Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Przygasające kontrolki

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
suli88
Posty: 36
Rejestracja: 04 lut 2014 22:37
Auto: 03
silnik: 3.0
Lokalizacja: TBG-Podkarpackie

Przygasające kontrolki

Post autor: suli88 »

Witam, nam pewien problem. Podczas puszczenia z gazu silnik przygasa a dokładnie wszystko gaśnie tak jak by brakło prądu i po sekundzie dwóch wszystko jest OK i znowu gdy przyśpieszam i puszczam gaz wszystko przygasa...kontrolki światła radio obroty wraz z prędkościomierzem odbijają tzn schodza do zera i za chwile normalnie...Ładowanie 14,4, błąd P0685
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1998
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Przygasające kontrolki

Post autor: MuzykGrzes »

Błąd to w/g opisu przekaźnik mocy (nie wiem gdzie jest i czy nie jest to przypadkiem główny przekaźnik nazywany tez przekaźnikiem pompy paliwa) lub uszkodzony ECM (komputer - sterownik silnika) Szukał bym najpierw przekaźnika.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Przygasające kontrolki

Post autor: Lebow »

Instalacja LPG jest?
suli88
Posty: 36
Rejestracja: 04 lut 2014 22:37
Auto: 03
silnik: 3.0
Lokalizacja: TBG-Podkarpackie

Re: Przygasające kontrolki

Post autor: suli88 »

jest
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Przygasające kontrolki

Post autor: fotografiks »

Zacytuję słynnych Januszów Mechaniki: "Wszystko przez to LPG" ;)

A tak poważnie zacznij jak Grzesiu pisze od przekaźnika pompiszcza i machnij jeszcze kostkę stacyjki dla kurażu, bo tam się też lubi dużo "mocy" tracić i wszystko gaśnie lub przygasa... jak nie ustąpi to dopiero grzeb dalej.
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
suli88
Posty: 36
Rejestracja: 04 lut 2014 22:37
Auto: 03
silnik: 3.0
Lokalizacja: TBG-Podkarpackie

Re: Przygasające kontrolki

Post autor: suli88 »

Dziś posprawdzałem bezpieczniki, posprawdzałem kable, mase, podobno jest jeszcze jedna masa przy komputerze pod deską rozdzielczą-rozebrałem to ale nigdzie nie mogłem tego znaleźć, podmieniłem też akumulator na inny, na razie jest ok ale poczekam jeszcze bo nie raz było dobrze dwa dni a czasami problem powtarzał się nagminnie. Nie mogłem znaleźć tego przekaźnika tylko... nie wiecie gdzie on się znajduje?
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Przygasające kontrolki

Post autor: Lebow »

Pytam się o LPG bo nim zaczniemy kopać w elektryce auta warto sprawdzić czy objawy są takie same i na gazie i na benzynie.
Jak dla mnie, poza gasnącymi a nie zapalającymi się kontrolkami to objaw zadławienia (przygaśniecie) silnika.
Takie zadławienie to najczęściej przytrafia się właśnie na LPG.
ODPOWIEDZ