Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

F20B5 147 km Przedlift

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
wolins
Posty: 6
Rejestracja: 13 gru 2017 18:49
Auto: Accord 99
silnik: 2.0 Vtec

F20B5 147 km Przedlift

Post autor: wolins »

Witam.
Zwracam się do was z następującym pytaniem, bo nie znalazlem nigdzie jasno opisanych metod modyfikacji tego silnika .
Możliwe jest tzw mini me ?
Czy dorzucenie 2 sondy poprawia w jakiś sposob osiągi ?
Zmiana dolotu / wydechu z innych wersji np type r ?
Wywalenie rezonatora jakoś ma wpływ na kulturę pracy silnika ?
Czyszczenie /zaślepienie egr ma sens ?
Dorzucenie ecu w którym możemy zrobić procedurę startu przesunąć odcinkę ma sens ?
Niedlugo mam do wymiany rozrząd i sprzęglo czy da się Dopasować jakiś lżejrzy zamach i jaki, żeby hania miała mniejsze opory przy wkręcaniu się na obroty
Jak ogólnie zadbać o ten silniczek, żeby sprawiał frajdę na długi czas .
Aktualnie mam wszystko seryjnie .
Nie chcę robić swapa na h22 czy dorzucać turbo poprostu chciałbym zapewnić aktualniej jednostce jak najlepsze warunki i ją lekko dopieścić.
Prosiłbym was o jakieś rady i wskazówki :)
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: F20B5 147 km Przedlift

Post autor: Krzysiek15255 »

Zmiana dolotu czy wydechu to raczej nieodczuwalny efekt. Skrzynia z type r z h22a7 i będzie lepiej, ale dla mnie bez sensu. Zamach wyjmujesz wysyłasz do Otoczaka i za 200zl masz odelżony i wyważony zamach. Auto straci trochę na kulturze pracy, a realnej poprawy pewnie nie poczujesz.
Awatar użytkownika
maxel
Posty: 1085
Rejestracja: 23 lut 2012 14:49
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: F20B5 147 km Przedlift

Post autor: maxel »

Mimo wszystko najtańszym i najlepszym modem na poprawienie dynamiki tego auta będzie swap na obojętnie jaką h-serie ;)
Awatar użytkownika
Krzysiek15255
Posty: 1003
Rejestracja: 01 lut 2017 21:56
Auto: Accord CG4 1998
silnik: F20B7
Lokalizacja: Krzyżówki (kujawsko-pomorskie)

Re: F20B5 147 km Przedlift

Post autor: Krzysiek15255 »

Sam mam plan odelżyć koło w tym sezonie, ale w civicu efekt był słaby. W Accordzie pewnie jeszcze mniej odczuwalny.
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 1998
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: F20B5 147 km Przedlift

Post autor: MuzykGrzes »

Z twojej listy jedynie zaślepienie EGR jest możliwe bo nie ma czujnika różnicy ciśnień jak w F20B7. Reszta modów jak dołożenie drugiego kompa, mija się z celem. Jest jeszcze cień możliwości założyć na blok F20 głowicę z H22A i kolektory i stroić to na P72 (obsługuje knock sensor) lub P28/30 ewentualnie szukać kompa z F20B.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
addamah
Posty: 403
Rejestracja: 27 sie 2012 13:39
Auto: Accord coupe 99
silnik: F22B DOHC
Lokalizacja: Gliwice

Re: F20B5 147 km Przedlift

Post autor: addamah »

koledzy mają racje szkoda czasu i twoich pieniędzy .
To jest lansowóz -i jedynie wygląd zewnętrzny można w nim poprawic ,który będzie lekko wprowadzał w błąd .-ale 147 kuni to i tak fajna stajnia. :D
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: F20B5 147 km Przedlift

Post autor: farmi »

Dokładnie, to jest gablota do jazdy w trasę, zwłaszcza w automacie. Mam 2.0 automat i nie chciałbym mieć w tym aucie manuala, a mocy też nie trzeba. Za to do innej jazdy mam b18c4 który na który już czeka mój civic i tam pasuje mi zwiekszyć moc chociaż do 180KM : ))
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: F20B5 147 km Przedlift

Post autor: rexio »

Tez tak uwazam - nasze acco to swietne gabloty ale nie do jakis mega szalenstw, nie do tego to auto robili. Choc nie powiem, nic swojemu zarzucic nie moge, jak trzeba fajnie ciagnie, przyjemnie, rowno i ma sile pchac ta badz co badz niemala i nienajlzejsza bude. Ale o wiele fajniej jezdzi sie tym spkojnie i dostojnie.

farmi - jak trzeba sie powyglupiac to B18C4 nie jest zle, mi sie marzy K20 lub K24 ale jak narazie checi i przede wszystkim $$$ brak :oops:
Ostatnio zmieniony 18 mar 2018 09:01 przez rexio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: F20B5 147 km Przedlift

Post autor: Edi »

rexio pisze:Nie piszcie tak chlopaki, bo jak pisalem swego czasu w podobnym tonie to o ile dobrze pamietam jakis wiecznie niezadowolony jegomosc wylewal mi farmazony, ktorych juz nawet nie pamietam :)
I po co to pytam się ?
Ostatnim razem po wpisach zawierających aluzje była prośba o interwencję u moderatora.
Potem burza, bo ktoś został sprawiedliwie lub niesprawiedliwie potraktowany.
I od razu uprzedzam post o wolności słowa, bo to nie chodzi o to, a przesłanie wpisu zostało dobrze zrozumiane i wiadomo kogo dotyczy.
Jak widać antagonizmów nie unikniemy, ale też nie musimy ich generować.
Albo sobie "pociskacie' - moderacja nie reaguje i jest nieprzyjemnie albo się omijacie i jest spokój.
Osobiście preferuję spokój i tego będę się trzymać.
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: F20B5 147 km Przedlift

Post autor: rexio »

Racja! Przepraszam, posypuje glowe popiolem. Wyedytuje zaraz posta, po co robic zamet.
ODPOWIEDZ