Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Klapa bagażnika. Kłopot z zamknięciem

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
kalen
Posty: 10
Rejestracja: 04 mar 2013 12:39
Auto: Accord Coupe 99
silnik: 2.0

Nie mogę zamknać klapy bagażnika

Post autor: kalen »

:o otworzyłem bagażnik i juz nie mogłem zamknać, było juz ciemno więc nie grzebałem, zerknę tam rano, moze ktoś miał podobny przypadek?? wyglota to tak jakby mechanizm w pokrywie bagażnika nie blokował, przekeciłem ten język kluczykiem ale nie zblokował, do tego rączka od otwierania jakby luźniejsza.. możliwe że łepek z linki gdzieś zeskoczył? bo sama linka raczej nie pękła, ale mecdhanizm by blokował i bez linki... ;/ sam nie wiem. :roll:
Awatar użytkownika
fotografiks
Posty: 1023
Rejestracja: 28 maja 2013 11:20
Auto: Accord Coupe 99 CG3
silnik: 2.3
Lokalizacja: SBE / SB

Re: Nie mogę zamknać klapy bagażnika

Post autor: fotografiks »

Obrazek

Obrazek
Wysłano z Elektrim RWT CB-740

The perfect curves: 90-60-90:
90 km/h, 60 pulse, 90° drift angle
Awatar użytkownika
KOko
Posty: 1125
Rejestracja: 26 lis 2014 14:51
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Białystok

Re: Nie mogę zamknać klapy bagażnika

Post autor: KOko »

Ja dopiero co kupiłem accorda, mam podobny, może taki sam przypadek. Jeszcze tego nie będę robił, ale patentem jest to, że jak masz otwartą klapę, to w bagażniku od strony zderzaka tylnego należy "klepnąć" pięścią czy młotkiem w miejscach naokoło tego "cyngla" który łapie zamek klapy, tak jak byś chciał go wybić na zewnątrz. Wtedy mocniej zamykam klapę i załapuje.
Nie wiem dlaczego tak jest, być może ktoś ją kiedyś przytulił z tyłu i trochę wygiął to miejsce. Jak będę robił na wiosnę to zajrzę dokładnie.
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Nie mogę zamknać klapy bagażnika

Post autor: MuzykGrzes »

Miałem podobny przypadek z linką otwierania maski, linka się przetarła i otwierać się dało ale zamknąć już trzeba było ciągnąc za zakończenie koło zamka.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
Prywo
Loża szyderców
Posty: 1571
Rejestracja: 06 wrz 2010 20:38
Auto: O3FL
silnik: 1.4
Lokalizacja: Warszawa WK / Raszyn WPR

Re: Nie mogę zamknać klapy bagażnika

Post autor: Prywo »

ja tak miałem w swoim ATR, problemem był zamek klapy, patrząc na zamek jest tam taki plastikowy element który jak jest lekko wyrobiony zacina się w obudowie zamka,
Otwórz klapę i sprawdź w zamku czy rygiel odbił lub czy się zamyka, prosty sposób:
w łapę śrubokręt i próbujemy zaryglować zamek, jak się da to OK, jak nie to oglądamy zamek pod kątem uszkodzeń ewentualnie sprawdzamy zaczep od linki (który nie powinien mieć wpływu na zamykanie klapy, bo linka jest od otwierania)
Kolejną opcją może być przesunięcie się ucha zamka, czasami 2 mm robią dużą różnicę, na uchwycie (uchu) masz nabite wskaźniki ustawienia względem budy, na budzie też są wytłoczone, powinny do siebie pasować.
pozdrawiam
http://www.ukpkp.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrazek
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Klapa bagażnika. Kłopot z zamknięciem

Post autor: QuicksilveR »

Pojawił się u mnie kłopot z zamykaniem klapy bagażnika.
Problemy zaczęły się najpierw w kabinie - przestało działać otwieranie za pomocą dźwigni przy progu. Mam wrażenie, że jest spory luz, jakby coś się urwało/rozciągnęło.
Potem pojawił się problem z zamykaniem klapy. Tak jakby zamek nie załapywał. Mechanizm otwiera się, można go zablokować ręcznie i otworzyć z kluczyka, widać że działa.
Ale chyba przy zamykaniu klapy nie domyka się na tyle, aby zablokować się na tym haczyku.

Czy miał ktoś już doświadczenia w rozbieraniu klapy i ewentualnym czyszczeniu zamka, sprawdzaniu poszczególnych elementów?
I co można zrobić z mechanizmem otwierania klapy z kabiny? Jak ten mechanizm działa?
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
majorekk5
Posty: 273
Rejestracja: 28 wrz 2015 20:12
Auto: CG4
silnik: 2.0
Lokalizacja: Lublin

Re: Klapa bagażnika. Kłopot z zamknięciem

Post autor: majorekk5 »

Wydaje mi się że ten mechanizm to tylko linka, coś w stylu linki od hamulca w rowerze ;d
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Klapa bagażnika. Kłopot z zamknięciem

Post autor: QuicksilveR »

majorekk5 pisze:Wydaje mi się że ten mechanizm to tylko linka, coś w stylu linki od hamulca w rowerze ;d
Masz na myśli mechanizm otwierania z kabiny?
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
rexio
Posty: 815
Rejestracja: 16 sie 2014 13:08
Auto: Accord Coupe 02
silnik: J30A1
Lokalizacja: Slask

Re: Klapa bagażnika. Kłopot z zamknięciem

Post autor: rexio »

Na mur jest na lince. Jesli w klapie zaskakuje ok a ciegno obok fotela nie otwiera to cos z hakiem na burcie nie tak. W civicu leciala linka, tutaj bedzie pewnie tak samo.
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2098
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Klapa bagażnika. Kłopot z zamknięciem

Post autor: QuicksilveR »

rexio pisze:Na mur jest na lince. Jesli w klapie zaskakuje ok a ciegno obok fotela nie otwiera to cos z hakiem na burcie nie tak. W civicu leciala linka, tutaj bedzie pewnie tak samo.
Dzięki.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
ODPOWIEDZ