Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

LPG do V6

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
moondravsky
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2013 10:50
Auto: CG2 2001
silnik: 3.0
Lokalizacja: Kłodzko

LPG do V6

Post autor: moondravsky »

Witam kolegów sympatycznych. Ze względu na to że bardzo dużo jeżdżę accordzikiem to trochę wychodzi miesięcznie na benzynę. Nigdy nie byłem przekonany do gazowania jakiegokolwiek z moich samochodów ale ciągle wszyscy mówią gazuj gazuj będziesz jeździć połowę taniej a różnicy w jeździe brak. Więc powoli rozmyślam założenie instalacji bo lepiej chyba wydawać na mody niż na benzynę i to dość dużo. O lpg właściwie nic nie wiem więc pytam was czy warto to robić bo jak ma to zaszkodzić to nie ma sensu tego instalować. Czy ten silnik nie ma problemów z taką instalacją? Silnik jest w bdb stanie nie pali w ogóle oleju itd. Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań to jaką instalację najlepiej założyć, na jakich podzespołach i jaką butlę się zmieści? Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję :)))
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: LPG do V6

Post autor: Trojan »

nie znam się za bardzo ale tu masz jakieś linki w temacie na HAKP
http://www.accordklubpolska.pl/index.ph ... ntry324761" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
przemek
Posty: 625
Rejestracja: 19 paź 2013 23:30
Auto: Accord 99 CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: kuyavian-pomeranian/NL

Re: LPG do V6

Post autor: przemek »

ja mam instalacje LPG i nie narzekam ;)
butle 48l w kole i lekko wystaje, ale minimalnie (zasięg jakieś 400km przy normalnej jeździe, więc nie ma tragedii) w 3.0 pewnie wyjdzie troszkę mniej km na jednym zbiorniku.
Instalacja to STAG-4, wtryskiwacze Hana 2000, reduktor KME red, wielozawór Tomaseto koszt ok 3000pln do V6 będzie.
Jeżeli jest dobrze wyregulowana instalacja to nie ma praktycznie różnicy między PB a LPG. Oprócz oczywiście względów ekonomicznych 8-) Jedyne co to dobre świece i przewody oraz regulacja zaworów, ale to każda Hanka potrzebuje ;)

Zaufane i polecane warsztaty w okolicy można znaleźć na http://lpg-forum.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

Niektórzy mają instalacje BRC i też są dobre, ale chyba nieco droższeee...

tutaj widzę V6 i Stag'a o ile się nie mylę, zapytaj kolegę: http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=1394" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
ViolaiGreg
Posty: 168
Rejestracja: 17 paź 2013 19:55
Auto: Accord VI 1999
silnik: 3.0
Lokalizacja: SG

Re: LPG do V6

Post autor: ViolaiGreg »

Mam lpg już w 3 hance i jestem zadowolony, głównie ze względów ekonomicznych :lol: , spalanie oscyluje wokół 13-14 l/100km. Tak jak nadmienił kolega w poście wyżej, podstawa to dbałość o świece, przewody itp. Niedawno wymieniałem całą instalację oprócz zbiornika, części na przyzwoitych podzespołach wyniosły mnie 1632 pln. Grunt to kumaty monter. Dla mnie minusem jest zbyt mała butla-coś ok 35l, bo co trochę muszę tankować :lol: , ale zawsze można sobie wstawić 70l bojler :mrgreen:
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: LPG do V6

Post autor: krisss111 »

a moglibyście do tego tematu zapodać fotki jak dokładnie to wygląda, chodzi mi o to "wystawanie" butli, ciekaw jestem jak bardzo
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
przemek
Posty: 625
Rejestracja: 19 paź 2013 23:30
Auto: Accord 99 CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: kuyavian-pomeranian/NL

Re: LPG do V6

Post autor: przemek »

u mnie to wygląda tak (sorry za bałagan) :D

butla wystaje tak z 3-4cm ponad ori poziom, na gazowni mówili mi, że niektorzy wycinają ładnie styropianem szablonik i owijają czarną folią, podobno wygląda wtedy całkiem przyzwoicie 8-) ale sam póki co nie mam czasu i chęci na takie zabawy

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: LPG do V6

Post autor: slepak »

Obrazek

a ja proponuję coś takiego i to tym bardziej do V6 bo w audi miałem butlę gdzie wchodziło 30 litrów i jak ktoś jeździ dużo (a po założeniu LPG na pewno tak będzie) to co chwilę tankowanie jest denerwujące :lol: Obecnie to mam butlę całą ładnie obłożoną taką ala wycieraczką i tak się nie rzuca w oczy a gwarantuję wam że bagażnik i tak będzie wystarczający. Butla jest 60 litrowa,wchodzi 50 i jakieś przebiegi w miarę można robić. Poza tym i tak trzeba coś zrobić z kołem zapasowym które będzie w bagażniku i tak miejsce zabierało,a tak koło zapasowe mam na swoim miejscu.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
moondravsky
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2013 10:50
Auto: CG2 2001
silnik: 3.0
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Odp: LPG do V6

Post autor: moondravsky »

No ja chcę właśnie jak największą butlę żeby nie tankować non stop. Jaka najwieksza wejdzie? Ile więcej spali mi lpg? Benzyny mi pali średnio 13,5l/100km. I czym się różnią wtryski hana czerwone, niebieskie, zielone?
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: LPG do V6

Post autor: slepak »

Raz widziałem 100 litrową butle w coupe na mobile.de :D Ale to już pewnie za wiele bagażnika nie było. Także największa taka jak u mnie jak chcesz coś jeszcze bagażnika. Co do spalania to u mnie od 10.5 do 14\15 maksymalnie przy silniku 2.3. Sprawdzone kilkukrotnie:) Ale wiadomo układ zapłonowy to podstawa, także zanim pojedziesz do gazowników zainwestuj w niego, z racji innego"wyższego" napięcia podczas pracy na LPG wszystko wychodzi, a na BP będzie ok.
Co do wtrysków i ich kolorów to ta tabelka Ci wyjaśni wszystko:
Obrazek
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
Awatar użytkownika
moondravsky
Posty: 246
Rejestracja: 08 kwie 2013 10:50
Auto: CG2 2001
silnik: 3.0
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Odp: LPG do V6

Post autor: moondravsky »

Dzięki wielkie. To w moim przypadku to w układ zapłonowy to tylko w dobre świece zainwestować tak?
ODPOWIEDZ