Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Spalanie

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Spalanie

Post autor: slepak »

Opony to spokojnie 1 litr, do tego niech LPG spali lepiej więcej niż za mało, bo potem ubogo i zawory powypalane.
Generalnie to podstawa, czyli cały układ zapłonowy: świece, przewody,palec,kopułka(o ile masz przedlifta) i ustawienie zaworów, oraz sprawdzenie termostatu.
Poza tym filtr powietrza i sprawdzenie czy żaden z zacisków nie trzyma.
Licząc że po mieście V6 będzie brało 13 litrów BP tym bardziej teraz przy obecnych temp. to spalanie lpg w ilości 16 litrów przy ujemnych temp. uważam za prawidłowe.
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Spalanie

Post autor: mieglo »

slepak pisze:Opony to spokojnie 1 litr, do tego niech LPG spali lepiej więcej niż za mało, bo potem ubogo i zawory powypalane.
Generalnie to podstawa, czyli cały układ zapłonowy: świece, przewody,palec,kopułka(o ile masz przedlifta) i ustawienie zaworów, oraz sprawdzenie termostatu.
Poza tym filtr powietrza i sprawdzenie czy żaden z zacisków nie trzyma.
Licząc że po mieście V6 będzie brało 13 litrów BP tym bardziej teraz przy obecnych temp. to spalanie lpg w ilości 16 litrów przy ujemnych temp. uważam za prawidłowe.
Zawory zostawiam na wiosnę. Termostat raczej dobry - nie miałem jeszcze tak szybko nagrzewającego się samochodu. Filtr powietrza - nowy. Mam przedlifta - sprawy z zapłonem ogarnę też na wiosnę. Zaciski nie trzymają.
Czyli na dobrą sprawę, biorąc pod uwagę opony, nie jest zle.
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Spalanie

Post autor: wysio »

Może myć też sonda. Mi pali równo 18l przy niskich temperaturach i spokojnej jeździe przez miasto na odcinkach 6 km. Też wydaje mi się, że 2l za dużo. Muszę podjechać do elektryka na sprawdzenie sondy, bo tylko to mi do głowy przychodzi.
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Spalanie

Post autor: mieglo »

wysio pisze:Może myć też sonda. Mi pali równo 18l przy niskich temperaturach i spokojnej jeździe przez miasto na odcinkach 6 km. Też wydaje mi się, że 2l za dużo. Muszę podjechać do elektryka na sprawdzenie sondy, bo tylko to mi do głowy przychodzi.
Też mi chodzi po głowie ta sonda. Daj znać jak ją skontrolujesz. Swoją drogą escone diagnozował sondę u siebie, ale nie wiem zmienił czy nie i jak tak, to jak ze spalaniem :) Być może przy tak krótkich odcinkach (mi właśnie przy takich spala pow. 18), to normalne spalanie. U mnie w typowej miejskiej jezdzie tj. kilka kursów np. z Rumi do Wejherowa, albo jak wyskoczę obwodnicą do Gdańska lub jazda po Gdyni (takie 15-30km. miejskiej jazdy) - wówczas spalanie spada w okolicę 16l./100km.
Awatar użytkownika
Guras
Posty: 370
Rejestracja: 17 sty 2015 11:16
Auto: CG2
silnik: J30A1
Lokalizacja: Włocławek

Re: Spalanie

Post autor: Guras »

Uff a myślałem że tylko mi tak dużo pali na krótkich odcinkach :lol:
Tak jak wam około 18l Pb przy odcinkach ok 4km do pracy
mieglo
Posty: 436
Rejestracja: 22 sie 2016 14:52
Auto: Accord 99
silnik: 3.0
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Spalanie

Post autor: mieglo »

Guras pisze:Uff a myślałem że tylko mi tak dużo pali na krótkich odcinkach :lol:
Tak jak wam około 18l Pb przy odcinkach ok 4km do pracy
Z tym, że mi 18 lpg.
Awatar użytkownika
Mucha
Posty: 69
Rejestracja: 07 mar 2016 00:59
Auto: CG2 2000r
silnik: 3.0
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Spalanie

Post autor: Mucha »

No mi pali po mieście (Łódź) na krótkich odcinkach między 20-22 litry czy LPG czy benzyny oczywiście teraz w zimie. I też się zastanawiałem czy nie za dużo bo wszyscy pisali ze palą im po 16l
Honda Accord Coupe VI CG2 2000r.,Honda Civic V 1.3 1994
Awatar użytkownika
QuicksilveR
Administrator
Posty: 2097
Rejestracja: 17 cze 2010 12:31
Auto: Honda Accord Coupe
silnik: 3.0 V6
Lokalizacja: Pruszków WPR

Re: Spalanie

Post autor: QuicksilveR »

Ja nie wiem, jak wyjeździcie :lol: Mi się jeszcze nie udało przekroczyć 17 l LPG (poza kilkoma wyjątkami). A jeżdżę raczej dynamicznie (w każdym razie nie toczę się na 1500 obr./min.), ale bez ciągłego dobijania do czerwonego pola. V6 rozgrzewa się błyskawicznie, więc etap dogrzewania jest krótki. No i teraz jeżdżę 100% trasy na klimie.
Honda Accord Coupe 2.0 (CG4) 1998 [rozbita, sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001 [sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 1999 [była, ale się spaliła/sprzedana]
Honda Accord Coupe 3.0 V6 (CG2) 2001
Awatar użytkownika
wysio
Posty: 776
Rejestracja: 29 lis 2014 09:22
Auto: Accord Coupe 99
silnik: V6 3l
Lokalizacja: Otwock

Re: Spalanie

Post autor: wysio »

Szybko się dogrzewa, ale nie sugeruj się wskaźnikiem temperatury, bo on nie pokazuje wartości np oleju - tym bardziej tego w skrzyni. Żeby wszystko było poprawnie rozgrzane przy niskiej temp, to z 20 km trzeba przynajmniej zrobić mimo, że wskaźnik temp pokaże odpowiednią temp po 3-4 km.
Awatar użytkownika
krzysieeq
Posty: 116
Rejestracja: 20 sty 2017 04:40
Auto: Accord CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Białystok

Re: Spalanie

Post autor: krzysieeq »

Mi przy silniku 2.0 spala 12,5-13 L LPG w mieście. Jazda normalna - znaczy czasami spokojnie czasami agresywniej :)
ODPOWIEDZ