Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

XENON HID

Mechanika, elektryka, naprawy i inne problemy
Awatar użytkownika
WhiteRedWolf
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2012 13:40
Auto: Accord VI
silnik: F20B5
Lokalizacja: Manchester

XENON HID

Post autor: WhiteRedWolf »

czesc
moje pytanie jest nastepujace. czy zestaw xenon hid jest podlaczany pod akumulator? i co za tym idzie czy swiatla sa wlaczane automatycznie przy uruchamianiu silnika?
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: XENON HID

Post autor: Trojan »

Nie słyszałem o takim zestawie.
Zwykły zestaw Hid włącza się tak samo jak światła mijania.
Awatar użytkownika
WhiteRedWolf
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2012 13:40
Auto: Accord VI
silnik: F20B5
Lokalizacja: Manchester

Re: XENON HID

Post autor: WhiteRedWolf »

Trojan pisze:Nie słyszałem o takim zestawie.
Zwykły zestaw Hid włącza się tak samo jak światła mijania.
no to super.
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: XENON HID

Post autor: Trojan »

Nie wsadzaj więcej jak 4300K żeby przypału za dużego na drodze nie robić :mrgreen:
Jak trafisz na kumatego policjanta to dowód i tak może zabrać.
ooookermit
Posty: 38
Rejestracja: 30 wrz 2012 22:09
Auto: Accord VIgen.
silnik: 3,0

Re: XENON HID

Post autor: ooookermit »

Daj znać jak założysz, może jakiś mały opis co i jak bo też mam ochotę wsadzić xenona
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: XENON HID

Post autor: Trojan »

Miałem takie 'cuś' u siebie ale za długo nie pojeździłem z tym bo poświata jaką dają te hid'y jest rażąca, szczególnie jak jest ciemno i pada.Specjalnie nikt mnie nie upominał światłami z naprzeciwka ale jakoś się źle z tym czułem, do tego jeździłem z opuszczonymi lampami na 1.
Jest ciut lepiej jak może w innych autach bo w lampie jest taki 'kapturek' na żarówkę i światło nie leci przed siebie ,tylko na odblask ale mimo wszystko ,troszkę lipa :?
Ja wybrałem lepsze żarówki i dobrze ustawione światła i jak dla mnie jest ok.
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: XENON HID

Post autor: figo »

Trojan pisze: Ja wybrałem lepsze żarówki i dobrze ustawione światła i jak dla mnie jest ok.
Jestem tego samego zdania, a przeciwny dokładaniem xenonów. Nawet dobrze ustawione ślepią po oczach, aż chce się wyjść i powybijać kijem lampy :D
HR
Awatar użytkownika
WhiteRedWolf
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2012 13:40
Auto: Accord VI
silnik: F20B5
Lokalizacja: Manchester

Re: XENON HID

Post autor: WhiteRedWolf »

ale czy przypadkiem sama zarowka nie mam prawie zadnego wplywu na kierunek padania swiatla bo wg mnie to ustawienie klosza sprawia gdzie swiatlo wedruje (ale moge sie mylic). no i jak sparawa sie ma z legalnoscia i moca samych zarowek bo jednak w nowych autach xenony lub bixenony sa montowane seryjnie. wiadomo ze 6000k lub tym bardziej 8000k daja niezle po galach ale cos slabszego powinno byc jak najbardziej wskazane.
Awatar użytkownika
Trojan
Loża szyderców
Posty: 2407
Rejestracja: 05 maja 2011 14:00
Auto: S3
silnik: 1.8T APY
Lokalizacja: Wawa

Re: XENON HID

Post autor: Trojan »

6000k czy 8000k nie ma z mocą nic wspólnego,im wyższe k mówiąc zwyczajnie tym światło jest bardziej niebieskie/fioletowe i słabsze szczególnie w warunkach deszczowych bo 'znika' na asfalcie , 4300k to barwa najbardziej zbliżona do światła dziennego.
Szukaj w google co i jak ,na każdym forum są góry tematów o tym chyba nie ma co tego tu wałkować od zera.
Co do legalności, to jakiego zestawu HID byś nie wsadził 4300K czy 12000K to i tak dowód poleci.
Awatar użytkownika
WhiteRedWolf
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2012 13:40
Auto: Accord VI
silnik: F20B5
Lokalizacja: Manchester

Re: XENON HID

Post autor: WhiteRedWolf »

no jasna sprawa. dzieki
ODPOWIEDZ