do kupna.
Choć walczyć można..... jak najbardziej.
majorekk5
Posty: 273
Rejestracja: 28 wrz 2015 20:12
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Lublin

Re: Honda Accord VI CG4 by żuraw

Post autor: majorekk5 »

rexio pisze:Taaak? To udowodnij teraz zes to ty nie dorznal silnika. Gut lak! Paragrafy sa na kazdego, kwestia samozaparcia a wiemy jak sady dzialaja.

Dobra wola sprzedawcy i jego podejscie bedzie mialo kluczowa role jak cos.
http://autokult.pl/27026,rekojmia-na-sa ... s-wiedziec

Poczytaj dokładnie, zasięgnij porady specjalisty i dopiero się wymądrzaj. Biegły sądowy itd i sprawa jest do wygrania, lecz oczywiście nie musi. Ale na pewno będzie trwała latami, a auto jak wiadomo, jest do przemieszczania potrzebne. Dobry adwokat i kaska z pewnością załatwią sprawę.
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Honda Accord VI CG4 by żuraw

Post autor: rexio »

Czyli napisales dokladnie to co ja wczesniej.
majorekk5
Posty: 273
Rejestracja: 28 wrz 2015 20:12
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Lublin

Re: Honda Accord VI CG4 by żuraw

Post autor: majorekk5 »

rexio pisze:Czyli napisales dokladnie to co ja wczesniej.
No raczej nie, ale to nie jest chyba miejsce na tego typu dyskusje.
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Honda Accord VI CG4 by żuraw

Post autor: slepak »

Już zdjęcie silnika na 1 stronie nie wróżyło nic dobrego, żeby ktoś dbał i chuchał o cały samochód, szkoda że po niecałym miesiącu od zakupu takie cyrki i wydatki. A w PL prawa wiadomo jakie jest, wygra ten który ma większy portfel i kogo stać na lepszego prawnika.
Bynajmniej na cuda bym nie liczył żeby komis polubownie załatwił sprawę.
Osobnym tematem będzie sama "umowa", podejrzewam że w momencie zakupu nawet całej dokładnie nikt nie przeczytał, a to co było najważniejsze czyli ewidentne wykluczenia owej umowy zostały napisane najmniejszą czcionką :mrgreen:
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
pawel8085
Posty: 9
Rejestracja: 03 lis 2016 19:37
Auto: Accord VI
silnik: 2.0 147KM
Lokalizacja: Warszawa/Złotoryja

Re: Honda Accord VI CG4 by żuraw

Post autor: pawel8085 »

Dzięki wszystkim z góry za Waszą troskę :D Szczerze mówiąc myślałem, że będzie więcej komentarzy odnośnie wymienionych części i progresu doprowadzania powoli do ładu kolejnej fajnej coupetki... Być może po cichu liczyłem nawet na jakieś dobre słowo lub mały doping (bo trochę już minęło od zakupu a nie mogę się cieszyć jeszcze Hondą w pełni) ale - oczywiście nie umniejszając nikomu - zapomniałem że żyjemy w Polsce... :roll: Co do tego czy jest to miejsce na takie dyskusje nie mnie się wypowiadać, od tego są dobrzy ludzie na forum, którzy nad tym czuwają ;) Do wiadomości malkontentów samochód kupiłem z gwarancją (wartą 500zł i wliczoną w cenę auta). Dla zainteresowanych google ->vip gwarant. W komisie zachowali się bardzo fair i byli pomocni w załatwianiu sprawy z usterką, na tą chwilę mam od gwaranta przyznaną kwotę, która prawie w całości pokrywa koszt naprawy (o kilka elementów do wymiany trwa dyskusja). Póki co sąd nawet przez myśl mi nie przeszedł :) na szczęście :D Myślę że to zakończy spory i będziemy mogli porozmawiać o samochodach :)
Przyczepności wszystkim !!
Awatar użytkownika
Bartoch
Posty: 468
Rejestracja: 24 lis 2014 20:38
Auto: Accord CM5
silnik: K24A8

Re: Honda Accord VI CG4 by żuraw

Post autor: Bartoch »

Ładnie się prezentuje na 1 stronie. Gratuluje zakupu i powodzenia w naprawie.
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Honda Accord VI CG4 by żuraw

Post autor: Lebow »

Dobrze zauważyłeś, żyjemy w Polsce a tu trzeba mieć czasami "twardą" upę.
Dobrze że trafiłeś na kompetentną firmę.
Doprowadź auto do ładu i się nim ciesz. :D
Awatar użytkownika
markus
Posty: 188
Rejestracja: 24 sie 2016 09:06
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Honda Accord VI CG4 by żuraw

Post autor: markus »

O, miłe zaskoczenie z tą gwarancją. No to radości z jazdy życzę :)
Zapraszam na http://carparts.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: Honda Accord VI CG4 by żuraw

Post autor: addamah »

pawel8085 pisze:Dzięki wszystkim z góry za Waszą troskę :D Szczerze mówiąc myślałem, że będzie więcej komentarzy odnośnie wymienionych części i progresu doprowadzania powoli do ładu kolejnej fajnej coupetki... Być może po cichu liczyłem nawet na jakieś dobre słowo lub mały doping (bo trochę już minęło od zakupu a nie mogę się cieszyć jeszcze Hondą w pełni) ale - oczywiście nie umniejszając nikomu - zapomniałem że żyjemy w Polsce... :roll: Co do tego czy jest to miejsce na takie dyskusje nie mnie się wypowiadać, od tego są dobrzy ludzie na forum, którzy nad tym czuwają ;) Do wiadomości malkontentów samochód kupiłem z gwarancją (wartą 500zł i wliczoną w cenę auta). Dla zainteresowanych google ->vip gwarant. W komisie zachowali się bardzo fair i byli pomocni w załatwianiu sprawy z usterką, na tą chwilę mam od gwaranta przyznaną kwotę, która prawie w całości pokrywa koszt naprawy (o kilka elementów do wymiany trwa dyskusja). Póki co sąd nawet przez myśl mi nie przeszedł :) na szczęście :D Myślę że to zakończy spory i będziemy mogli porozmawiać o samochodach :)
Przyczepności wszystkim !!
Może faktycznie za bardzo poszła dyskusja nie w tą stronę . :? ( wszyscy sceptycznie patrzymy na tego typu sprawy, a tu PROSZĘ)
Sam fakt uznania gwarancji(w twoim wypadku) jest wręcz, jak dla mnie precedensem do załatwiania i kupowania aut w komisie właśnie w taki sposób by w razie czego myśleć co dalej.( warto tak zadziałać by mieć to na piśmie i upewnić się że będzie honorowane przez sprzedającego)

Świetnie sobie z tym poradziłeś 8-) , -a co do Hanki no jest fajna ,bo która Accord Coupe nie jest fajna 8-) :lol:
Przyczepności ,szerokości i modzenia - początek masz już dobry. ;)
ODPOWIEDZ