Zapraszamy na VI Zlot USAccord - 30.05-02.06.2024 - Koszelówka k/Gąbina.

Jak co roku, z koleżanką i kolegami Adminami mamy zaszczyt zaprosić członków naszego Forum na zlot w miejscowości Koszelówka (gmina Łąck).
Zaczynamy w czwartek 30 maja (Boże Ciało) i bawić się będziemy do niedzieli 2 czerwca w ośrodku Zacisze BIS.
Pokoje, czy jak kto woli pole namiotowe zamawiamy każdy samodzielnie.
Jeśli będą chętni, to na okolicznościowe koszulki zamówienie zrobimy w osobnym poście.
Drodzy forumowicze!
Oddajemy Wam do dyspozycji forum na nowym silniku. Nie wszystko jeszcze może działać poprawnie, więc uzbrójcie się w odrobinę cierpliwości. Wszystkie zauważone błędy lub uwagi do działania forum, zgłaszajcie do Administracji Forum.
Serdecznie zapraszamy do korzystania.
Administracja Forum

Akumulator ( japonska norma 5HR a polska 20HR )

Najczęściej zadawane pytania użytkowników USDM Accorda 6gen
kylek
Posty: 131
Rejestracja: 02 paź 2010 11:29
Auto: CG4
silnik: 2.0

Akumulator ( japonska norma 5HR a polska 20HR )

Post autor: kylek »

W zwiazku z tym, że cięzko w necie cokolwiek na ten temat znalezc to zakladam ten temat, bo ktos z Was mogl miec z tym stycznosc. Mianowicie w ksiazce serwisowej akumulatory dla naszych maszyn bezwzgledu na silnik to 55AH/5HR i tutaj pojawia sie haczyk, bo 5HR jest symbolem akumulatorow dla 5cio godzinnej normy azjatyckiej a u nas w kraju obowiazuje norma 20HR. Gdzies w necie czytałem, ze dla takiego oznaczenia aku z normy azjatyckiej u Nas odpowiednikiem bedzie aku o pojemnosci okolo 65Ah. Moze ktos z Was umie to przeliczac/wyjasnic?Moze taka informacja sie komus przyda podczas kupawania akumulatora. Mozemy jeszcze dolozyc wasze spostrzezenia odnosnie firm produkujacych akumulatory.

Pozdrawiam i dzieki
Awatar użytkownika
STomasz
Posty: 325
Rejestracja: 05 maja 2011 15:41
Auto: Accord coupe CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Olsztyn/Mrągowo

Re: Akumulator ( japonska norma 5HR a polska 20HR )

Post autor: STomasz »

Ja ostatnio kupowałem akumulator i we większości sytuacji polecają boscha, nie ma z nimi problemów, z Centrą rożnie bywa, niby masz gwarancje ale strasznie dużo ludzi je zwraca.
A kupiłem taki jak był a aucie i taki sam wyskakiwał w katalogach producentów akumulatorów, teraz oznaczeń nie pamiętam, sprawdzę to edytuję posta ;)
Accord Coupe 2.0 http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=335" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
przemek
Posty: 625
Rejestracja: 19 paź 2013 23:30
Auto: Accord 99 CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: kuyavian-pomeranian/NL

Re: Akumulator ( japonska norma 5HR a polska 20HR )

Post autor: przemek »

odnowię temat jaki aku do CG4
mam 2 typy centra i bosch, a może coś innego polecacie ?

http://allegro.pl/akumulator-centra-fut ... 25173.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://allegro.pl/akumulator-bosch-silv ... 16296.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Akumulator ( japonska norma 5HR a polska 20HR )

Post autor: figo »

Centre sobie odpuść, znajomy w hurtowni pracuje i mówi ze zwrotów w cholerę mają, kiedyś ta firma robiła na prawdę dobre aku.
Co do boscha to nawet dobre aku, ale bez rewelacji to nie to co kiedyś.
Ja osobiście kupiłem varta silver po rozpoznaniu i opiniach znajomych, jak na razie wszystko jest ok, w te mrozy pali jak w lato :D
HR
Awatar użytkownika
przemek
Posty: 625
Rejestracja: 19 paź 2013 23:30
Auto: Accord 99 CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: kuyavian-pomeranian/NL

