Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Accord z 2007 - jakie opony przy felgach 17

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
mariposa
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2016 20:44
Auto: US Accord 03-07
silnik: 2,4

Accord z 2007 - jakie opony przy felgach 17

Post autor: mariposa »

Dzień dobry, grzecznie się przedstawię i wyjaśnię, że dobiłam się do forum, bo nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania mojego obecnego problemu.

Kupiłam amerykańską Hondę Accord z 2007 r. (sedan). Kupowałam z zimowymi oponami (na 16-tkach) i z felgami po letnich oponach - niestety 17/8. Opony letnie do niczego się nie nadawały, więc ich nie braliśmy. Dziś poprzedni właściciel nie pamięta, jakie miał do nich opony, a my nie wiemy, jak dobrać oponę, by nie była za wysoka, za szeroka itd. do naszego modelu. Fabrycznie oczywiście podana jest jedynie opcja 205/65/15. W książce 17-tki są opisane tylko dla modelu V6.

Możecie mi pomóc? Jaki rozmiar opony dobrać do tej felgi 17/8?
mariposa

już druga honda, tym razem Accord 2,4 z 2007
Awatar użytkownika
Mlody98
Posty: 431
Rejestracja: 13 sie 2014 22:12
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0
Lokalizacja: Sieraków WLKP

Re: Accord z 2007 - jakie opony przy felgach 17

Post autor: Mlody98 »

Skoro sa opisane do modelu V6 to zalozyc takie jak sa tam opisane :p przeciez nadkola sa takie same :p
Honda Accord coupe 3.0 V6 USDM ----> Nismo 350Z premium pack ;)
Awatar użytkownika
mariposa
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2016 20:44
Auto: US Accord 03-07
silnik: 2,4

Re: Accord z 2007 - jakie opony przy felgach 17

Post autor: mariposa »

To nie jest dla mnie taka oczywistość :) nie wiem, jakie nadkola ma V6 - dlatego tu trafiłam :D ale skoro tak mówisz, to pewnie jest to proste rozwiązanie.

Dla V6 podane są wymiary 215/50/17. Nie wiem, czy ta szerokość - 8, niczego tu nie zmienia.
mariposa

już druga honda, tym razem Accord 2,4 z 2007
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord z 2007 - jakie opony przy felgach 17

Post autor: MuzykGrzes »

Zawsze możesz założyć 185/60/17 tylko koszty takich opon to kosmos.
A na poważnie szerokość felgi + ET i wszystko będzie pasować dla tej opcji 215 szerokość 8" jest jak najbardziej odpowiednia.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: Accord z 2007 - jakie opony przy felgach 17

Post autor: Guras »

Tu masz kalkulator ET i porównanie poprzedniej felgi do nowej żeby z wizualizować sobie różnice w wielkości i offsecie
http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/k ... r-et-felgi" onclick="window.open(this.href);return false;
A tutaj kalkulator opon, poda ci średnicę opony i różnice w stosunku do poprzedniej
http://www.v10.pl/narzedzia/Kalkulator, ... n,204.html" onclick="window.open(this.href);return false;
A teraz spójrz na założone 16 czy dobrze wypełniają nadkole i zastanów się nad wysokością 17 jaką chcesz zastosować
Od siebie dodam że osobiście nie brałbym większej szerokości opony jak 215 przy 8'' szerokości
Szersza opona ładniej wygląda i auto ma większą przyczepność ale ma swoje minusy:
1. Łapie koleiny
2. Zwiększa zużycie paliwa
3. Obniża osiągi, nieznacznie ale jednak
I nie staraj się naciągać kapcia 185 szerokiego przy 8'' feldze jak kolega Grześ napisał :P
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Accord z 2007 - jakie opony przy felgach 17

Post autor: fotografiks »

Dobry ;)
-> http://www.usaccord.pl/viewforum.php?f=31" onclick="window.open(this.href);return false;

A co do tematu to z szerokości laczka i profilu wynika także ogólna średnica koła... z czym się z kolei wiąże późniejsze ewentualne "przekłamanie" licznika.

Tutaj masz jeden z kilkudziesięciu programów do wyszukiwania rozmiarówki:
http://www.oponeo.pl/narzedzia/zamienni ... veTireTool" onclick="window.open(this.href);return false;

A tu kwestie szerokości lacza do szerokości felunku:
http://www.nakole.pl/tabela-szerokosci- ... -opony.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Później kwestia ceny i dostępności danych rozmiarów...

Dla mnie 225 na 17 wygląda soczyście i spełnia swoje zadanie na winklach - profil 45/50/55 wedle gustu i najlepszej aktualnie ceny :D


PS. Guras żeśmy w tej samej chwili pisali :D no byłeś szybszy pare minut :D
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: Accord z 2007 - jakie opony przy felgach 17

Post autor: Guras »

Szerokość kapcia powinna być skorelowana z szerokością felgi
Ja mam 7'' więc brałem opony 205/50
Wyglądają estetycznie i nie prowadza auta po koleinach
Przy 8'' albo 215, albo 225, szersza opona lepiej uchroni felgi przed krawężnikami i dziurami
Jak szukasz używanych opon to popatrz co ma akurat w ofercie ten gość z allegro
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=38564415" onclick="window.open(this.href);return false;
Kupiłem u niego komplet używek za 500zł w naprawdę dobrym stanie
Jeszcze rabacik na piwko się znalazł ;)

Fotografiks widzę też poranny ptaszek z ciebie :P
Awatar użytkownika
mariposa
Posty: 3
Rejestracja: 31 mar 2016 20:44
Auto: US Accord 03-07
silnik: 2,4

Re: Accord z 2007 - jakie opony przy felgach 17

Post autor: mariposa »

wow! tyle pomocy naraz :) dzięki ogromne. Mam co sprawdzać i nad czym się zastanawiać. Oponeo przeglądałam, ale miałam wątpliwości, czy nie ma tam tylko przelicznika dla europejskich wersji, a nie wiem, czy one jednak nie są nieco mniejsze niż amerykańskie.

Jeszcze raz dzięki - miło jest trafić do osób, które są w stanie pod tak różnym kątem udzielić odpowiedzi.
mariposa

już druga honda, tym razem Accord 2,4 z 2007
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Accord z 2007 - jakie opony przy felgach 17

Post autor: MuzykGrzes »

Guras pisze:
I nie staraj się naciągać kapcia 185 szerokiego przy 8'' feldze jak kolega Grześ napisał :P
Wszystko zależy od gustu :) Mnie się to nigdy nie podobało, ale są tacy co naciągają 185 na 9,5".
Obrazek
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Accord z 2007 - jakie opony przy felgach 17

Post autor: maxel »

ja mam 215/35 na 7,5J i jest fajniutko, i prowadzenie ok i sam komfort nie wiele się zmienia względem zimówek 15" 195/65, bo i tak mam gwint to jest sztywno :)
ODPOWIEDZ