Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Car Audio - krok po kroku + tutorial

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Car Audio - krok po kroku + tutorial

Post autor: regret »

szary8 pisze:Dobra robota :!:
Jak przeglądałem takie projekty w innych autach to zazwyczaj oklejana matami była cała strona drzwi która jest pod boczkiem, nie tylko wklęsłe elementy jak u Ciebie. Po pomiarach wyszło że jest to zbyteczne i niewiele by dało, czy poszedłeś na kompromis żeby tak jak piszesz- za dużo maty nie pakować?
Tak to prawda tyle ,ze nikt nigdy nie robil tego pomiarow i zazwyczaj tak robia "bo tak " - taka zasada. My dawalismy kolejne warstwy bo obkleilem cale drzwi ,ale przyrost wygluszenia byl conajmniej nieporporcjonalny . Szczerze mowiac po oklejeniu calych drzwi przyrost wygluszenia na mikrofonach osiagal marginalne roznice . Wiec czy to kompromis ? mysle ,ze po czesci tak bo uratowalem cenne kilogramy i po roku czasu nie bede mial "lambo doors" ;) a dwa ,ze przyrost wyciszenia byl nieznaczny... ;)
Moim zdaniem lepiej zajac sie tylem bo tma tez neizle huczy i mysle ,ze to zaprezentuje w kolejnym tutorialu przy okazji montazu drugiego wzmacniacza i tylnego naglosnienia. Cos czuje ,ze wyjda niezle jaja jak wytumiemy okolice nadkoli w strfie tylnego boczka :D

@Zayebatsu

tak wlasnie o to chodzi , ze waga to 10 akruszy czyli calosc jaka zuzylem na calosc . Jest to 9 razy mniej niz zalecaja . Po porzmowach z akustykami jest to po czesci chwyt marketingowy a,b y sprzedawalo sie wiecej tych mat ... Zasada jest ogolnie prosta jak ze wszytkim jak sie kupi tanio to pozniej trzeba 2 razy robic i jest wiecej porblemow. Ta mata kotra kupilem ot SilentCoat premium, miezdzy parametrami STP i tym podobne. Warto kupic tai pakiet bo byedziemy mieli dalsza czesc na wygluszenie wlasnie tylu .
http://allegro.pl/silent-coat-2mm-mata- ... 59834.html

@Koko
Staralem sie dla ciebie specjalnie <3


po za tym dzieki , ze sie podoba i to przeczytaliscie :)
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
Edi
Moderator
Posty: 1395
Rejestracja: 30 lip 2012 22:53
Auto: Accord 98-02
silnik: 2.0
Lokalizacja: Kraków

Re: Car Audio - krok po kroku + tutorial

Post autor: Edi »

regret pisze:Ja dziękuję za uwagę :geek:
:o łooooo
Dużo pracy 8-) ....... , że nie wspomnę o wyprodukowaniu posta ;) .
Załączniki
Brawo TY.jpg
Brawo TY.jpg (25.8 KiB) Przejrzano 7183 razy
Awatar użytkownika
Lebow
Posty: 583
Rejestracja: 25 lut 2014 20:59
Auto: QP VI 1999
silnik: 2.0
Lokalizacja: Września--Włodek--43lata

Re: Car Audio - krok po kroku + tutorial

Post autor: Lebow »

Mieszko twoje podejście do manszet drzwiowych zmobilizowało mnie aby wszczepić moduł domykania szyb. :D
Już miałem zabierać się za rozciąganie wiązki jak zobaczyłem jak u nas są wkomponowane manszety i moduł poszedł z powrotem w karton.
Awatar użytkownika
farmi
Posty: 274
Rejestracja: 18 mar 2015 06:05
Auto: CG4 01 AT
silnik: F20B7
Lokalizacja: Polska

Re: Car Audio - krok po kroku + tutorial

Post autor: farmi »

super robota, ja też zamierzam kiedyś zrobić car audio, jakieś głośniczki, więc będę pytał : )
Awatar użytkownika
MuzykGrzes
Moderator
Posty: 2000
Rejestracja: 07 cze 2014 20:54
Auto: Accord Coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Car Audio - krok po kroku + tutorial

Post autor: MuzykGrzes »

Dawno nic nie dłubałeś :) ? Mam nadzieje że w tym roku jeszcze posłucham na żywo.
Obrazek
Zbieraj punkty a 24 wymień na rower
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Car Audio - krok po kroku + tutorial

Post autor: regret »

@lebow - padlem :lol: :lol:

@farmi pewnie - jak cos to cchetnie postarma sie cos doradzic.