Re: Akumulator ( japonska norma 5HR a polska 20HR )

Post autor: przemek »

mam honda battery, nie wiem od kiedy siedzi w samochodzie ale już słabo kręci po jednej nocy na mrozie, a to tylko -8 -10 stopni, 72ah nie za dużo bo widzę w FAQ, że 65 powinno być ?
Obrazek
Awatar użytkownika
figo
Posty: 1766
Rejestracja: 18 cze 2010 09:55
Auto: CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: Rdm

Re: Akumulator ( japonska norma 5HR a polska 20HR )

Post autor: figo »

ja nie pamiętam ale mam chyba właśnie 65h albo 67h, jak pytałem swojego czasu tu na forum to każdy taką wartość podawał.
HR
Awatar użytkownika
krisss111
Posty: 1700
Rejestracja: 07 maja 2011 11:59
Auto: CG4 2001r
silnik: f20B7
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Szczytno
Kontakt:

Re: Akumulator ( japonska norma 5HR a polska 20HR )

Post autor: krisss111 »

owszem powinno być 65. ja u siebie ostatnio wyjmowałem i mam jakiś włoski wynalazek, unibat dokładnie, który mimo wszystko kręci jak głupi na razie, a nawet w necie ma pochlebne opinie
nieduże naprawy / wymiana hebli, zawieszenie itp
Awatar użytkownika
slepak
Posty: 1636
Rejestracja: 21 lip 2013 21:41
Auto: CL7
silnik: N22A1

Re: Akumulator ( japonska norma 5HR a polska 20HR )

Post autor: slepak »

Co do akumulatorów to mam inne zdanie a kilka lat się ich nasprzedawałem.... nie ważne czy varta czy boscha itd, byle co był świeżo wyprodukowany.Co ciekawe Polski akumulator z "allegro" który ma świeży elektrolit w środku wytrzyma dłużej niż wyżej wspomniane bo nie latały po magazynach, przestawiane z kąta w kąt z racji wysokiej ceny przez dwa czy ileś tam lat...a potem jakimś cudem te SUPER drogie aku nie wytrzymują dwóch lat gwarancji :lol: . Sam dla siebie i ojca brałem akumulatory Made In Poland prosto z palety jak mieliśmy dostawę i co ciekawe po 3 latach działają i trzymają parametry idealnie z czego ojca samochód to klekot z 2.2DTI. Także reasumując im świeższy tym lepiej :D :D :D
-F23A1 CG3
-J30A1 CG2 --> http://www.usaccord.pl/viewtopic.php?f=9&t=2253" onclick="window.open(this.href);return false;
-N22A1 CN1
jary88
Posty: 79
Rejestracja: 09 wrz 2013 07:40
Auto: VI 1998
silnik: 2,3

Re: Akumulator ( japonska norma 5HR a polska 20HR )

Post autor: jary88 »

w civicu miałem Varte 4 lata i jeszcze kręci ;) A u mnie w Suwałkach są mrozy :D
Awatar użytkownika
przemek
Posty: 625
Rejestracja: 19 paź 2013 23:30
Auto: Accord 99 CG4
silnik: F20B5
Lokalizacja: kuyavian-pomeranian/NL

Re: Akumulator ( japonska norma 5HR a polska 20HR )

Post autor: przemek »

no mógłbyś tam testować aku 8-) kupię VARTA SILVER DYNAMIC D15 mam tylko nadzieję, że się zmieści ;)

a jeszcze mam pytanie odnośnie Intercars, na HAKP ktoś dał numer klienta 521318, który daje rzekomo rabat ktoś korzystał z tego ? :P
Obrazek
ODPOWIEDZ