Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Zgasło podświetlenie deski, licznika i światło mijania

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
milosz123123
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2013 14:26
Auto: 200sx
silnik: 1.8turbo

Re: Zgasło podświetlenie deski, licznika i światło mijania

Post autor: milosz123123 »

I lipa, bezpiecznik jest ok, podświetlenie tablicy tez jest a deska nie świeci. Moze to pokrętło od regulacji jasności podświetlenia padlo? Nie wiem gdzie szukać przyczyny
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Zgasło podświetlenie deski, licznika i światło mijania

Post autor: fotografiks »

U mnie w IV genie mam podobne jaja - tj znika podswietlenie deski oraz licznika - w nocy jak jadę centralna ciemnia na konsoli ;)

Po długotrwałych poszukiwaniach i macaniu wszystkiego co można było wyczaiłem, że odpowiada za to wtyczka oznaczona na czerwono:

Obrazek

Przez nią przewala się napięcie na całe podświetlenie deski i licznika. Bo jak ją wypnę to gaśnie wszystko...


U mnie na szczęście jest ona dostępna bez rozbierania deski - za przyciskiem do otwierania dachu ... wiec podczas jazdy mogę ją "pogmerać" jak dobrze sięgnę palcem - jak docisnę to świeci dobrze po kilku km juz dyskoteka i gaśnie... - rozebranie wtyczki i przeczyszczenie oraz ponowne zaciśniecie nie pomogło - wiec pewnie jakiś zimny lut na gnieździe w liczniku gdzie ona wchodzi - lub któryś z tych cienkich kabelków po 23 latach jednak już dobrze ze przewodzi - jak na razie nie mam czasu żeby to ogarnąć i potwierdzić ze to jest główna przyczyna... czekam z tym do lata;)

W sumie tyle jeśli chodzi o moją diagnozę... w V genie licznik jest bardzo podobny do IV wiec spróbuj w tym kierunku szukać...
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
milosz123123
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2013 14:26
Auto: 200sx
silnik: 1.8turbo

Re: Zgasło podświetlenie deski, licznika i światło mijania

Post autor: milosz123123 »

U mnie trochę ciężej z dojściem tam, dzis gdy wjechałem w mala dziurę nagle wszystko sie zapalilo ale po chwili zgaslo znowu, juz nie mam pomysłów
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Zgasło podświetlenie deski, licznika i światło mijania

Post autor: fotografiks »

milosz123123 pisze:U mnie trochę ciężej z dojściem tam, dzis gdy wjechałem w mala dziurę nagle wszystko sie zapalilo ale po chwili zgaslo znowu, juz nie mam pomysłów


To mur beton zimne luty lub niedociśnięte wtyczki ;)

Jednak zobaczyłem w jakimś wątku ze u Ciebie licznik jednak inaczej siedzi i główne wtyczki są u góry z tyłu zegarów...
http://www.ozhonda.com/forum/showthread.php?5714-Removing-the-dashboard-for-5th-gen
Link rozbiórki jest od angola, ale pewnie w EU jest dokładnie tak samo na odwrót;)

Kombinuj z "zielonymi" wtyczkami, u mnie to było to...

Ogólnie trzeba na "macajewa" szukać - inaczej nie znajdziesz... oczywiście z głową żeby czegoś nie upalić;)
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
milosz123123
Posty: 12
Rejestracja: 11 kwie 2013 14:26
Auto: 200sx
silnik: 1.8turbo

Re: Zgasło podświetlenie deski, licznika i światło mijania

Post autor: milosz123123 »

Dopiero wrocilem, namęczyłem się z tym co nie miara i w dodatku na dworzu robilem to ale niestety nic nie dalo :| juz nie wiem co robić.. I gdzie szukac

edit
A może to być coś z przełącznikiem świateł? kontrolka od długich się nie pali jak włączę długie światła, reszta kontrolek działa

(używaj edycji postów)
ODPOWIEDZ