Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Skrzynia automatyczna do silnika 2.2 F22A1 (Accord IV LX)

lemmenjoki
Posty: 1
Rejestracja: 01 cze 2016 10:56
Auto: Accord IV LX 1992
silnik: 2.2

Skrzynia automatyczna do silnika 2.2 F22A1 (Accord IV LX)

Post autor: lemmenjoki »

Witam!

Jestem pierwszym właścicielem Hondy Accord IV z 1992 r. z silnikiem 2.2 F22A1 wersja LX (oczywiście wersja na rynek amerykański). Niestety od pewnego czasu borykam się z automatyczną skrzynią biegów. W 2008 r. była rozebrana w profesjonalnym zakładzie i wymieniono zestaw sprzęgieł i hamulców oraz coś było robione w bloku elektrohydraulicznym. We własnym zakresie naprawiłem innym razem sterownik do skrzyni biegów (A/T Control Unit - znany już mankament tego sterownika w postaci uszkodzenia kondensatora 220 mikroF, 35V i zwykle kilku rezystorów). Niestety po przejechaniu 62.000 km od tej naprawy głównej skrzyni biegów pojawił się problem braku jedynki. Samochód bardzo wolno się rozpędza i dopiero po wskoczeniu 2 biegu wszystko jest w miarę OK. Samochód ma przejechane od nowości 285 tys. km. Silnik chodzi perfekcyjnie, jak również inne podzespoły (oprócz tej nieszczęsnej skrzyni biegów). Powoli dojrzewam do podmiany całej skrzyni. Teraz zasadnicze pytanie do forumowiczów. Mam namierzoną skrzynię biegów o oznaczeniu MP6A (od europejskiej wersji Accorda V generacji z silnikiem 2.0) o relatywnie małym przebiegu. Wg posiadanych przeze mnie informacji w rocznikach 90-93 na rynek USA stosowano skrzynie o oznaczeniu MPXA lub APX4. Wg innych źródeł stosowano też skrzynie MPOA, BOYA, AOYA. Niestety mam tylko na oku tę skrzynię MP6A (ponoć z relatywnie małym przebiegiem). Czy na pewno będzie ona pasowała do silnika 2.2 F22A1? Zdobyłem informację, że skrzynia MP6A powinna pasować bezproblemowo do silników JDM F20A. Może ktoś będzie mógł pomóc w tej sprawie?
Pzdr. - Adam, Kielce
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Skrzynia automatyczna do silnika 2.2 F22A1 (Accord IV LX

Post autor: Prywo »

Siemasz, myślę że w tym temacie dowiesz się więcej tu
http://www.honda.gda.pl/smf/index.php?P ... board=17.0
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
ODPOWIEDZ