@ Grzechu - obowiazkowo :D
NPK Team
De opresso liber
Laska
Posty: 5
Rejestracja: 28 kwie 2016 08:28
Auto: CG4
silnik: 2.0

Re: Car Audio - krok po kroku + tutorial

Post autor: Laska »

gratki tutoriala, fajnie że opisałeś jak sobie radzić z niektórymi rzeczami ale...
glosniki za 1000zl podpięte pod radio bez wzmacniacza?
glosniki za 1000zl i tweetery w oryginalnych miejscach?? rozumiem, że chciałeś zostawić oryginalny wygląd wnętrza ale to trochę profanacja a na pewno nie będzie to brzmiało tak jak powinno. btw. mocując je w trójkątach w drzwiach nie musiałbyś przeciągać przewodów od deski do zwrotnicy w drzwiach
dystansem skośnym obracamy aż będzie nam pasowało? z tego co widzę przez to Twoje głośniki są skierowane w dół i grają w podłogę?

skreca mnie z ciekawosci jak to gra...
Awatar użytkownika
regret
Administrator
Posty: 1044
Rejestracja: 10 lut 2013 22:14
Auto: Accord CG4
silnik: 2.2
Lokalizacja: Elbląg

Re: Car Audio - krok po kroku + tutorial

Post autor: regret »

Laska pisze:gratki tutoriala, fajnie że opisałeś jak sobie radzić z niektórymi rzeczami ale...
glosniki za 1000zl podpięte pod radio bez wzmacniacza?
glosniki za 1000zl i tweetery w oryginalnych miejscach?? rozumiem, że chciałeś zostawić oryginalny wygląd wnętrza ale to trochę profanacja a na pewno nie będzie to brzmiało tak jak powinno. btw. mocując je w trójkątach w drzwiach nie musiałbyś przeciągać przewodów od deski do zwrotnicy w drzwiach
dystansem skośnym obracamy aż będzie nam pasowało? z tego co widzę przez to Twoje głośniki są skierowane w dół i grają w podłogę?

skreca mnie z ciekawosci jak to gra...
hej dzieki :)
wybacz ,ale dopiero teraz zauwazylem twojego posta

odp1.Tak glosniki sa podpiete pod radio ,ale oczywiscie bada podpiete pod wzmacniacz - inaczej nie wyobrazam sobie takiej instalacji. odp2.Tak oryginalne miejsce bo jest bardzo dobrze przemyslane przez producenta, podpinalismy tweetery ,zeby umiejscowic je w "trojkatach" (nawet u smolara zakupilem dodatkowe trojkaciki w razie W) ,ale okazalo sie ,ze z podszybia tweet sie swietnie rozprowadza i nie jest taki "suchy" - to moja intywidualna preferencja
odp3.O dystans mi chodzilo tak, aby oczywiscie pasowalo w racjonalnym zakresie . Glosniki sa prosto i nie da sie tego oszukac . Dodatkowo w drzwiach od wewnatrz jest specjalna prowadnica do klsnikow i jakby ybly krzywo to nie doczepilbys boczka :) - byc moze na tym foto wyglada jakby byl "krzywo" ,ale zapewniam cie ,ze jest prosto bo juz to sprawdzalem :D

Nastepnym krokiem tutorialu bedzie na pewno kladzenie instalacji drugiego wzmaka ,kondensatora oraz calego okablowania.

EDIT 13.02.2017

Powróciły fotki które wcześniej umarły na poprzednim serwerze.
NPK Team
De opresso liber
Awatar użytkownika
Rataj
Posty: 128
Rejestracja: 17 kwie 2017 22:22
Auto: Accord 98-02
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Łódź

Re: Car Audio - krok po kroku + tutorial

Post autor: Rataj »

Fajna praca, fajna instrukcja - pamietam jak kiedyś też się tak (raz) bawiłem w suzuki baleno :D ale teraz mi by się nie chciało już tak bawić - szczególnie że podoba mi się jak gra fabryka w Accordzie i mi to wystarcza :P

No i na razie to się bardzo cieszę, że po ponad 2 miesiącach bez auta w końcu je odzyskałem. W końcu to nie ja czekam na Accorda tylko on na mnie czeka pod blokiem gotowy do spełniania moich najśmielszych fantazji drogowych :)
ANGIELSKO-POLSKIE TŁUMACZENIE SŁOWA "ACCORD"
accord {rzecz.} - porozumienie, zgoda, uzgodnienie
to accord {czas.} - pozwalać, być w zgodzie
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Car Audio - krok po kroku + tutorial

Post autor: wysio »

Mam pytanie. Skąd w bagażniku najlepiej będzie złapać masę do wzmacniacza? Wiem, że najlepiej pociągnąć bezpośrednio z aku i będę to robił na wiosnę, ale może jest jakiś element w bagażniku, który może się tymczasowo nadać?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